עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » למצוא עבודה ב-5 צעדים

למצוא עבודה ב-5 צעדים

רוצים להתחיל את חיפוש העבודה שלכם ברגל ימין? אתם יכולים לוותר על הרבה דברים, אבל לא על הרשימה הבסיסית הזו. 5 צעדים והייתם פה

במה תלויה ההצלחה שלכם בחיפוש העבודה? בדברים שאין ביכולתכם לשנות, כמו מצב השוק או אפילו בכימיה עם איש גיוס ספציפי, ובדברים שנמצאים לגמרי בשליטה שלכם - כמו הדרך שבה אתם מנהלים את החיפוש. 

המרוץ למציאת עבודה החל

5 צעדים בסיסיים שכל מחפש עבודה צריך לעשות:

1. חשבו: מה אתם רוצים למצוא?

איך תצליחו למצוא עבודה מתאימה אם אתם לא באמת יודעים מה אתם מחפשים? לפני שמתחילים לשגר קורות חיים לכל עבר, כדאי להקדיש זמן להתכנסות ולחשיבה, מכיוון שחלק ניכר מהזמן מתבזבז בעקבות חוסר מיקוד שמביא אתכם לשלוח קורות חיים למשרות מבלי להיות בטוחים שזה בדיוק מה שאתם רוצים, להגיע לראיונות עבודה בהם המראיינים גם יבחינו בכך, או שאתם מצדכם תרגישו שהגעתם לשווא ושבעצם "זה לא זה". אז כדי לא ללכת לאיבוד עוד לפני שהתחלתם, הגדירו לעצמכם מה אתם מחפשים - התחום, היקף המשרה וגם קווים אדומים הנוגעים למרחק נסיעה או לתנאי שכר שיהיה לכם קשה מאוד להשלים איתם לטווח הרחוק. יוצא מן הכלל - אם אינכם עובדים כרגע והנושא הכספי דוחק, כמובן שכדאי להתפשר לטווח הקרוב, כדי להמשיך לחפש אחר העבודה האידיאלית ממקום רגוע ובטוח יותר.

רוצים שיטה שתעזור לכם להבין טוב יותר מה אתם רוצים? לפעמים החלומות שלנו לא עוברים את מבחן המציאות, אז אם יש תחומים שאתם עדיין מתלבטים לגביהם, צאו לגשש: כנסו למנוע חיפוש המשרות ובדקו את הדרישות הנפוצות, האם יש היצע משרות מספק ובכלל, איך נשמע לכם תיאור המשרה. אם אתם עדיין מתלבטים, גם אם אתם לא צעירים, קראו על איך לבחור מקצוע.  

2. הקדישו בסך הכל שעה ביום 

אם אתם רוצים למצוא עבודה ממש מהר, כדאי לכם לעבוד בזה ובצורה מסודרת. קבעו לעצמכם סדר יום הכולל שגרת חיפושים מסודרת וברורה הכוללת לא פחות משעה ספציפית ביום במהלכה תעסקו אך ורק במשימות הקשורות לחיפוש עבודה: טיפול בקורות החיים שלכם, שליחתם והתאמתם למשרות רלוונטיות.

בנוסף, ולא פחות חשוב מזה, נהלו במקביל מעקב ורישום אחר המאמצים שלכם: לאן שלחתם קורות חיים (ואם יש לכם יותר מגרסה אחת של קורות חיים, חשוב שתדעו איזו נשלחה לאן) באיזה תאריך שלחתם ואם חלו התפתחויות. השגרה הזו תעזור לכם לשמור על המוטיבציה ולא פחות חשוב - לזרז עניינים. אם תקפידו לתעד את העבודה שאתם עושים במהלך החיפוש, יהיה לכם קל יותר לצלוח את הראיונות הטלפוניים, מכיוון שתדעו מיד מי מדבר אתכם ולאן כדאי לקחת את השיחה.


3. הכינו לכם קורות חיים מנצחים

אם אתם מחפשים עבודה אבל אין לכם קורות חיים שמשקפים היטב את הכישורים שלכם, אז עוד לא ממש יצאתם לדרך. כשאתם מגישים מועמדות למשרה נחשקת בתחום מבוקש, או בחברה פופולארית, אתם לא לבד. יש עוד עשרות מועמדים שראו את המודעה ושלחו קורות חיים. זו הסיבה שבגללה אתם חייבים לבלוט מתוך יתר המועמדים ולעשות רושם על המגייס עוד לפני שהגעתם לראיון עבודה – אחרת, גם לא תגיעו אליו.

אין לכם קורות חיים? היעזרו באשף לכתיבת קורות חיים בחינם. קראו את קורות החיים שלכם וודאו שכל הנתונים החשובים שלכם מצוינים שם ובולטים לעין. אם זה לא המצב, שקלו לעבוד על שיפורים או על שדרוג קורות חיים מקצועי. גם כשיש בידיכם קובץ מושלם, לא יזיק אם בטרם השליחה, תערכו בו עוד כמה התאמות והבלטות של כישורים שצוינו כחשובים בתיאור המשרה הרלוונטית.


4. תנו לכלים החכמים לעבוד בשבילכם

אם הגדרתם לעצמכם שעה ביום, חשוב שלא תבזבזו אותה על חיפוש סיזיפי אחר משרות רלוונטיות. אין טעם לבלות שעות בשוטטות אינטרנטית כשאפשר להיעזר בכלים שבאמצעותם ניתן להגדיר בדיוק אילו משרות רלוונטיות עבורכם ולקבל עדכון על כך ישר למייל.

מכירים את הסוכן החכם של AllJobs? הגדירו לו בדיוק מה אתם מחפשים והקדישו את יתר הזמן להתאמת קורות החיים שלכם למשרה, למעקב ולהגעה לראיונות עבודה. כמו כן, אם יש לכם כמה רגעים פנויים באמצע היום, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה של AllJobs לאייפון כדי לבדוק מדי פעם אם התפרסם משהו חדש בתחום שלכם. אם אין לכם את האפליקציה, תוכלו להוריד אותה כאן.


5. דעו לזהות ולנצל הזדמנויות

במהלך חיפוש עבודה יש עליות ומורדות – לפעמים אין שום תגובה לקורות החיים ששלחתם ולפעמים כולם חוזרים אליכם ביחד. חשוב לזכור שכל שיחת טלפון טומנת בחובה הזדמנות ולכן חשוב להתנהל בצורה חכמה לאורך כל הדרך.

ראיונות טלפוניים: חזרו אליכם לגבי קורות החיים ששלחתם? זה הרגע להיכנס מיד לכוננות ראיון, כי מטרת השיחה הראשונית הזו היא לעמוד על טיבכם ולהחליט בסופה אם לזמן אתכם לראיון פרונטלי. אל תפספסו – הקשיבו היטב לשאלות, נסו להבין מה מטרתן והשיבו בהתאם.

ראיונות במשרדי החברה: את חשיבות הראיון הפרונטלי אתם בוודאי כבר מבינים ויודעים שצריך להתכונן אליו (ואם אינכם בטוחים, קראו פה והתכוננו). אך מעבר לשאלות הנשאלות שם, חבל לפספס את ההזדמנות על תקלות עלובות כמו אי הגעה בזמן, ביטולים ושינויים של המועד שנקבע, או כל דבר אחר שעשוי להתפרש כחוסר נימוס.

 

רוצים לזרז עניינים?  הצטרפו עוד היום לחבילת AllJobs VIP >>>

 
שתף