עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » 3 טיפים למציאת עבודה ללא פשרות

3 טיפים למציאת עבודה ללא פשרות

המשרה הבאה שלכם היא עוד אבן דרך בקריירה ארוכה. לכן, תכננו לטווח רחוק ואל תתפשרו על מה שאתם באמת חולמים לעשות

חיפוש עבודה הוא השקעה שתקבע איפה תהיו בשנים הקרובות, אם תעשו משהו שאתם אוהבים וכמובן, גם כמה כסף תרוויחו. פשרות שאנחנו נאלצים לעשות לעתים במהלך הדרך גורמות לנו לשכוח את המטרה האמיתית ולאבד ביטחון.

חפשו עבודה ללא פשרות
חיפוש העבודה: חשוב לא להתפשר על מה שחשוב

אל תאמרו "העיקר למצוא עבודה" - חשבו טוב מה אתם מחפשים והשקיעו מאמצים כדי להגיע לשם.

3 טיפים שיעזרו לכם:

1. ציירו לכם משרה
חשבו לעומק והגדירו לעצמכם רשימת דרישות מסודרת של הדברים שחשובים לכם במקום עבודה. צאו מנקודת הנחה שאין עבודה מושלמת, אבל יש מקומות עבודה שמתאימים לכם יותר מאחרים - מחוברים לאופי וליכולות שלכם וגם לשלב שבו אתם נמצאים כרגע בקריירה.

2. כוונו למטרה
תכנון קריירה לטווח הרחוק יעזור לכם להבין איפה כדאי לכם להיות היום, כדי להגשים את מטרות העתיד ולא להיסחף לאן שהדרך תיקח אתכם. לכן, היו ממוקדים במטרה והקפידו לשלוח קורות חיים למשרות המתאימות בלבד. אל תשלחו קורות חיים רק בגלל שאתם ממהרים למצוא עבודה, כי התייאשתם או כי נכנסתם ללחץ.

תקופת חיפוש עבודה היא הזדמנות לשינוי, אם אתם יודעים מה אתם רוצים, חפשו את זה והציעו את עצמכם למשרות שאתם באמת יכולים לראות את עצמכם עובדים בהן. כמובן שצריך להיות מציאותיים ולוודא שאתם עומדים בדרישות שהוצגו על ידי המגייס, מכיוון שזה מה שיבדקו לפני שיזמנו אתכם לראיון. אם אתם עונים על דרישה מסוימת שציין המגייס וזה לא כתוב בקורות החיים שלכם, הוסיפו את המידע הזה כי אחרת המגייס לא יוכל לנחש.

3. התאזרו בסבלנות
כדי לשמור על אורך רוח צריך להבין שתהליך מציאת עבודה יכול לארוך מספר חודשים. זו גם הסיבה שבגללה חלק גדול ממחפשי העבודה נוהגים לחפש עבודה תוך כדי עבודה, כדי להימנע מלחצים כלכליים במהלך החיפוש. ואכן, סבלנות ועקביות הן הסוד להצלחה – גם אם עליכם להתפשר, עשו זאת באופן זמני, כשאתם זוכרים את המטרה הסופית שאליה אתם שואפים להגיע והמשיכו לפעול להשגתה.

 

שתף