עולם העבודה - מאמרים » מדור נשים בעבודה » נשים, מיתוג אישי יכול לעשות פלאים לקריירה שלכן

נשים, מיתוג אישי יכול לעשות פלאים לקריירה שלכן

אתן מצויינות ואף אחד לא יודע על זה? קבלו כמה עצות לקידום הקריירה שלכן!

מאת: קרן בן נח

 

כשזה נוגע לקריירה שלכן, חשוב לדעת להתבלט ו"לארוז את עצמכן מחדש". חוששות? אין ממה -  מיצוב חדש אינו משנה את מי שאתן, אלא רק משפר את האופן שבו רואים אתכן האחרים.

 

 

מותר לכן להתבלט! נשים רבות, אם בעמדות זוטרות או בעמדות בכירות מצפות שהצלחותיהן ידברו בעד עצמן. הן לא ידגישו את ההישגים שלהן כדי שהסביבה בארגון תדע על כך - לא חבל? נשים, חזקו את מעמדכן המקצועי, תוך הבלטת התחום שבו אתן טובות ודאגו שאחרים ידעו. יש הבדל בין להיות צנועות לבין להתבייש בקרדיטים שמגיעים לכן.

דרשו את מה שמגיע לכן: כשמגיע הזמן לנהל מו"מ על תנאים אישיים בעבודה, נשים רבות נמנעות מלקרוא תגר על העובדה שגברים שעושים עבודה דומה מתוגמלים טוב מהן. אז לפני סגירת חוזה העסקה או שיחת שכר בררו מה השכר המקובל היום בשוק, ותגיעו מוכנות. תוכלו להיעזר בטבלת שכר מעודכנת של AllJobs או בנתונים של הלמ"ס - הידע הזה יבוא לעזרתכן.

תכננו מראש: אל תשאירו תכנונים ליד הגורל. לפני כל התחלת עבודה חדשה, קורס מקצועי או תואר אקדמי, הביטו קדימה ושאלו את עצמכן לאן זה ייקח אתכן בעתיד? עם עליית תוחלת החיים עולה בהתאם גיל הפרישה. לפניכן שנים רבות של עשייה, אז חשבו היטב איפה תרצו להיות בעתיד, ועבדו על בניית קריירה מתוכננת היטב. גם אם אתן אמהות לילדים קטנים כדאי שמעכשיו תתחילו לעסוק בתחום, גם אם תתחילו במדרגה נמוכה יותר, זה שווה לכן מבחינת קידום לקראת הכיוון הנכון עבורכן. 

"עבודה" מול "קריירה" נשים רבות נוטות לתפוש את המושג "קריירה" כמרוחק וקשה להשגה. במקום, הן מתייחסות למשלח ידן כאל "עבודה" המספקת פרנסה, ולא כאל עוד שלב בסולם הקריירה שלהן. אם תתייחסו לעבודה שלכן כאל עוד שלב בקריירה - זה יעניק לה משמעות ויתרום לכן לתכנון עתידי ולתחושת הגשמה עצמית.

מתגו את עצמכן נכון עוד בשלב קורות החיים: חברות רבות כיון נעזרות במערכות טכנולוגיות לסינון קורות החיים שמגיעים אליהן. משום כך, יש לציין במילות מפתח את כל התוכנות והידע שאתן מכירות. בנוסף, בכדי לתת לעצמכן ערך מוסף כמועמדות – ציינו גם קורסים, השתלמויות ולימודים שונים שסיימתן. בדרך כלל אלו יראו שיש לכן טווח רחב יותר של ידע וכישורים נוספים שיוכלו להיות שימושיים למעסיק. קראו כתבה של ליאת בן תורה בנושא מיתוג אישי בקורות חיים

למצוא את האיזון הנכון בין קריירה לאמהות: שילוב עבודה ואימהות אינו דבר פשוט, אז למה שלא תקלו על עצמכן כבר בשלב של חיפוש עבודה? נסו להתמקד בעבודה שמתאימה לצרכי אמהות וגם כזו שמאפשרת צמיחה. אל תחשבו רק בהגדרות של תפקידים ומקצועות, אלא על מהות התפקיד ומה שהוא דורש מכן: זמינות, גמישות בשעות העבודה ועוד- באמצעות בירור מוקדם תדעו אם המשרה מתאימה לכן לאורך זמן, וגם אם היא מתאימה לכן לכיוון הקריירה.

 

 

 

כתבות נוספות:
שתף