עולם העבודה - מאמרים » מדור בכירים » עושים את מה שמתאים להם!

עושים את מה שמתאים להם!

כיצד תדעו שהתפקיד ומקום העבודה מתאימים לכם? ארבעה מנכ"לים בכירים מספרים על הדרך שעשו כדי למצוא התאמה

היקום מתחלק לשני טיפוסים: אלה שמלידה יודעים בדיוק במה הם רוצים לעבוד ועושים הכל כדי לממש שאיפותיהם ואלה שמחליפים ג'וב כל יומיים, עוברים אינספור הסבות מקצועיות, ניגשים למבחני התאמה, הכוונות מקצועיות, לשכות ייעוץ לתעסוקה ועל אף הניסיון העשיר והפוטנציאל העצום עדיין אין להם שמץ של מושג מהי משרת החלומות שלהם.

 אז נכון, אף אחד, חוץ מהדודות הפולניות, לא לוחץ עליכם להתקבע במקום עבודה אחד או להיות כל החיים אותו דבר. נהפוך הוא: פעמים רבות שינוי תעסוקתי מומלץ בגיוון השגרה ואין ספק שעדיף לגלות מה מתאים לכם מאוחר מאשר לעולם לא.

 אך לפני שהתחלתם עוד עבודה וגיליתם שהיא לא מתאימה לכם או אולי הבוס רמז שאתם אלה שבעצם לא מתאימים, כדאי שתדעו שגורם ההתאמה הוא הסוד להצלחתכם בעבודה כלשהי או בהשתלבותכם בחברה ספציפית. לרוע המזל, אין נוסחאות קסם להתאמה מושלמת. מדובר באלמנט דינאמי המשתנה מאדם לאדם ותלוי מקום. התאמה מתחילה ביכולת שלכם לעמוד בדרישות התפקיד, דרך הכימיה שלכם עם צוות העובדים ועד התחושה האישית שלכם. אתם אלה שצריכים לבדוק אם באמת אתם בסביבה הטבעית לכם או מנסים להשתחל בכח אל תוך משבצת.
תתפלאו, אבל לא כל אחד יקפוץ משמחה כשיבשרו לו שהוא קודם ויש אפילו מי שיחשקו לשוב אל התפקיד הראשוני. לעומתם, יש מי שברגע שהגיעו למקום מסוים ידעו מיד שכאן הם צריכים להיות.

 כדי לברר את השפעתה של התאמה על הקידום המקצועי ועל בחירת עובדים לתפקיד, אספנו לשיחה ארבעה מנכ"לים בכירים בתעשייה. על הכוונת: סודות בהתאמה מקצועית.

 כ"ץ. יזם בנשמה

התחביב של רונן כ"ץ בן ה-33 מנכ"ל חברת סקי דיל SkiDeal , חברת תיירות סקי, הוליד ביזנס משגשג. החברה הצעירה של כ"ץ מונה 23 עובדים המאופיינים בעיקר בחיבתם העזה לגלישה האנרגטית. כ"ץ שלמד הנדסת תעשייה וניהול ועבד לראשונה בחייו בכלל כקוטף תפוחים הוא יזם בנשמה ובאותה מידה שהוא הגיע להקים ולנהל חברת סקי, כך יכול היה להתגלגל לתחום אחר.
"עשיתי הרבה יוזמות בחיי כמו למשל, הקמת אתר האינטרנט הראשון בישראל המיועד לסטודנטים וכמובן הקמת חברת תיירות הסקי הראשונה והיחידה בישראל".


כיצד ידעת שאתה מתאים להיות מנכ"ל?
"הבנתי שאני רוצה להיות מנכ"ל  מהיום בו התחלתי ליזום ולייצר יש מאין, הגעתי למסקנה שאם ברצוני להגיע לתוצאות הראויות ולעמוד בסטנדרטיים מסוימים, עלי לבנות את המוצר והשירות אותו אני רוצה למכור בכוחות עצמי. התחלתי ליזום ולהקים חברות בגיל 22, למדתי הנדסת תעשייה וניהול ולכל אורך הדרך ניהלתי אנשים ועסקים. בחלק מהפוזיציות, בעבודה כמהנדס יש הלימה לתכונות אשר מוכלות ביזם ומנהל, לכן, מלכתחילה, בחרתי בו. הכיוון בו בחרתי ללכת בסופו של עניין  היה הגשמת חלום ילדות - הקמת חברת תיירות סקי, אשר בא אני מיטיב לבטא את השקפתי וכישרוני".


כיצד אתה יודע שהעובדים שלך מתאימים לחברה?
"הדבר החשוב ביותר עבורי הוא התאמה חברתית של העובד לארגון. ארגונים גדולים של מאות עובדים מחולקים לצוותים ואילו אצלנו זו חברה שמונה 23 אנשים ולכן ההומוגניות חשובה. החבר'ה שמגיעים אלינו הם אקדמיים ובטווח הגילאים של 25-34 ויש להם גורמי עניין משותפים והם פחות או יותר באותו סטטוס משפחתי ולכן גם הדינאמיקה ביניהם והאווירה בחברה מאוד טובה".


במה שונה התפקיד הנוכחי שלך מתפקידים קודמים?
"בחיים הבוגרים שלי הייתי שכיר רק זמן קצר, תמיד הייתי יזם, אבל עבדתי בחברות מגוונות ואני חושב שכעת בתור מנכ"ל חברה יש עלי אחריות רבה גם מבחינה אישית וגם מבחינה כלכלית וזו אחריות שלא היתה לי בעבר".


לדעתך, יש אנשים שנולדו לעצמאות ויש אנשים שנולדו להיות שכירים?
"אני חושב שיש אנשים שנולדו להיות עצמאיים, אבל יש גם הרבה מאוד שכירים בעלי רוח יזמית שלא פיתחו אותה מסיבות שונות, פחד, רתיעה, סטטוס משפחתי מסויים ויתכן מאוד שבעתיד הם יעשו  צעד קדימה. דוגמא טובה לכך הם אנשי קבע שיוצאים לעצמאות".

  בורנשטיין: " רציתי שהדברים יתנהלו על פי תפיסת עולמי.."

ד"ר רוני בורנשטיין הוא יו"ר קבוצת רוני בורנשטיין השקעות ומנכ"ל כל חברה בקבוצה: ראקוטו קסאיי (יבואנית רוטב הסויה קיקומן), מנכ"ל ביודליה - העוסקת בתחום הביוטכנולוגיה מפתחת חיידקים ידידותיים לסביבה אם לריסוס אקולוגי וחיידקים לתעשיית היין המקומות וכן מנכל חברת גרמזה פרמצבטיקה העוסקת ביבוא ושיווק של תוספי מזון. ד"ר בורנשטיין מספר שכמו הרבה מנכ"לים אחרים הוא אף פעם לא רצה להיות מנכ"ל. "כל מה שרציתי הוא לגרום לכך שהדברים יתנהלו על פי  תפיסת עולמי וערכי היסוד עליהם התחנכתי ואותם אני חושב למהותיים".

וזה בדיוק מה שעושה בורנשטיין העסוק שלוח הזמנים הצפוף שלו מתחיל בשש בבוקר ומסתיים ב-10 בלילה. במהלך שנות הקריירה שלו גאה בורנשטיין בעיקר על הכניסה שלו לתחום הביוטכנולוגיה, בחירת האנשים בחברה ועיסוק במוצרים ירוקים.

אילו טיפים היית מעניק לקידום הקריירה?
"הקדש את הזמן והמאמצים ללימודים אקדמיים – זה ישתלם לך. כמו כן, הרבה בנסיעות ובפגישות עם אנשים – בכל נסיעה תלמד משהו שיקדם את העסק שלך. ומבחינה לוגיסטית, היה ראשון למחשב את העבודה ודאג למערכת שתפיק דו"חות בקלות".

 

 

גרנות. מנכ"לות אינה רק זכות

בורנשטיין אינו היחיד שלא חשב על מנכ"לות בתור מטרה והתגלגל עם תחום שאהב עד הפיכתו למנכ"ל. מנכ"לים רבים החלו דרכם בתחום שאהבו והתפתחו בו. מנכ"ל שיודע כבר הרבה שנים שמתאים לו לנהל בתחום מסוים מאוד הוא גדי גרנות בן 48, מנכ"ל רשת מסעדות ספגטים.
גרנות התמקם בתחום הקולינארי, ועוד לפני ספגטים, כיהן כמנהל מזון ומשקאות של קומפלקס מאוד גדול בדנוור. בנוסף, הוא הקים את רשת פיצה האט בארץ, שהייתה הרשת הבינלאומית הראשונה בארץ וניהל אותה במהלך שנות ה -90 תוך "גידול" שכבת מנהלים אשר קידמו ומקדמים את תחום ההסעדה עד היום. בנוסף הוא כמובן גאה על ההישג של רכישת ספגטים והפיכתה ביחד עם שותף לרשת המובילה בארץ בתחומה.
גרנות מסביר שהוא לא ידע שהוא יהיה מנכ"ל אלא התגלגל לתפקיד בשל עיסוקו היזמי. כמו כן, לכל מי שחשב שמדובר בתפקיד מאוד זוהר, גרנות מגלה ש"מנכלות אינה רק זכות, היא הרבה פעמים גם חובה – חובת ההוכחה  -  התמודדות יום יומית בסביבה משתנה ולאורך זמן".


מה היית מציע למי שמצא שהוא מתאים לתפקיד מסוים – כיצד הוא יכול להתקדם בתחום?
"הוא זקוק לחזון אישי, התמדה ונחישות. למי שבחר במסלול מנכ"לות חשובה גם היכולת להנהיג עובדים למטרה משותפת, יכולת להודות בטעיות ולתקן. ולסיום קצת מזל לעולם אינו מזיק".

   סבן. חיפשה דירה, מצאה עבודה

 

שרית סבן שליט בת ה-38 היא משנה למנכ"ל דנקנר השקעות מקבוצת דלק נדל"ן, נשואה ואם לתאומים. "החברה", מספרת שרית, "מתמחה בהקמת שכונות מגורים, מגדלי במרכז הארץ, תוך הקפדה על בנייה איכותית ופיתוח סביבתי ברמה הגבוהה ביותר. במהלך 2004 רכשה קבוצת דלק נדל"ן את הבעלות בחברת דנקנר השקעות והיא נמנית עם חברות הנדל"ן בעלות צבר קרקעות ונכסים מהגדולות בישראל. החברה מעורבת בבניית אלפי דירות במרכז הארץ, בהן דירות לזוגות צעירים ומשפחות, דירות יוקרה ועוד. ההנהלה של החברה, אגב, מצומצמת מאוד ומונה 5 אנשים ורוב העבודה מתבצעת באאוטסורסינג".

העבודה הראשונה של שרית, בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ותואר שני בתקשורת, שכיום עוסקת במלוא המרץ בנדל"ן היתה בכלל ביבוא תכשיטים מארה"ב והקמת דוכנים בקניונים. לנדל"ן היא הגיעה במקרה. "לפני 13 שנים כאשר עבדתי בתחום של ייעוץ תקשורתי, הגעתי לתחום הנדל"ן באופן מקרי בחיפוש אחר דירה. התאהבתי, החלטתי שזה התחום בו אני מעוניינת לעסוק ונשארתי. כיום אחרי 6 שנים כסמנכ"ל השיווק של דלק נדל"ן, מוניתי למשנה למנכ"ל דנקנר השקעות, ואני מרכזת את כל תחום הביצוע, התכנון והשיווק בחברה".


כיצד ידעת שהתפקיד הספציפי מתאים לך?
"היות שתחום הנדל"ן הוא תחום מרתק בעיני, המשלב צורך בידע והבנה נרחבים בתחומים רבים, ידעתי שזהו התחום שבו אני שואפת להשקיע את הידע וההשכלה שלי בשיווק. ולכן כיוונתי מראש לתפקידי סמנכ"ל שיווק בתחום, תוך התמקצעות לאורך כל הדרך בתחום שבעבר נחשב סולידי ולא משתנה. בשנים האחרונות ענף הנדל"ן עובר שינויים דרמטיים ובלתי פוסקים, ומבחינה זו בעבורי כמעט שום פרויקט בו עסקתי אינו דומה לפרויקט אחר".


יש מצב שמישהי לא תתאים לתפקיד כי היא אישה?
"לא בדלק נדל"ן! רוב ההנהלה הבכירה שלנו מורכבת מנשים: סמנכ"ל פיתוח עסקי, סמנכ"ל כספים, סמנכ"ל תכנון, עוזרת כלכלית למנכ"ל ואחראית על שוק ההון, ועוד".


כיצד את מתאימה עובדים לתפקיד שאת מבקשת לאייש?
"בבחירת עובדים אני נעזרת רבות באינטואיציה שלי, כבר בשלב מיון קורות החיים המגיעים אליי. חשוב לי מאוד לראות ניסוח קצר, תמציתי וענייני. בשלב הראיון אני מבקשת מהמרואיין לספר על עצמו ואחר כך שואלת בעיקר אודות סוגיות שנוגעות ליכולת שלו להתמודד עם בעיות. אחרי הראיון אני בדרך כלל כבר מגבשת דעה באשר להתאמתו לתפקיד. מעט מאוד פעמים טעיתי.
אני באופן אישי תמיד הגעתי לראיונות עם הרבה מוטיבציה ואנרגיות חיוביות ולא חשוב לאיזה תפקיד. כשעברתי מבדקים במכון להשמת בכירים ניסיתי לגבש צוות סביבי ולהקרין יכולת מנהיגות. גם הצד הוויזואלי חשוב מאוד בראיונות, בעיקר לתפקידים ניהוליים: להגיע בלבוש סולידי, עם איפור מינימאלי לנשים, שיער מטופח וריח נעים - חוות הדעת של המראיין מושפעת מכל החושים (בדיוק כמו של רוכשי דירות, אגב)".

 

כתבות נוספות:
שתף