עולם העבודה - מאמרים » מדור בכירים » כל מה ששאלתם על עבודה לבכירים

כל מה ששאלתם על עבודה לבכירים

תשובות לשאלות נפוצות בנושא עבודה לבכירים, כפי שאתם שאלתם את ענת ספיר, יועצת ליווי בכירים

מאת ענת ספיר, מומחית ייעוץ וליווי לבכירים

יש שאלות בנושאי עבודה לבכירים, שהרבה אנשים מתעניינים בהן ומחפשים תשובות. אספתי שלוש שאלות נפוצות במיוחד, ואני מקווה שהתשובות פה יעזרו גם לכם.

מה משך הזמן שיקח לי כבכיר למצוא  עבודה?
אלדד, תל אביב

התשובה מורכבת: כעיקרון משך הזמן למציאת משרה לבכירים ארוך יותר מתפקידים זוטרים. זאת לאור התחרות הרבה יותר על מספר משרות מצומצם - הלא ככל שעולים בפירמידה הארגונית יש פחות בעלי תפקידים.

מעבר לזה, משך הזמן תלוי בכמה פרמטרים:

1. העיסוק  והשוק שלך - ישנם עיסוקים שאין להם ביקוש או שהביקוש להם קטן ויש הרבה מאד מתחרים על כל משרה. ישנם עיסוקים שאין היצע גדול של מועמדים ואז הסיכוי רב יותר. לדוגמא - מהנדסים אזרחיים לתפקידי ניהול  בשוק הבינוי והנדל"ן.

2. מהלך הקריירה שלך - ככל שהרזומה שלך טוב יותר - היית בתפקידים רציניים בחברות ממותגות- ידועות, מובילות, כך הסיכוי שלך להשתלב בתפקיד בכיר יהיה טוב יותר, משך הזמן קצר יותר.

 3. גילך - גם לתפקידים הבכירים יש אפליית גיל. בני 50+ יתקשו במציאת תפקיד למעט אם הם ידועים בתחומם ונמצאים בליגת המנהלים הבכירים שבה הגיל אינו משחק תפקיד. כאלו בעצם לא מחפשים עבודה, אליהם מגיעים עם הצעות... (קראו על מציאת עבודה בגיל מבוגר)

 4. הדרך שבה אתה מחפש עבודה  - ככל שתפעל בדרכים חכמות, שיווקיות, יצירתיות, פרואקטיביות בחיפוש עבודה כך עשוי להתקצר משך הזמן לעומת אחרים.   בזה אנחנו ב-AllJobs ואני אישית מסייעים במסלול ליווי הבכירים.

מה הדרך הטובה ביותר לבכירים למצוא עבודה?
מאיר, הוד השרון

מבחינתי אין דרך אחת טובה ביותר. הדרכים הטובות יותר הן דרכים שבהן יש סוכן - מתווך ש"דוחף" אותך:  חברים אישיים,networking, חברות השמה, יועצים של חברות, ספקים של חברות.

המתווך עושה כמה פעולות - הוא מקשר אותך לחברה ומבדל אותך מכל מי שהגיע בדרך ישירה, הוא ממליץ, יכול לתת משוב בשלבים השונים כך שתדע איפה אתה עומד בתהליך.

כיום שימוש ברשתות החברתיות כזירת גיוס הולכת ותופסת תאוצה וצריך להיות שם וגם לדעת איך להיעזר בהן. פנייה ישירה למנכ"ל דרך רשת חברתית תהייה אפקטיבית יותר מאשר להתקשר למזכירתו ולשלוח לו מייל דרכה או ישירות אליו. ברשת החברתית כולנו שווים, כולנו חברים ואין משמעות להיררכיה.

מה קורה כשהניסיון שלי מגוון ואינו קו אחיד מקצועי - האם זה מהווה קושי?
דב, חיפה 

ניסיון מגוון עשוי להיות יתרון במקרים מסוימים וחיסרון במקרים אחרים. אם תחומי הניסיון יכולים להשתלב זה עם זה כמו שיווק ומכירות, שיווק ושירות, הרי יש כאן יתרון, ואפשר להציג את השילוב בין השניים כיתרון. וגם אין קושי לתת מיקוד לתחום אחד על חשבון השני בקו"ח.

אם שני תחומי הניסיון או יותר רחוקים זה מזה, כמו ניהול שיווק וניהול השקעות, מה שאומר סגנון קריירה משתנה, זה עלול להיות קושי. או במילים חיוביות - אתגר אמיתי! במקרה זה צריך לכתוב את הקו"ח לאו דווקא בסדר כרונולוגי אלא לנסח שתי גרסאות שהניסיון הרלוונטי יופיע בראש הקו"ח תחת הכותר ניסיון ב: .. ולאחריו:  ניסיון נוסף /אחר.  אם העיסוק בתחום מסוים הוא רחוק בזמן, סביר להניח שהמעסיק לא יתלהב, יעדיף מועמדים עם ניסיון "טרי" יותר.

 

כתבות נוספות:
שתף