עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » 5 סיבות שבגללן לא כדאי לכם לעזוב את העבודה

5 סיבות שבגללן לא כדאי לכם לעזוב את העבודה

יש המון סיבות טובות לעזוב מקום עבודה - הנפוצות שבהן קשורות לבוס ולשכר. לפניכם חמש סיבות לא לשלוח את מכתב ההתפטרות

מאת: נטלי ברון

יש המון סיבות (טובות) לעזוב מקום עבודה - הנפוצות שבהן קשורות לבוס לא משהו, ולא מספיק כסף - כך, בקצרה. אך למרות שלא חסרים מניעים שגורמים לנו לרצות לקום וללכת, צריך לזכור שלא תמיד מדובר בצעד שנכון עבורנו. וכדי לקבל החלטה מושכלת כדאי לפעמים לנתק את הרגש, ולבחון באופן שקול להבין מה עומד מאחורי הדברים.
 


מנינו עבורכם את הסיבות שבגללן, כדאי לשקול את הצעד הזה שוב:

 


1. אתם כועסים מדי

 
מי לא מכיר את הסיטואציה הבאה: היה לכם יום נוראי בעבודה, אתם כועסים על הבוס ועל הקולגות ואולי בכלל על הלקוחות? כרגע, הפתרון המהיר ביותר יהיה לא להופיע שם יותר, אבל זו החלטה חפוזה שלא לוקחת בחשבון את כל המשתנים ומגיעה ממקום רגשי נטו.

במקרים כאלה, הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות הוא לחכות 24 שעות ולתת לדברים להירגע. אם מבחינה רגשית ממש קשה, אפילו לקחת כמה ימי מחלה כדי להתרחק מהמקום ולקבל החלטה שקולה. אם גם אחרי שנרגעתם, אתם בטוחים שזה הצעד הנכון, לפחות תדעו שלא קיבלתם החלטה רק בגלל שכעסתם.


2. פשוט משעמם לכם

 
בכל תפקיד אפשר להגיע לתחושת מיצוי עצמי ואפילו לשעמום, אבל לעזוב תמיד אפשר, ולשפר את המצב? שווה לנסות. לפעמים הפתרון נמצא ממש מתחת לאף - הכוונה היא, שאולי יש אפשרות לזוז קצת ימינה או שמאלה בתוך התפקיד, לקחת בעצמכם איזו הכשרה נוספת שקשורה למה שאתם עושים (במקרים מסוימים גם המעסיק ישמח לממן את זה), או לבדוק אפשרויות להרחיב את תחומי האחריות בתוך התפקיד הקיים.
 
אפשרות נוספת היא לבדוק אפשרות של קידום רוחבי, ולחפש עבודה חדשה בתוך החברה שבה אתם עובדים כיום, ולאו דווקא בחוץ. אם ניסיתם הכל וזה עדיין לא עובד בשבילכם, לפחות ניסיתם. אם עוזבים אחרי שבודקים אפשרויות, התחושה הרבה יותר שלמה ונינוחה סביב ההחלטה.


3. עזיבה תפגע לכם ברזומה

 
בשוק העבודה של היום, ניתור מעבודה לעבודה הוא לא בהכרח דבר רע. חברות רבות לא יהססו לגייס עובד טוב, גם אם לא צבר שנה בתפקיד הקודם שלו. יחד עם זאת, אם קורות החיים שלכם כבר חסרי יציבות (קפיצה מתפקיד לתפקיד בתקופות קצרות מדי) אל תתפלאו שמעסיקים מתחילים לחשוש להעסיק אתכם או אם בראיון הבא תרגישו ששואלים אתכם יותר ויותר שאלות בנושא יציבות תעסוקתית. מעבר לזה, זה עשוי להיות סימן עבורכם, שאולי באמת הגיע הזמן להשתקע בתפקיד מסוים לאורך זמן ולנסות לפתור את הבעיות כדי להישאר.


4. אתם לא מקבלים החלטה מהסיבות הנכונות


כשזה נוגע להחלטות קריירה חשובות, רק עצה של אדם אחד בסופו של דבר נחשבת: שלכם. אם אתם חושבים לעזוב את העבודה כי אחרים אמרו לכם שאתם צריכים - שקלו מחדש.
אם החלטתם לעזוב את העבודה רק בגלל שאתם עובדים עם מישהו שאתם לא סובלים, נסו לברר עם עצמכם איך הייתם מרגישים לגבי המשרה הזו, לולא אותו אדם, והאם אותו טיפוס שווה את העזיבה שלכם.
לפני שאתם שולחים את ההודעה לבוס, שאלו את עצמכם: האם הבעיה שיש לכם לגביה משפיעה על כל העבודה או רק על היבט אחד? האם זה עשוי להשתנות, ואיך אפשר להביא את השינוי הזה?


5. אין הצעה אחרת על הפרק

 
הכי קל להתפטר כשיש עבודה חדשה על הפרק. כשזה לא המצב, וכשיש חשבונות לשלם, עדיף לשים את כל הרצון הזה בצד ולחפש עבודה חדשה במקביל לזו הקיימת. אף אחד לא צריך לדעת מזה וגם קורות החיים שלכם יכולים להיות סופר דיסקרטיים.

עדיף לחזור למעסיקים שהתקשרו אליכם בזמן לא נוח, ולצאת לראיונות עבודה כשאתם נאלצים לאחר לעבודה, מאשר לצאת אל הלא כלום, ללא וודאות לגבי המחר. מה גם, שכשאתם תהיו בלחץ מהמצב, תצטרכו לחטוף באיזשהו שלב כל עבודה שיציעו לכם - דבר שכרגע, אתם ממש לא חייבים לעשות. קחו את הזמן, חקרו את שוק העבודה ובדקו כמה אתם שווים, איפה הכי כדאי לכם לעבוד ואיך אפשר להחליק את החיפוש הזה בצורה נעימה ונינוחה - למעבר עבודה מושלם.

בקיצור, לפני שמחליטים אם לעזוב את מקום העבודה, חשוב לקחת בחשבון את מכלול הגורמים ולא לקבל החלטה המבוססת רק על גורם אחד או שניים שמעיבים על כל התמונה. בנוסף, אם אין שום אלטרנטיבה בינתיים, אולי כדאי לתעל את האנרגיות האלה של רצון לשנות, בחיפוש אינטנסיבי (ודיסקרטי) אחר עבודה חדשה.
שתף