עולם העבודה - מאמרים » מדור שכר והטבות » בדרך לשיחת שכר עם המנהל? 5 טיפים ששווים זהב

בדרך לשיחת שכר עם המנהל? 5 טיפים ששווים זהב

שיחת בקשת העלאה עם המעסיק היא כמעט תמיד סיטואציה לא קלה, שכדאי להגיע אליה מוכנים. ריכזנו 5 טיפים שיסייעו לכם במשימה

 

מחפשי עבודה רבים לא מרוצים משכרם בעבודה וסבורים שאינם מתוגמלים ביחס ישר לתרומתם לארגון. אם הכסף זו הסיבה העיקרית לרצונכם לעזוב את מקום העבודה - רצוי לנסות  קודם לפעול לקבלת העלאת שכר והטבות נוספות.

 

אם אתם חשים שהשכר שאתם מקבלים לא הולם את תרומתכם לארגון ואת הכישורים שלכם, בקשו זמן שיחה עם המנהל. קחו בחשבון שלא תמיד יסכימו או יוכלו להעלות את שכרכם, מכיוון שלארגון בו אתם עובדים יש תקציב מוגבל, אך לעתים יש תנאים אחרים בעבודה שמצדיקים זאת כמו תנאים נלווים, יוקרת הארגון, ידע וניסיון שאתם רוכשים שם. 

 

מתי כדאי לנהל את השיחה?

יש מקומות עבודה בהם נהוג לקיים שיחת שכר אחת לתקופה, אך אם זה לא קיים במקום העבודה שלכם, לא בטוח שידברו אתכם על הנושא בכלל. לכן, כדאי שתבררו מדי פעם, מה נהוג לשלם עבור עובד בעל וותק כשלכם בתחום שבו אתם עוסקים ולא להגיע למצב שבו המשכורת שלכם נשחקת.

 

בדרך לשיחה עם המנהל? הנה טיפים חשובים שיסייעו לכם להתמודד עם שיחת שכר:

1. עשו שיעורי בית

בדקו מה מתרחש בשוק העבודה, כמה אנשים בתפקיד מקביל לשלכם משתכרים עם וותק, השכלה, מקצועיות  דומים לשלכם (תוכלו להיעזר בטבלת השכר שלנו), מה מקובל במקום העבודה שלכם (יש ארגונים שהמדיניות שלהם היא לא לעלות יותר מ-5% בשנה) מהו מצב העסק ומהי הרגישות הארגונית - אל תפתחו ציפיות לא מציאותיות.

2. נצלו את שיחת ההערכה

אם המנהל שלכם לא עורך לכם משוב, כדאי שתיזמו שיחה כזו ותבקשו ממנו חוות דעת על תפקודכם. אם יביע בקורת ויעלה נקודות לשיפור, שאפו כמובן להשתפר ולתקן את הביצועים שלכם בהתאם למשוב שקיבלתם. לאחר שוידאתם כי מרוצים מכם, הגיע הזמן לבקש כי המשכורת תשקף את הביצועים.

3 עדיף לא לנקוב בסכום

לרוב, בשיחת שכר לא כדאי לדבר בסכומים מדוייקים אלא לשקף את הערך של העבודה שלכם ולהדגיש כי הוא אמור להתבטא גם בהעלאה. דברו במונחים של "העלאה משמעותית", "כזו שתשקף את רמת הביצועים שלי", "כזו שתשקף את השיפור שחל בעבודה שלי".

4. בקשו ימי חופשה נוספים!

דרך נוספת להעלאת רמת השכר היא באמצעות הטבות שעשויות לשפר  את רמת השכר כי יש להן ערך כספי. לפעמים קל יותר למעסיק לתת הטבות משכר (כדוגמת קרן השתלמות, ביטוח פנסיוני משופר, הגדלת מס ימי חופש, משכורת 13, השתתפות בביטוח הרכב / אחזקת רכב, טלפון נייד, ארוחות מסובסדות, מימון השתלמות וכיוב'). כמובן שסוג ההטבה שתבקשו מאד תלוי בארגון בו אתם עובדים ובתפקיד אותו אתם ממלאים. לא הגיוני לדרוש אופציות בתפקיד זוטר מאד או בארגון שאינו הייטקי. כך תגדילו  את מרווח האפשרויות של המעסיק לבוא לקראתכם, כי לפעמים, מסיבות רבות - תקציביות ואחרות, למעסיק קל יותר לתת הטבה במקום העלאת שכר.

5. הציעו בונוס תלוי עמידה ביעדים

אפשרות נוספת לשיפור המשכורת שלכם היא להציע למנהל שיציב עבורכם יעדים, שאם תבצעו אותם באופן מושלם תקבלו עבור זה בונוס נוסף וחד פעמי. 

רוצים לדעת כמה אתם שווים בהשוואה לאחרים בתפקיד שלכם? לחצו כאן

לכתבות נוספות במדור שכר והטבות 

שתף