עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » איך למצוא עבודה מייד עם סיום הלימודים

איך למצוא עבודה מייד עם סיום הלימודים

לנחות על עבודה טובה ישר אחרי הלימודים היא המטרה והחלום של רוב הסטודנטים. יחד עם זאת, המתכון להצליח בכך טמון דווקא במה שעשיתם מתחילת הלימודים ועד סיומם (וזה לא קשור ללימודים)

מאת: נטלי ברון
 
אם אתם קוראים את הכתבה הזו בתחילת הלימודים, היא כנראה תעזור לכם יותר...
 
 

רוב הסטודנטים חולמים על מציאת עבודה בתחום שהם לומדים, מיד עם סיום הסמסטר האחרון. אבל הרעיון של למצוא עבודה בדיוק בתחום - מיד עם סיום הלימודים, הוא נאיבי למדי. אלא אם כן יש לכם קשרים, או הרבה מזל.


התחילו לעבוד על זה קודם


אין דבר יותר גרוע מללמוד תואר מסוים ולהמתין עד לסיומו כדי למצוא עבודה. בעצם, יש יותר גרוע וזה להמשיך לתואר שני מבלי לעבוד בתחום. גם אם שפר עליכם מזלכם וניתנה לכם האפשרות לא לעבוד במהלך הלימודים, לא בטוח שזה הצעד הנכון, כי האשליה עלולה להתפוגג כשתצטרכו להתמודד עם העולם האמיתי.


עדיף עבודה כלשהי, מאף עבודה


למרות שאולי נראה לכם שעבודה במלצרות, במוקד מכירות או שירות לקוחות לא יכולה לעזור לכם ברזומה, דווקא ההיפך הוא הנכון - מעסיק שמתכוון להעסיק אדם שהגיע לגיל שבו מסיימים תואר, יצפה לראות איזשהו ניסיון תעסוקתי ורצוי שיהיה עקבי ומשמעותי; ניסיון כזה, מעיד על מוסר עבודה ויכולת התמודדות עם אנשים, משימות וזמנים.

כל הנאמר כאן חשוב מאוד למהלך הלימודים, אך יחד עם זאת, צריך גם לדעת מתי לשים גבול ולסיים עם כל אותן עבודות זמניות שלא קשורות לתחום שבו אתם באמת רוצים לעסוק, ויפה שעה אחת קודם. במיוחד כשסיום הלימודים כבר נראה באופק, זה בדיוק הזמן למצוא את העבודה שתהיה השלב הראשון, האמיתי בדרך לקריירה שלכם. זה יכול להיות תפקיד ממש התחלתי, שלא דורש ניסיון, ואולי אפילו לא הכי מתגמל, אבל הכי חשוב - שיעזור לכם לצבור ניסיון, או להתקדם לתפקיד בתחום שמעניין אתכם. למשל, אם אתם לומדים משפטים, כדאי לנסות למצוא תוך כדי לימודים עבודה במשרד עורכי דין. אפילו בתפקיד אדמיניסטרטיבי. זה מאפשר להכיר את הנפשות הפועלות, הלך הרוח, הפוליטיקה המשרדית, איך הדברים מתנהלים במשרדים כאלו וכיוב'.

חוץ מזה, יש עוד המון דברים שתוכלו לעשות כדי לשפר את הסיכויים שלכם לקראת סוף הלימודים.


הנה 3 דברים נוספים שיעזרו לכם להשיג את העבודה של אחרי הלימודים, עוד בלימודים:

 

1. להתחיל להתעדכן במשרות רלוונטיות לתחום שלכם (הירשמו לדיוורי משרות כדי לקבל מושג מה דרישות התפקידים ההתחלתיים בתחום שלכם).
2. לפתח קשרים עם מי שכבר עובד בתחום (שימו עין על החברים בפייסבוק ובלינקדאין).
3. להתחיל לכתוב קורות חיים, שיהיו מרשימים לפחות כמוכם (-;

ובשורה התחתונה, הכי חשוב להתייחס לתקופת הלימודים כאל חלק משמעותי בדרך ולא כשלב התלוש ממנה. כל משרה שתעבדו בה כן עשויה לעזור לכם לצבור ניסיון, ולהתקדם, הן מהבחינה האישית והן מנקודת המבט של מי שיקרא את קורות החיים שלכם בהמשך הדרך. הסתכלות כזו על הדברים כבר בתחילת הדרך, תעזור לתכנן נכון ולמצוא את העבודה שאתם כרגע רק חולמים עליה, בקלות רבה יותר.
שתף