עולם העבודה - מאמרים » מדור קורות חיים » 4 טיפים מעשיים לכתיבת קורות חיים מנצחים לחיילים משוחררים

4 טיפים מעשיים לכתיבת קורות חיים מנצחים לחיילים משוחררים

חושבים שבגלל שאתם חיילים משוחררים אין לכם מה לציין בקורות החיים? טעות! כמה עצות בכתיבת קורות חיים למתחילים

אם זה טיול, לימודים, או סתם בטלה מהנה - בתור חיילים משוחררים, רוב המטרות שלכם מצריכות  כסף, ובשביל כסף צריך לעבוד. איך מתחילים לחפש עבודה? כותבים את מה שייחשב לכרטיס הביקור שלכם בעולם העבודה – קורות חיים.

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך ומגישים מועמדות למשרות שנראות לכם, כדאי שיהיו לכם 
קורות חיים מוצלחים - כרטיס הביקור שלכם בעולם התעסוקה. ככל שתתארו את כישוריכם בצורה טובה יותר, כך יגדלו הסיכויים שלכם לקבל הזמנה לראיון עבודה.

 


כתיבת קורות חיים ללא ניסיון: משימה אפשרית בהחלטהמעסיקים מקבלים מאות קורות חיים, ולכל אחד מהם מושקעים בממוצע 30 שניות. חשבו על כך: פרסומת ארוכה בטלוויזיה היא 30 שניות. מה אתם מספיקים להבין ולזכור ממנה? בזמן הקצר הזה המעסיק צריך להבין מי אתם ולרצות להזמין אתכם לראיון עבודה. 

הנה 4 עצות מעשיות שיעזרו לכם בכתיבת קורות החיים:

1. אין קורות חיים פורמט אחיד
זכרו כי אין נוסחה אחידה לקורות חיים. יש אומנם קווי מתאר כלליים והנחיות שיעזרו לכם בגיבוש של מסמך
קורות חיים, אבל כל מקרה לגופו. לכל אחד מאיתנו יש יתרונות אחרים וכדי להתאים לתפקיד עלינו להתאים את הקורות חיים כך שיתאימו לתפקיד המבוקש ויציגו את הכישורים שלנו בדרך הנכונה. לתפקידים שונים ננסח קורות חיים שונים ונבחר כל פעם להדגיש דבר אחר שמתאים לתפקיד הספציפי.

2. המעסיקים לא מתעסקים בניחושים
אתם אומרים לעצמכם "כולם יודעים מה זה פקידה/מזכירה" ולא מפרטים בקורות החיים את תחומי האחריות והמטלות שביצעתם במסגרת התפקיד. אבל תפקידי מזכירות יכולים להיות שונים ומגוונים  - מזכירה אחת יכולה רק לענות לטלפונים ומזכירה אחרת להיות אחראית על קשר עם ספקים ותפעול. הקפידו לפרט בצורה תמציתית ושיווקית את כל היבטי התפקיד.

3. עיצוב מסודר ועקבי עושה את ההבדל
אם הדגשתם בקו תחתון את שם המשרה הראשונה - המשיכו כך גם בשאר המשרות. השתמשו בהדגשות ובקו תחתון כדי ליצר סדר והיגיון במסמך כך שיהיה קל לקריאה. אל תשתמשו בכתיבה בגוף ראשון, אלא בכתיבה "ללא גוף". למה הכוונה? במקום לכתוב "טיפלתי בבעיות הת"ש בפלוגה" יש לרשום "טיפול בבעיות הת"ש בפלוגה". שימו לב: אסור שיהיו במסמך שגיאות כתיב או הגהה! לעתים מספיקה שגיאת כתיב אחת כדי שהמעסיק יפסול אתכם על הסף - וחבל.

4. מכתב מקדים לקורות החיים יקדם אתכם
מכתב מקדים לא צריך להיות מגילה כללית שמפרטת את כל מה שהמעסיק יראה ממילא בקורות החיים שלכם. המכתב צריך להיות מותאם למשרה, קצר ואישי. אם בדרישות התפקיד מבקשים רצינות ודייקנות – הדגישו במכתב המקדים שאתם רציניים ודייקנים. המכתב המקדים צריך להיות חלק מגוף המייל, ולא קובץ וורד נוסף שמצטרף לקורות החיים שאתם שולחים במייל.

זכרו: רק השתחררתם מהצבא, ואף אחד לא מצפה מכם לניסיון תעסוקתי של אדם בוגר ובעל ניסיון עשיר. לכן, בכתיבת קורות החיים שלכם השתמשו בכישורים שרכשתם במהלך השירות הצבאי שלכם ובעבודה שלפני הצבא.

כדי ליצור מסמך מעולה וללא שגיאות היכנסו למדריך קורות החיים המקיף שהכנו עבורכם - והיעזרו בו.

בהצלחה!
 

 

שתף