עולם העבודה - מאמרים » מדור ראיון עבודה » 10 השאלות הקשות ביותר בראיונות עבודה (על פי מועמדים)

10 השאלות הקשות ביותר בראיונות עבודה (על פי מועמדים)

סקר שנערך בקרב מחפשי עבודה, הצליח למפות את השאלות הקשות ביותר שהם נשאלו בראיונות עבודה. לפניכם הרשימה, יחד עם המלצת מענה - העיקר שתגיעו מוכנים

מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה
 
יש מעט מאוד דברים שמלחיצים יותר מראיון עבודה. טוב, בעצם, אולי טיפול שיניים. וזאת, למרות שאנחנו יודעים, פחות או יותר, אילו שאלות יציגו לנו במהלכו.

סקר שנערך על ידי ה-AAT (איגוד מנהלי חשבונות בריטי) בקרב 2,000 משתתפים, הצליח לגרד את 10 השאלות הקשות ביותר בראיונות עבודה - מנקודת מבטם של המועמדים.
 
 
לפניכם השאלות, ואיך לא - גם אפשרויות מענה שלא ישאירו אתכם חסרי מילים:

1. "מה החולשות שלך?"
 


החוכמה: לא להגיד שאתם פרפקציוניסטים, אלא לתת שתי חולשות אמיתיות, יחד עם האופן שבו אתם מתמודדים איתן. זה יראה למראיין ש-א. יש לכם מודעות עצמית, ו-ב. אתם יודעים להתמודד עם בעיות. מסתבכים? צפו בסרטון של יעל פרימק מנתחת את השאלה.

2. "תאר את עצמך בשלוש מילים"

טוב, אז מה הקטע? מי שמציג בפניכם שאלה כזו, כנראה רוצה לדעת עליכם יותר בפן האישי. אפשר לבחור שלוש תכונות שמייצגות אתכם נאמנה. אם אותן תכונות (או אפילו אחת מהן) עוזרות במשהו לקדם אתכם בתפקיד, שיחקתם אותה.

3. "אם היית פרי או ירק, מה היית ולמה?"

החוכמה: פשוט תזרמו, אבל לא בצורה קריפית או מוזרה מדי, גם אם אתם כבדים כמו אבטיח. אולי רוצים לבחון את הגמישות המחשבתית שלכם ואת הספונטניות, אבל קשה להאמין שיצליחו ללמוד מזה על היחסים שלכם עם אמא. בונוס: חוש הומור יכול רק לעזור לשבירת הקרח עם המראיין.

4. "אם היית טעם של גלידה, איזה טעם היית ולמה?"
 


כמו בשאלה השלישית ברשימה - אפשר לזרום ולתת תשובה זהירה אבל לשמור על קלילות ולשגר אותה עם חיוך.

5. "ספר לי על כישלון שהיה לך"

החוכמה: יעל פרימק מציעה "נקודת המוצא היא שמי שעושה, טועה, והחכמה היא ללמוד מטעויות. לכן, ספרו על מקרה בו טעיתם, קחו אחריות על מה שקרה ובעיקר (וזה הדובדבן של התשובה) ספרו מה למדתם מהמקרה. היכולת להסיק מסקנות, ולהשתבח עם הזמן, היא יכולת חשובה לכל עובד בכל תפקיד".

6. "מהן הנקודות החזקות שלך?"

השאלה, כמו התשובה, היא שאלה נרדפת לשאלה 7, "למה כדאי לי לבחור בך לתפקיד".
 
7. "למה כדאי לי לבחור בך לתפקיד הזה?"

החוכמה: השאלה הזו באה לברר אם יש לכם את התכונות שיעזרו לכם למלא את התפקיד - כך שצריך לבחור בתכונות שיש להן קשר לתפקיד המוצע. הבינו את מהות התפקיד, דרישותיו, ואילו תכונות בולטות יעזרו לכם להצליח בו. גם דוגמא מהחיים לא תזיק. עוד סרטון של יעל פרימק מדברת על הנושא כאן.

8. "מה היו ההישגים הכי גדולים שלך?"

החוכמה: הייתם טובים במשהו אי פעם? בטוח שכן. גם אם אתם צנועים מאוד, זה לא המקום, כי אם לא תספרו - איך המראיין ידע? וגם, המועמד השני יספר ויתקבל. נסו לחשוב על מקום עבודה שהגעתם אליו וחוללתם איזשהו שינוי: שדרגתם שיטות עבודה, מכרתם, הבאתם ידע חדש. בעצם, כל דבר מועיל.

9. "מדוע הגשת מועמדות לתפקיד הזה?"

בעצם... זה בסך הכל ניסוח אחר לשאלה המוכרת "למה אתה רוצה את התפקיד הזה?". זו באמת שאלה קשה, והיא דורשת מכם להביע עניין אמיתי בתפקיד. ספרו למה אתם אוהבים את התפקיד, את התחום ואפילו את הארגון. מעסיקים מחפשים מוטיבציה, התלהבות ותשוקה לתפקיד, דאגו להראות זאת בראיון. כאן תוכלו ללמוד איך לא להשיב לשאלה הזו.

10. "מה תהיה תרומתך לצוות?"
 


החוכמה: להבין שזו עוד שאלה שהתחפשה. הפעם מדובר בניסוח שונה לשאלה "מהן הנקודות החזקות שלך?". שוב, מדובר בנקודות החזקות שלכם, אבל רק אלו שמועילות לתפקיד המוצע, פלוס איך זה יתבטא בשטח. למשל: "אני איש מכירות חזק, ולכן אני מאמין שאעזור לצוות להגיע ליעדים חדשים".
 
רוצה להגיע מוכן לראיון הבא שלך? זה אפשרי >>>

לסיום, אותי רק מעניין איך שאלה שנואה לא פחות לא נכנסה לרשימה שלהם, והיא "ספר לי על עצמך".
 
הכתבה נכתבה במקור על ידי AllJobs עבור "חורים ברשת".
שתף