עולם העבודה - מאמרים » מדור קורות חיים » למה מעסיקים לא חוזרים אלי?

למה מעסיקים לא חוזרים אלי?

שלחתם קורות חיים אבל אף אחד לא חזר אליכם? מסקר שערכנו: רק 16% מהמעסיקים הישראלים טורחים לענות לכל מועמד. אז מה אפשר לעשות?

מאת ליאת בן תורה-שושן, מנהלת המחלקה לשדרוג קורות חיים

מסקר שערכנו: לקורות החיים שלכם יש השפעה חד משמעית על הסיכויים שיחזרו אליכם.

 

59% מהמעסיקים: "מידת התאמת קורות החיים למשרה היא הדבר החשוב ביותר", ועוד:

53%  ציינו כי "שגיאות כתיב בקורות החיים היא תופעה שעשויה לפגוע ביותר בקבלת המועמד" 

45% - "הכנסת מידע אישי שאינו קשור למשרה כגון ציטוטים, שירים ותחביבים פוגעת בסיכויי הקבלה"

32% - "ניסיון תעסוקתי שאינו רלוונטי לתפקיד המוצע גורם יותר נזק מתועלת"

27% - "שליחת קורות חיים באנגלית, למשרה שאינה דורשת זאת, עלולה לסכל את ההזדמנות" 

26% - "קורות חיים ארוכים (יותר מעמוד אחד) פוגעים בסיכויי המועמד להתקבל"

 

רוצים שמעסיקים יחזרו אליכם? הקפידו על הכללים הבאים:

1. וודאו שאתם עומדים בדרישות החובה שצוינו במשרה

כשהמעסיקים מפרסמים משרה הם מציינים בתוכה את דרישות החובה. מענה על דרישות אלה יהיה הדבר הראשון שהם יבדקו כשתשלחו אליהם את קורות החיים. לכן, ודאו שאתם עומדים בדרישות שצוינו במודעה לפני ששלחתם את קורות החיים. לעומת זאת, דרישות שהוגדרו כ"יתרון" הן בגדר המלצה בלבד. 

2. התאימו את קורות החיים למשרה

כשמדברים על התאמת קורות חיים למשרה, למה מתכוונים? שאם אתם עונים על דרישות המשרה, אך ההתאמה הזו אינה בולטת בקורות החיים שלכם, המעסיקים עשויים לפספס אותה, אז הכניסו ושלבו מילים שצוינו בדרישות המשרה ולבסוף, השקיעו עוד כמה דקות ונסו להיכנס לנעליו של המעסיק שמקבל אותם - האם זה ברור שאתם עונים על הדרישות שצוינו במשרה? בנוסף, כיום מערכות סינון אוטומטיות נוטות "לדוג" קורות חיים מהמערכתעל פי מילות חיפוש ספציפיות, אז אם המילה לא שם, הקוסץ לא קיים.

3. מחפשים בשני תחומים? החזיקו שני קבצים

מעסיקים מעדיפים להעסיק עובדים עם נטייה ברורה לתחום המשרה ולכן היום, יותר מתמיד, קובץ קורות חיים אחד כבר פשוט אינו מספיק. אם עסקתם בשני תחומים ואתם מחפשים עבודה בשניהם, צרו קובץ נפרד אשר מתאים לכל תחום. עם זאת, קיימים תחומים רבים ומשיקים שדורשים שתי מיומנויות בולטות, למשל, שירות ומכירה, או שיווק ותוכן. במקרים בהם מצויין במשרה הצורך ביכולות משולבות, הדגישו שיש לכם את זה.

4. כתיבת "תמצית" תעזור למעסיקים להבחין בכם

הוספת תמצית בראש העמוד של קורות החיים הינה דבר חדש יחסית, אך היא צוברת תאוצה בתקופה שבה צריך להספיק לקרוא המון קבצים ומהר. הוסיפו תמצית בקורות החיים, בה תציינו בקצרה את הניסיון הרלוונטי שיש לכם לתפקיד ובכמה משפטים תעזרו למעסיק להבין כבר מההתחלה שלפניו עומד מועמד ראוי.

5. כתבו קורות חיים באופן שמשרת אתכם

סדר הופעת הקטגוריות במסמך (כגון השכלה, ניסיון תעסוקתי) לא יכול להיות שרירותי. אתם צריכים לחשוב מה יותר חשוב לכם בקורות החיים - הניסיון התעסוקתי? ואולי ההשכלה? ולפי זה למקם את הקטגוריה החשובה ביותר למעלה. כמובן, זכרו למקם בסדר יורד את הנושאים, כך שהרלוונטי ביותר יופיע ראשון והישן - אחרון.

 

ובשורה התחתונה, מי יכול להמליץ לכם טוב יותר מהמעסיקים עצמם?

 

המעסיקים מגבשים עליכם דעה כבר בשלב קורות חיים ולכם יש זמן קצר מאוד להציג את עצמכם נכון ולהשאיר רושם ראשוני חיובי ככל האפשר. כדי ליצור מסמך מעולה וללא שגיאות היכנסו למדריך קורות החיים המקיף שהכנו עבורכם - והיעזרו בו.

בהצלחה!
 
שתף