עולם העבודה - מאמרים » מדור דרושים » הנוער העובד: המשרות הנפוצות בחופש הגדול

הנוער העובד: המשרות הנפוצות בחופש הגדול

עבודה עם ילדים, טיולים עם הכלב, והזדמנות להראות שגם להם יש עיניים בגב: רגע לפני סיום החופש הגדול, אספנו את המשרות הנפוצות עבור תלמידי תיכון ומתגייסים

 
 
מאת: נועה חזן
 
 
לחלק גדול מבני הנוער (גילאי 16-18) יש רצון לעבוד ולהרוויח במהלך החופש הגדול. חלקם עושים את זה רק כשמישהו מפתיע אותם עם איזו הצעה מעניינת וחד פעמית, וחלקם ממש מחפשים באתרי הדרושים, ברשתות החברתיות או דרך מכרים כדי לחסוך כסף לקניות, בילויים ומה שבא להם. בהתחשב בניסיון המועט (אם בכלל) של אותם תיכוניסטים והפניות הזמנית שלהם לעבודה – היצע המשרות שמתאים להם אמנם לא כזה גדול. ובכל זאת, עם קצת מוטיבציה – יש רשימה די מכובדת של תפקידים שיוכלו לבצע מעולה, דווקא בזכות האנרגיות האינסופיות שמגיעות עם הגיל שלהם.
 
 
 

הנה כמה סוגי משרות שמככבות אצל בני הנוער בשנים האחרונות:

  1. בייביסיטר: השגחה על ילדים (בדרך כלל בני שנתיים ומעלה), לפעמים בשעות אחר הצהרים ולפעמים בלילות. כך או כך, העבודה דורשת אחריות, ערנות ונכונות להיענות לבקשות ההורים להגיע בהתראה קצרה. ככל שיוכיחו את עצמם כמתאימים לעבודה כזו, כך מספר הטלפון של אותם תיכוניסטים יעברו בין ההורים שבסביבה ופוטנציאל ההשתכרות שלהם מעבודת הבייביסיטר ילך ויעלה.
         שעות העבודה: אחר הצהריים ו/או ערב ו/או לילה.
         מתאים ל: אחים גדולים, אחראיים במיוחד, זמינים להקפצות מעת לעת.
 
  1. הדרכה בקייטנה: העברת פעילויות לילדים בגילאי בית הספר היסודי, עזרה שוטפת לצוות הקייטנה בניהול הילדים ושמירה על הסדר (או במילים אחרות, לוודא שהילדים מסתדרים ביניהם, שותים מספיק מים, לא רבים ולא בורחים לשום מקום...). העבודה יכולה להיות קבועה (לאורך כל ימי הקייטנה) או מזדמנת בעת הצורך בתגבור הצוות.
        שעות העבודה: בוקר -  צהריים
        מתאים ל: בעלי גישה לילדים, עם יכולות לחנך ולנהל
   
  1. דוגווקר: טיולים עם הכלב זה תמיד כיף, בעיקר כשמרוויחים מזה כסף. כשלבעלי הכלב אין זמן להוציא אותו במהלך היום, נכנסים לתמונה בני הנוער עם עודף זמן פנוי - וכל שהם צריכים לעשות הוא לטייל עם הכלב, ואולי גם למלא לו את קערות האוכל והמים.
         שעות העבודה: בוקר /צהריים /ערב
         מתאים ל: אוהבי בעלי חיים
 
  1. מכירות: עבודה במכירות פרונטאליות בגיל הזה יכולה להיות בכמה תחומים, ממכירות בגלידריות ובחנויות מזון וכד' ועד לטלמרקטינג עבור חברות שונות. כך או כך, זו עבודה שאפשר לבצע אחרי הכשרה קצרה בתחילת התפקיד, ולומדים בה מיומנויות שתמיד שווה להחזיק בהן, כמו יכולת שכנוע וטיפול בהתנגדויות. וכשזו עבודה בצוות, אז גם פחות משעמם כשיש חברים לאורך המשמרת. ואם מרוויחים על הדרך גם בונוסים – אז זה בכלל טוב למוטיבציה ולכיס.
         שעות העבודה: בוקר /צהריים /ערב
         מתאים ל: אנרגטיים ובעלי ביטחון עצמי גבוה, שמרגישים מוכנים ל"עבודה של גדולים"
 
  1. שיעורים פרטיים: העברת שיעורי חיזוק והכנת תלמידי ביה"ס היסודי לשנת הלימודים הבאה, לרוב באנגלית ובמתמטיקה. לילדים מסוימים זה יכול להיות פשוט זמן מתאים ונוח יותר לרכוש מיומנויות למידה ששווה להכיר, בטח ובטח אם מדובר במורה פרטי שהוא גם תלמיד מצטיין. אגב, מבין המשרות שדיברנו עליהן עד עכשיו, זו המשרה עם פוטנציאל השכר הכי גבוה.
         שעות העבודה: בוקר /צהריים /ערב
         מתאים ל: תלמידים מצטיינים, עם סבלנות ויכולת ללמד ולהדריך
 
  1. חקלאות: אז אמנם חם מאוד, ועל הלחות בכלל אין מה לדבר. אבל מה לעשות שגם בקיץ בעלי המשקים צריכים עוד ידיים עובדות... לרוב, בגלל החום, העבודה תהיה משעות הבוקר המוקדמות. והכסף? בדרך כלל משתלם לקום בשבילו כל כך מוקדם. מה שבטוח, זו לא עבודה למפונקים, וזו אחלה הזדמנות לעבוד על שרירי הידיים.
         שעות העבודה: בוקר /צהריים
         מתאים ל: אנשים של בוקר, עם נכונות לעבודה פיזית
כתבות נוספות:
שתף