עולם העבודה - מאמרים » מדור ראיון עבודה » 6 כללים שיעזרו לכם לעבור את מבחני המיון בשלום

6 כללים שיעזרו לכם לעבור את מבחני המיון בשלום

מבחני מיון הנם חלק שגור בגיוס של ארגונים וחברות. אף אחד לא מת על זה, אבל זו לא סיבה להימנע: קבלו עצות איך לעבור אותם בשלום

עבור מועמדים רבים מבחני מיון הם חוויה לא פשוטה. מדובר ביום מאוד מרוכז ודי מפרך, בו אתם לא מבינים בערך 90% מהסיבות שבגללן מבקשים מכם לעשות דברים.השד לא נורא כל כך: מה שקורה באמת במרכז ההערכה

האם זו סיבה להתייאש ולוותר על העבודה מראש? ממש לא. קבלו שישה כללים שאתם יכולים לאמץ כדי לעבור את מבחני המיון בשלום:

1. התמסרו
החלק הכי חשוב, זה לא לחשוב על זה. מחשבות כמו "מה אני עושה פה", "למה אני צריך לעבור את הסיוט הזה?!" ועוד מחשבות דומות, יעברו לכם בראש אבל פשוט תדעו שהן יהיו שם - ושימו אותן בצד. בקיצור - התמסרו, השתחררו, ושחקו את ה"משחק".

2.הקשיבו היטב להוראות
חלק מהמשימות הן על בסיס מהירות ומוגבלות בזמן וחלק מהן לא. אחרי שתי משימות מוגבלות בזמן, המוח מתרגל לרוץ ומתייחס לשאר המשימות כאלה אך שימו לב להוראות כי אולי בכלל מודדים הקשבה או יכולות אחרות.

3. חשבו חיובי
ותרו על מחשבות מטרידות ואל תהיו פסימיים. נסו לחשוב מה רוצים מכם ואיך ציפו מכם לענות אך בצורה חיובית, שלווה ואופטימית.

4. השתתפו
הסוד בדינמיקה הקבוצתית טמון באיזון - כדאי להיות נוכחים ולהשתתף. אל תעלמו בשקט בפינה, אך גם אל תיראו לוחמניים מדי או שתלטניים מדי.

5. היו סבלניים
עומס המשימות וההוראות עלול לערער את הביטחון ולעייף אתכם נפשית, אך חשוב שלא תישברו. זכרו שמנסים לשים אתכם בקצה ושהמבחן בוחן גם את הסיבולת שלכם ללחץ ולמצבים פחות נעימים.

6. היו נחמדים
אתם ביום של מבחן ומוקפים באנשים רבים שאינכם מכירים. מכיוון שמערך הבוחנים הוא גדול, נסו להיות נחמדים לכולם, גם לאלה שעמדו לידכם בפינת הקפה או במסדרון.

חשוב לזכור: בסופו של דבר, מטרתו של כל יום מיונים וכל מרכז הערכה לחפש את העובדים המתאימים למשרה מסויימת. לכן, גם אם המבחנים עצמם דומים ברוב המקרים, הבוחנים לא יחפשו בדיוק את אותן התכונות.

זומנת למרכז הערכה? הכנה תשפר את סיכוייך להתקבל! 

שתף