עולם העבודה - מאמרים » מדור 50 פלוס » עובדים אחרי הפנסיה? הכירו את היתרונות שלכם!

עובדים אחרי הפנסיה? הכירו את היתרונות שלכם!

העלייה בתוחלת החיים, המצב הכלכלי ושחיקת הפנסיות מחזקים את הצורך לעבוד דווקא בגיל שבו אמורים לשחק עם הנכדים או לטייל ברחבי העולם

מאת: רותם לנדאו

ישנם אנשים בגיל הפנסיה שבוחרים להמשיך ולעבוד. הסיבות לכך רבות: הכנסה לא מספקת, שעמום, פגיעה בהערכה העצמית (בעקבות היעדר עבודה) ולפעמים אפילו רק בשל הרצון לצאת מהבית. כיום, לשלל הסיבות הללו נוספה סיבה הנוגעת לגיל עצמו: עליה בתוחלת החיים אשר מותירה לאדם שנים רבות של חיים, לעתים בבריאות ובכושר עבודה מלא.

במדינות ה-OECD אדם חי בממוצע 19 שנים לאחר שיצא לפנסיה. מדובר בעלייה של 13 שנים בהשוואה לשנות ה-60. בישראל, תוחלת החיים הממוצעת היא מהגבוהות בעולם: 81.76 שנים, ועל פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, צפויה תוחלת החיים לעלות גם בעשורים הקרובים. בשנת 2035 תגיע תוחלת החיים ל-89.5 שנים בקרב נשים ול- 84.8 שנים בקרב גברים בישראל, כלומר בממוצע כ-22 שנה מגיל הפרישה.


מחפשים עבודה אחרי גיל הפרישה

אך גם כאשר מקבלים החלטה לצאת לעבודה, מדובר במשימה לא פשוטה. רבים מבני הגיל השלישי מגלים כי שוק העבודה אינו שש לקבל אותם והם מעדיפים להישאר בבית.

עובדים מבוגרים – דעו את יתרונותיכם בשוק העבודה

היתרונות הרבים שבהעסקת בני הגיל השלישי עולים על החסרונות: הניסיון הרב, השעות הגמישות, האחריות, מוסר העבודה, והעובדה שאין סכנה שיחליפו את מקום העבודה כל שנה – מקנים להם נקודת פתיחה מצוינת, ולכן כדאי לדבר עליהם כשמחפשים עבודה בגיל הזה.

3 דברים

1. "אין חכם כבעל ניסיון"
מחקרים רבים הוכיחו כי לא רק שאנשים מבוגרים מסוגלים ללמוד מידע חדש, אלא שבסוגים מסוימים של תפקידים, מבחינה קוגניטיבית הם עושים זאת טוב יותר מצעירים מהם. תהליך רכישת הידע והניסיון הוא תהליך מתמשך לאורך כל החיים. מוחות צעירים מגיבים אמנם מהר יותר לגירויים חדשים אך מוחות מבוגרים אוצרים בתוכם ידע רב יותר.

2. השלווה שמגיעה עם הגיל
ניסיון החיים והוותק בעולם העבודה מקנים לבני הגיל השלישי ולסובבים אותם רוגע וביטחון. מדובר במצרך חשוב בחיי העבודה המהירים והאינטנסיביים של ימינו, שכל ארגון יעריך. בני הגיל השלישי מספקים מקור של ביטחון ויציבות ופעמים רבות תומכים בעובדים הצעירים שעשויים להיות מוכשרים מאוד מבחינה מקצועית, אך מבחינת ניסיון חיים ישמחו לקבל כתף תומכת.

3. למוטיבציה אין גיל
מעסיקים תמיד ישמחו לקבל עובדים בעלי שאיפות, מוטיבציה, ונאמנות לארגון שלהם. המוטיבציה חשובה גם בעת חיפוש העבודה ולכן כדאי לשלוח קורות חיים ולהתקשר לכל מי שמכירים ויכול לסייע במטרה. ומה קורה אם אתם שולחים עשרות קורות חיים ולא מקבלים תגובה? קודם כל – אל תיקחו ללב, זה לא בהכרח קשור לגיל. צעירים רבים שולחים מידי יום עשרות קורות חיים ולא זוכים למענה. אפשרות נוספת היא להשתמש ב"בשיטות של פעם": להתקשר, לדפוק על דלתות, ולבקש להיפגש עם המנכ"ל. יש לא מעט מעסיקים שמעריכים מקוריות ויוזמה - בכל גיל.

רותם לנדאו, הוא מנכ"ל אינדקס "ההורים שלי" המתמחה בפתרונות דיור לגיל השלישי.

לחץ/י כאן למעבר לאתר "ההורים שלי" – אינדקס פתרונות לגיל השלישי

שתף