עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » 5 טעויות שאנשים עושים בזמן חיפוש עבודה

5 טעויות שאנשים עושים בזמן חיפוש עבודה

יודעים מהן הטעויות הנפוצות שאנשים עושים בזמן חיפוש עבודה? בואו לקרוא ולהימנע

מאת: צוות AllJobs

החלטתם שהגיע הזמן להחליף את מקום העבודה הנוכחי? קראו מה הטעויות הנפוצות שאנשים עושים במהלך חיפוש עבודה:

1. שולחים קורות חיים סתם. שלחו קורות חיים רק למשרות שאתם מתאימים בדיוק למה שציינו בדרישות התפקיד. אם כתוב 3 שנות ניסיון ואין לכם, אם כתוב תוכנות מחשב שאתם לא מכירים, או אם כתוב לימודים לתואר ראשון בנושא מסוים ואין לכם תואר כזה - אל תשלחו קורות חיים. הרי ממילא לא יחזרו אליכם אם אתם לא מתאימים, אז חבל לבזבז זמן ומאמץ וגם תקוות מיותרות.

2.לא מתאימים קורות חיים למשרה. זה חשוב - אל תשלחו את אותו מסמך קורות חיים לכל המשרות והתפקידים שאתם פונים אליהם. הרי כל תפקיד דורש סוג אחר של ידע, השכלה וכישרון, אז עדיף להדגיש את הידע הרלוונטי לתיאור התפקיד שמופיע במודעת הדרושים. יעזור לכם אם לכל משרה תנסחו מחדש את המסמך קורות חיים, כך שיראו את ההתאמה שלכם למשרה.

3.לא משתפים ולא מתייעצים. אל תתביישו לספר לאנשים שאתם מחפשים עבודה. להיפך, שתפו אותם בעל פה ובאמצעות הרשתות החברתיות כי אולי את העבודה הבאה שלכם תשיגו דרכם. ואל תדברו רק עם חברים, תשאלו אותנו שאלות כדי לא לפספס הזדמנויות, כי לא כל אחד יודע לכתוב קורות חיים, או להתכונן לראיון עבודה. אנחנו זמינים ועונים בשמחה ובחינם. איפה? בפייסבוק, במייל  ובטלפון 077-6-000-000.

4.פוחדים ממרכזי הערכה. חברות גדולות שמגייסות המון עובדים בתדירות גבוהה, מזמינות את המועמדים למרכז הערכה כי זה הליך גיוס נוח עבורן. מועמדים רבים מוותרים מיד על ההזדמנות להתמודד על משרה, רק בגלל שמתקיים מרכז הערכה. האמת היא שאין באמת ממה לפחד, חבל לפספס הזדמנות להתקבל לעבודה טובה רק בגלל שיטת הקבלה.

5.מגיעים לא מוכנים לראיון עבודה. כדאי להתכונן לראיון, ללמוד על החברה שבה אתם רוצים לעבוד, להכין הצגה עצמית קצרה ולחשוב על שאלות שאתם תרצו לשאול. כדי שתקבלו מושג על מה שקורה בראיון עבודה, הכנו לכם כתבה עם 5 סרטונים. צפו ותראו איך נראה ראיון עבודה

צפו בוידאו: מבט מבפנים על ראיון עבודה - הצגה עצמית:

לכתבות נוספות במדור חיפוש עבודה 

שתף