6 שאלות בדרך לבחירת עבודה

איך נדע איזו עבודה מתאימה לנו ביותר? נשאל את עצמנו את השאלות הנכונות לגבי הרצונות שלנו, לגבי התפקיד שמתאים לנו והמקום בו נוכל לצמוח ולהתפתח

מציאת עבודה  מתאימה מתחלקת לשלושה חלקים: אתם, התפקיד ומקום העבודה הספציפי. אלו השאלות שכדאי לכם לשאול את עצמכם בכל אחד מהשלבים בדרך לעבודה הבאה. כך מתמקדים בהצעות עבודה מתאימות.

ללמוד על התפקיד

מי אתם בעצם? שאלות שתשאלו את עצמכם:

1. האם אתם טיפוסים מאורגנים? האם אתם טובים בקביעת סדרי עדיפויות או שאתם מאבדים את הידיים והרגליים כשיש יותר משתי משימות במקביל? בנוסף, האם אתם יודעים לנהל את הזמן שלכם?

2. עובדים יפה בצוות או זאבים בודדים? האם אתם "אנשים שאוהבים אנשים" ואוהבים להתייעץ ולייעץ או שאתם מעדיפים לראות את החברים לעבודה רק ליד מכונת הקפה ובפועל מעדיפים לעבוד לבדכם?


3. יש בכם יוזמה ויצירתיות? צריכים להתבטא ולחדש כל הזמן, או שמספיק לכם לדעת את כללי העבודה ולבצע אותם לפי הספר?

4. זקוקים לאתגר אינטלקטואלי מתמיד?  או שאתם מאבדים את הביטחון בשטח לא מוכר, ומעדיפים ללמוד מראש את כל מה שניתן?

5. האם אתם אוהבים תפקידים מוגדרים ומובנים או שאתם מעדיפים לבנות את התפקיד?  אתם אוהבים תפקידים דינאמיים ומשתנים וצריכים להיות אלה ש"עושים" את התפקיד? האם כשאתם מגיעים למקום חדש אתם נוהגים לקבל את מה שהיה נהוג לפני שבאתם, או שאתם מחפשים להנהיג שינויים חדשים?

6. זקוקים לפידבק על עבודתכם? איך עובד הביטחון העצמי שלכם? חשבו אם אתם זקוקים לחיזוקים ולפידבקים על עבודתכם, או שכל עוד אין ביקורת הכל בסדר.

כמובן שכל אחד מהטיפוסים הללו יכול להיות עובד מצוין, אבל לא באותם תפקידים. לכל טיפוס מתאים תפקיד וסביבת עבודה שונה לגמרי.

והאם עבודה בחברה הזאת מתאימה לכם?

בדיוק כפי שאתם מבררים ושואלים שאלות הנוגעות לאישיות שלכם ולאופי התפקיד, לא יזיק לברר גם פרטים על הארגון עצמו. תפקידים זהים לגמרי יהיו שונים כשמדובר בארגונים שונים, מכיוון שהתפקיד מושפע מהחברה עצמה. עשו בירור מקדים באתר האינטרנט של החברה, קראו על חזון החברה, בררו את גודלה ומה התחושה שהמסר שלה מעביר בכם. אם אתם מכירים מישהו שעובד או עבד שם, דברו איתו, אולי הוא יוכל לתת לכם מידע יותר מקיף.

 שאלות לגבי מקום עבודה:

- מהי הגדרת התפקיד, מהם תחומי האחריות, למה מצפים מכם?

- מה בדיוק תעשו בעבודה, כיצד יראה יום עבודה ממוצע?

- מדובר במשרד או בחלל פתוח (Open space)? עבודת שטח? נסיעות ופגישות?

- מהו אופק ההתפתחות בתפקיד והאם יש בו פוטנציאל לקידום?

- האם התגמול הכלכלי מספק, והאם הוא הולם את התפקיד?

- מול מי אתם עובדים, מי הקולגות ומי מנהל אתכם?


בחזרה למדור חיפוש עבודה

שתף