עולם העבודה - מאמרים » מדור קורות חיים » 3 דברים שעלולים להפלות אותך בקורות החיים

3 דברים שעלולים להפלות אותך בקורות החיים

כשאנחנו שולחים קורות חיים אין לנו מושג מי מקבל אותם בצד השני, אך כשהמטרה שעומדת לפנינו היא הגעה לראיון, מותר להשמיט את הפרטים שעשויים להוות עבורנו מכשול בדרך לעבודה

מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה
 
אם הכותרת עוררה בכם כעס, הצדק אתכם, כי אסור על פי חוק להפלות אדם בקבלה לעבודה.

יש כאלו שיאמרו (ובצדק) כי מקום עבודה שלא יקבל אותם כמו שהם, אינו מתאים להם בכל מקרה. אך לפעמים עדיף להיות חכם על פני צודק, ולהבין כי לאנשים שונים יש דעות שונות, וגם האדם הפתוח והנאור ביותר, עלול להחזיק בדעות מפלות, אפילו אם הוא עצמו אינו מודע לכך.

המטרה שלנו, כמחפשי עבודה, היא להגיע לראיון הפרונטאלי ולתת לצד השני את ההזדמנות להכיר אותנו באמת - פנים מול פנים.

לשם כך, ריכזתי עבורכם 3 דברים שעלולים להוות מכשול בדרך לראיון הבא שלכם:

1. תמונה שלכם
 
תמונה: גם אם אתם מאוד פוטוגניים...

אומרים שאין כמו מראה עיניים, וזה נכון, אבל גיוס הוא עניין סובייקטיבי. בצד השני, זה שמקבל את קורות החיים שלכם, יושב אדם – עם מחשבות ודעות משלו, ואין לדעת אילו תחושות תעורר בו התמונה שלנו. הנה למשל דוגמא מהחיים: לא מזמן, מכרה שלי סיפרה לי שבקרוב תצטרף למחלקה שהיא עובדת בה עובדת חדשה. היא הציצה בפרופיל של אותה בחורה בפייסבוק וחשה סלידה מיידית ממנה, אך ללא שום סיבה הגיונית שהיא יכלה לנקוב בה. "משהו בה לא מוצא חן בעיני", פסקה. כשבועיים לאחר מכן היא סיפרה לי שאותה עובדת התגלתה כבחורה מקסימה וחברותית, שהשתלבה ממש מיד במארג החברתי של החברה. 
 
 
המסקנה: רוצים לבלוט? הדגישו כישורים והישגים שלכם במקום לשים תמונה. תמונות מעוררות רגשות באנשים וכשאין לכם מושג מי מקבל את קורות החיים ומה יהיו תחושותיו לגבי התמונה שבחרתם, עדיף לוותר על כך מראש.
 

2. גיל ומצב משפחתי
 
תמונה: מבוגר ועדיין אקטואלי

החוק אוסר על אפליית מועמדים בשל גילם או מצבם המשפחתי. עם זאת, אין לנו שום יכולת לדעת אם לאדם שקורא את קורות החיים שלנו יש חששות לגבי גילנו הצעיר, או המבוגר, או אם הוא מודאג מכך שיש לנו ילדים קטנים.

נכון, זה מרגיז שדברים שאינם בשליטתנו עשויים להשפיע על תהליך קבלתנו לעבודה, אך מהליים תמיד עדיף לעשות לימונדה. ואיך? דבר ראשון, אין חובה לציין בקורות החיים גיל ומצב משפחתי. ואם לא תציינו זאת, גם מי שיושב בצד השני לא יראה זאת כנתון שלוקח את הפוקוס מהדברים החשובים באמת - התאמתכם לתפקיד.

יחד עם זאת, יש משהו מטריד בקורות חיים נטולי גיל. ולפעמים, גם אם זה לא לטעמנו, מגייסים בוחרים מועמדים מאותו טווח גילאים כי הם מרכיבים קבוצה שתעבוד יחדיו. לכן, אין צורך לכתוב גיל, אבל כדאי לציין תאריכי סיום לימודים או שירות צבאי שמהם המגייס יוכל להסיק את גילכם, אם הוא מעוניין בכך.

המסקנה: הבליטו את מה שרלוונטי אצלכם לתפקיד. אם למגייס חשוב לדעת מהו גילכם, חשוב לאפשר לו להבין זאת מהמידע שבמסמך. אם אתם בעצמכם מבליטים מידע שאינו רלוונטי לתפקיד, אתם אלו שהופכים אותו לרלוונטי.

3. דת ופוליטיקה
 
תמונה: פעילות פוליטית בקורות החיים? עדיף לוותר

כפי שכבר נאמר בסעיף הקודם - אם מישהו רוצה להסיק מידע שלא צוין בקורות החיים, יש לו דרכים לעשות זאת גם מבלי שתציינו זאת בעצמכם. ואם זה כל כך חשוב למגייס, אולי זה מקום עבודה שלא כדאי לכם לעבוד בו בכל מקרה.

הכנסת מידע שעשוי לעורר חששות, או אי הבנה לגבי המקום שממנו אתם באים - לא יכול להועיל. במדינה הטרוגנית כמו ישראל - לפרטים כמו דת, רמת אדיקות, זרם דתי, או פעילות פוליטית שנויה במחלוקת, עשויה להיות השפעה רגשית על אנשים עוד לפני שהם מכירים אתכם.

המסקנה: יש מקומות עבודה רבים שבהם עובדים יחד אנשים המגיעים ממקומות שונים מאוד. יש הבדל גדול בין נתון קר שמוצג על הדף, לבין אדם אמיתי, בשר ודם. ברוב המקרים, בהיכרות אישית עם לחיצת יד, תהפכו למישהו עם שם וייחוד ולא לסטריאוטיפ.

בשורה התחתונה 

קורות החיים שלכם הם מסמך מקצועי ופרקטי שתפקידו לתת למגייס מושג לגבי הכישורים שלכם, הידע וההישגים בעבודות קודמות. אין מה לעשות נגד דעות קדומות, אך באפשרותכם להבליט את מה שבאמת חשוב ולא לתת את הבמה למה שעשוי להפריע לכישורים האלו לבלוט.

לסיום, המעסיקים מגבשים עליכם דעה כבר בשלב קורות חיים ולכם יש זמן קצר מאוד להציג את עצמכם נכון ולהשאיר רושם ראשוני חיובי ככל האפשר. כדי ליצור מסמך מעולה וללא שגיאות היכנסו למדריך קורות החיים המקיף שהכנו עבורכם - והיעזרו בו.
בהצלחה!
 
שתף