עולם העבודה - מאמרים » מדור עבודה לסטודנטים » סטודנטים: איך תשלבו נכון בין עבודה ללימודים?

סטודנטים: איך תשלבו נכון בין עבודה ללימודים?

לא קל לעבוד וגם ללמוד - אך חשוב לנסות לשלב בין השניים עבור העתיד המקצועי. 4 עצות שיסייעו לכם לעשות זאת מבלי לאבד את הראש

בגלל העומס, חוסר הזמן וההשקעה הנדרשת מהם - טעות נפוצה של סטודנטים היא לא לעבוד כלל במהלך הלימודים. אך זו הדרך להגיע למצב של חוסר הלימה בין הידע והניסיון (הרבה ידע, ללא ניסיון) ומעסיקים רבים נרתעים מלהעסיק עובד בעל תואר ראשון ולעתים אפילו שני, ללא ניסיון תעסוקתי כלל.


מבחן בחדו"א או מצגת למנהלים - מה חשוב יותר?

כיצד ניתן לעשות את שני הדברים במקביל - ולהישאר בחיים? בעזרת 4 קווים מנחים:

1. קובעים סדר עדיפויות

לפני שתצאו לדרך, כדאי שתיקחו לעצמכם את הזמן להחליט מהי מטרת העל שלכם. במה מהשניים תשקיעו יותר? זו כבר החלטה שלכם, ועליכם לפעול בהתאם. חשוב גם לחשוב לאורך כל הדרך על משימות המוטלות עליכם בשני המישורים ולתעדף אותן לעצמכם באופן שוטף, כדי למנוע "טירוף מערכות".

2. מתכננים נכון את הזמן

חשוב לתכנן מראש כיצד ייראה לוח הזמנים שלכם לסמסטר הקרוב. הבחירה בידיכם – האם אתם מעדיפים לחפש עבודה גמישה בשעות בהסתמך על מערכת השעות או להפך, לבחור את הקורסים המתאימים לפי המשמרות בעבודה? כך או כך, נסו לתכנן את הלו"ז כך שהוא יהיה ריאלי ככל האפשר. למשל, אם העבודה שלכם רחוקה יחסית מהקמפוס, אז ככל הנראה לא תגיעו תוך 5 דק' לשיעור ולאחר זו הרי לא אופציה, אז נסו למצוא קורס שמתחיל יותר מאוחר או תבקשו מהבוס אישור מיוחד לצאת מוקדם יותר באותו יום.

2. לומדים מהעבודה

עבודה שהיא הפרקטיקה של מה שאתם לומדים לא רק שתעניק לכם את הניסיון הדרוש ותראה מצויין ב
קורות החיים שלכם – היא גם תאתגר אתכם. רוב הסיכויים שאתם אוהבים את מה שבחרתם ללמוד ולכן, עבודה שדורשת מכם ליישם את מה שאתם לומדים היא בחירה מוצלחת ואף מהנה. כך תוכלו להשתמש בידע שאתם רוכשים לשני הכיוונים ולא להתבלבל בין התחומים.

3. משלימים פערים בדרכים יצירתיות

תמיד ישנן דרכים לפתור תרגילים, לכתוב סמינר במקום העבודה או לעבור על הפרוייקט בעבודה בזמן הלימודים. מצאו את השעות הנכונות להשלמת הפערים ותעמדו בקצב. למשל, אם אתם נוסעים באוטובוס ללימודים או לעבודה, זה הזמן לקרוא קצת חומר לשיעור. שעת חלון? מצויין, שבו בספרייה ולמדו או עבדו. יום חופש בשבוע? פיתרון נפלא להדבקת הפער.

מחפשים משרות המתאימות לסטודנטים? הקליקו כאן

שתף