5 טיפים שיעזרו לכם להתחיל את הקריירה בתקופת הלימודים

סטודנטים רבים לא מעריכים נכונה את חשיבות בחירת העבודות במהלך הלימודים, ואת הפוטנציאל הטמון בהן. איך תבחרו עבודה שתמנף את הקריירה שלכם כבר בתקופת הלימודים?


מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה ב-AllJobs

לו היתה ברירה, סביר להניח שרוב הסטודנטים היו מעדיפים להתרכז בלימודים ולא לשלב אותם עם עבודה. ואם אפשר, לנצל את הזמן הפנוי מלימודים - לבילויים. אבל צריך להתפרנס ממשהו, לא?
 
 

יחד עם הקושי שבשילוב בין השניים, לעבודה בתקופת הלימודים יש יתרונות גם מעבר לכסף, כגון העשרת הרזומה ואפילו יצירת קשרים בענף. בנוסף, לעבודה שתבחרו, תהיה גם השפעה על המהירות שבה תוכלו להשתלב בתחום שלכם אחרי הלימודים.

אז איך מוצאים עבודה שתשרת אתכם היטב גם אחרי סיום התואר?

1. חפשו עבודה שהיא גם מקפצה להמשך הקריירה
את חיפוש העבודה כדאי למקד במקומות עבודה הקשורים לתחום לימודיכם. למשל, לומדים עריכת דין? חפשו עבודה במשרד עורכי דין - גם אם מדובר במשרה אדמיניסטרטיבית, או כזו שלא קשורה באופן ישיר לעריכת דין. סביבת עבודה המשיקה לתחום לימודיכם תעניק משמעות נוספת למה שתלמדו בכיתה, ותאפשר גם עבודה על נטוורקינג, וביסוס קשרים עם אנשים מהתחום - מה שיעזור לכם מאוד בעתיד כדי למצוא עבודה ללא ניסיון.

2. אל תתקבעו על הטייטל של הלימודים שלכם
הטייטל של הלימודים שלכם לא חייב להיות זהה לזה של העבודה. שוק העבודה מגוון ומאפשר למצוא מגוון רחב של משרות הנגזרות מתחום הלימודים שלכם, אך לא מקובעות עליו. למשל, אם אתם לומדים מקצוע כללי יחסית כמו ספרות, תוכלו להשתמש במיומנויות שרכשתם כדי להשתלב בתחומים שונים הקשורים בו. למשל, להיות מורים לספרות או ללמד כתיבה יוצרת, לעבוד בספרייה וכדומה. גם אם נדמה לכם שהמקצוע שלכם אינו מבוקש, השתמשו במה שיש לכם להציע כדי למצוא עבודה שתאהבו.

3. נסו לאתר משרות גמישות בעלות פוטנציאל להתפתחות מקצועית
חשבו כיצד תוכלו לתמרן בין הלימודים לעבודה, כך שתצליחו ליהנות מהעבודה וגם ליהנות מהלימודים. אם אתם לומדים בעיקר בבקרים, חפשו עבודות במשמרות שמתחילות משעות הצהריים ואילך. נהוג לחשוב שמשרות גמישות חייבות להיות לא מקצועיות, אך זה לא בהכרח נכון. למשל, בחברות הייטק ואינטרנט רבות קיימות משרות גמישות לסטודנטים. אפשר לעבוד בכל מיני דברים, אבל חשוב לחפש קודם את המקום שיעניק לכם את היתרון המקצועי יחד עם אותה גמישות שלה אתם כל כך זקוקים בתקופה זו.

4. אל תבחלו במשרות הזמניות
למרות שרבים נוטים לפסול אותן על הסף - למשרות זמניות עשויים להיות יתרונות רבים. לפעמים, דווקא בגלל שמדובר במשרה זמנית, תנאי הסף לקבלה יורדים ומאפשרים לבעלי ניסיון חלקי או מועט להיכנס בקלות לנעלי העובד שאת מקומו ממלאים. הציפיות מהעובד הזמני גם הן נמוכות יותר בדרך כלל ומאפשרות לו ללמוד את העבודה באווירה פחות תובענית ומלחיצה. לאחר תקופת התנסות כזאת, קצרה ככל שתהיה, יהיה קל יותר למצוא עבודה בתחום. וכמובן, אין לאבד תקווה, כי מי לא מכיר את המשפט "הזמני שהפך לקבוע"?

5. בחנו אם הבחירה שלכם עובדת
אם כבר מצאתם עבודה בתחום לימודיכם - נצלו זאת לבדיקה עצמית. זאת ההזדמנות לעצור רגע ולחשוב האם אתם באמת אוהבים את המקצוע שבחרתם? האם אתם מתאימים לסביבת העבודה והיא לכם? אנשים רבים מגיעים למקום העבודה אחרי שבילו אפילו 5 שנים על ספסל הלימודים ומגלים שזה לא זה. לכן, אם יש לכם הזדמנות לעשות את בדיקת ההתאמה שלכם עוד במהלך הלימודים, זה יאפשר לכם לשקול לשנות את המסלול בנזק מינימלי.

כיצד תמצאו משרות המתאימות לכם? היעזרו בסוכן המשרות כדי לאתר משרות ללא ניסיון בתחומים הרלוונטיים.
שתף