עולם העבודה - מאמרים » מדור First Job » משוחררים טריים? 3 מקומות לחפש בהם עבודה

משוחררים טריים? 3 מקומות לחפש בהם עבודה

השתחררתם מהצבא ולא רוצים לבזבז זמן יקר? אפשר כבר להתחיל לחפש עבודה. הכירו את הדרכים המומלצות

מחפשים עבודה לאחר השחרור? גם אם אין לכם ניסיון וזו העבודה הראשונה שלכם - דעו לכם שאתם מבוקשים מאוד בשוק העבודה. בתור חיילים משוחררים בעידן האינטרנט, חיפוש עבודה גם פשוט עבורכם מאי פעם והאפשרויות רבות מתמיד.

משתחררים מהצבא ומחפשים עבודה
יוצאים מהצבא - אל שוק העבודה

 

להלן 3 הערוצים שהכי כדאי לפנות אליהם כדי למצוא את העבודה הראשונה:

1. חיפוש עבודה באינטרנט
הדרך הפופולארית והנפוצה ביותר כיום לחפש עבודה היא דרך האינטרנט, וחברות רבות כיום יודעות כי המדיה של חיילים משוחררים היא המדיה האינטרנטית ולכן המשרות המתאימות לחיילים משוחררים יפורסמו בדפי האינטרנט. יתרון בולט שיש לאתרי הדרושים על פני אפשרויות אחרות היא אופציית הסינון – במקום לעבור על מאות, אם לא אלפי, משרות בעלות פוטנציאל, אפשר לסנן את המשרות לפי אזורים, לפי כישורים נדרשים ואופי העבודה – כך תוכלו לעיין רק במשרות המעניינות אתכם.

2. בירור עם חברים ומכרים
עוד דבר פשוט שתוכלו לעשות זה לציין בפני החברים שלכם שאתם מחפשים עבודה. פה לאוזן היא השיטה שאיתה מגיעים הכי רחוק. אתם לא יכולים לדעת אילו משרות חברים שלכם מכירים או את מי הם מכירים. דבר נוסף אותו מומלץ לעשות הוא לבקש מההורים שיפיצו את השמועה שאתם מחפשים עבודה בקרב החברים שלהם, בדיוק מאותה סיבה – אתם לא יכולים לדעת אילו אנשים ההורים שלכם מכירים או אם הם יודעים על משרה שהתפנתה שתוכלו להתאים לה.
היתרון הבולט של שיטה זו הוא שאתם מגיעים לראיון עבודה כאשר למעסיק יש ידע קודם עליכם, מישהו מתוך הארגון המליץ עליכם ושיבח אתכם בפני המראיין או בפניי ראש הארגון – יתרון בולט מעל שאר המתמודדים לתפקיד.

3. מעקב אחרי מודעות דרושים
מודעות דרושים בעיתון הן הדרך הבסיסית ביותר למציאת עבודה, חיפוש מודעה בעיתון מאפשר קבלת מידע מתומצת וענייני על כל משרה. צרו לכם רשימת משרות על פי סדר עדיפויות ותחליטו מתי ליצור קשר עם כל אחד מהארגונים. טיפ חשוב: עדיף לחפש במודעות דרושים בעיתון המקומי – כך תוכלו לדעת כי המשרה נמצאת בעיר המגורים, ובמקרה של עיר קטנה או מושב, אולי אתם אפילו מכירים את בעל העסק.

לסיכום: כשמחפשים עבודה, לא כדאי לשבת ולחכות, צריך להתאמץ ולנסות לחפש עבודה בכל יום מחדש. אין טעם בלנסות להתקבל לעבודה אחת בכל פעם - חבל על הזמן שלכם. לכו לכמה ראיונות עבודה ובדקו כמה אפשרויות במקביל.

 

שתף