עולם העבודה - מאמרים » מדור ראיון עבודה » איך להציג סוגיות רגישות למראיין?

איך להציג סוגיות רגישות למראיין?

"בימי שני אני צריכה לצאת מוקדם" - יש משהו ששכחתם להציג למראיין? דרכים להצגת סוגיות רגישות, למרות החששות.

שאלות וסוגיות שונות טורדות את מנוחתם של מחפשי עבודה. הנושא מטריד במיוחד כאשר מגיע מעמד ראיון העבודה, בו רבים מהם לא בטוחים האם בכלל להציגן בפני המראיין ואם כן - כיצד.


 

 

גם אם הסיטואציה אינה נעימה ואתם חוששים מתשובה שלילית - חשוב כי תעלו את התהיות והחששות שלכם במסגרת הראיון. באופן זה תחסכו הן לעצמכם והן למעסיק מפח נפש ובזבוז זמן לאחר שיקבל אתכם לעבודה מבלי להבין את מכלול הנתונים שלכם.

לפניכם שתי סוגיות נפוצות שמחפשי עבודה מתלבטים כיצד להעלות במסגרת ראיון עבודה - ועצות כיצד לעשות זאת:

1. "אני הורה לילדים קטנים ועליי לצאת מוקדם. כיצד להציג זאת?"

זוהי שאלה נפוצה הנשאלת לרוב על ידי הורים לילדים קטנים שצריכים לצאת מהעבודה בשעה מסוימת (ולרוב מוקדם מהמקובל) כדי לאסוף את הילדים מבית-הספר או מהגן. כיצד מציגים צורך זה? התמונה הכללית היא זו שאמורה לעמוד לנגד עיניכם; הצגת העניין כבעיה תתברר כטעות קריטית. דעו מתי אתם יכולים להגיע בבוקר לעבודה, מתי לצאת, כיצד אתם משלימים את השעות החסרות והכי חשוב – העניקו למעסיק את התחושה כי העבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר.

2. "כשאני מתלבט בנוגע לתפקיד מסוים, האם להגיע לראיון? וכשהגעתי, האם לשתף בהתלבטות?"

לא חבל לפספס הזדמנות טובה? הגיעו לראיון, בו תקבלו מידע שיעזור לכם להחליט. גם אם אתם עדיין מתלבטים לגבי התפקיד - חשוב שלא תשקפו זאת ותראו למראיין התלהבות, שתשאיר לו רושם טוב לגביכם. כך במידה ותחליטו ללכת על התפקיד בכל זאת - הבחירה תהיה שלכם.

 כדאי להגיע לראיון העבודה הכי מוכנים שאפשר - בעזרת שירות הכנה לראיון עבודה.

שתף