עולם העבודה - מאמרים » מדור ראיון עבודה » ראיון עבודה: תשובות ל-5 שאלות שאולי תשמעו מהמראיין

ראיון עבודה: תשובות ל-5 שאלות שאולי תשמעו מהמראיין

איך עונים לשאלה "למה אני צריך להעסיק אותך?" הכירו 5 שאלות שאולי תישאלו במהלך הראיון, וגם כיצד להשיב להן

מאת: יעל פרימק, מומחית הצלחה בראיונות עבודה ומרכזי הערכה

כל ראיון עבודה שונה מאחר. אולם ישנן כמה שאלות שחוזרות על עצמן בראיונות עבודה רבים, וחשוב לדעת מראש כיצד לענות להן בצורה הטובה ביותר. אני שמחה להציע לכם כמה הצעות לתשובות ודרכים להתמודד.


 

הנה 5 שאלות אופייניות לראיונות עבודה - וטיפים להתמודדות נכונה עמן:

1. יש לך תכונה שאתה רואה כשלילית?

זו שאלה שחוזרת על עצמה כמעט בכל ראיון עבודה. רק אל תגידו שאתם פרפקציוניסטים! זה בנאלי ולא אמין. אתם יכולים למנות תכונה שלילית אותנטית שלכם שאינה בעייתית מדי ביחס לתפקיד ולתת לה פתרון שמראה שאתם יודעים גם איך להתמודד איתה. לדוגמא: אם אתם רגישים, אמרו זאת וציינו איך זה בא לידי ביטוי "אני נוטה להיפגע מדברים שאומרים לי" ואיך אתם מתמודדים עם זה "במשך הזמן למדתי להתייחס להערות כביקורת מקצועית ולא אישית".

2. למה אני צריך להעסיק אותך?

חשוב להתכונן לראיון עבודה, אם התכוננתם על הצגה עצמית,זה המקום להבליט את היתרונות שלכם למשרה הספציפית. חשוב לענות לשאלה בביטחון עצמי - אבל לא בשחצנות. ציינו את הנקודות החזקות במועמדותכם: הניסיון או ההמלצות, הידע שאתם מביאים או האישיות. זה המקום גם להוסיף ולהראות את ההתלהבות והרצון שלכם לזכות במשרה. 

3. מה הכי פחות אהבת בעבודה הקודמת שלך?

מדובר בשאלה בעייתית ומורכבת, כי היא מנסה לברר אם יש דברים שאתם לא אוהבים לעשות שאולי קיימים גם במשרה הזו. אז דבר ראשון, כדאי לכם לחשוב טוב לפני שאתם עונים, ולא לומר שלא אהבתם אלמנטים שחוזרים על עצמם במשרה הזו. ודבר שני, אם אלמנטים כאלה אכן קיימים, האם אתם באמת רוצים את המשרה הזאת? זכרו כי חוסר התאמה למשרה נבדק גם על ידכם ועדיף לגלות זאת עוד במעמד הראיון.

4. אם הייתי מבקש ממך לעשות משהו שאתה חולק עליו, איך היית מגיב?

כששואלים אתכם במהלך ראיון עבודה שאלה כזאת, חשוב להראות שיש לכם דעה אישית, אבל שאתם לא מערערים על סמכויות ולכן תשובה בנוסח "הייתי מביע את דעתי כל עוד היא מבוקשת ועושה את מה שביקשו ממני" תתאים. 

5. מה מרגיז אותך אצל אנשים אחרים ואיך אתה מתמודד עם זה? 

יש כל מיני תכונות שאתם יכולים לא לאהוב, מותר לכם. רק חשוב שתדגישו שברור לכם שהעולם לא ישתנה עבורכם ולכן על ידי התאמת הציפיות שלכם מאנשים, אתם יכולים להסתדר עם רובם.

כדאי להגיע לראיון העבודה הכי מוכנים שאפשר - בעזרת שירות הכנה לראיון עבודה

שתף