עולם העבודה - מאמרים » מדור עבודה לסטודנטים » עבודה בארגון גדול: יתרונות וחסרונות

עבודה בארגון גדול: יתרונות וחסרונות

חברות גדולות תופסות שיעור ניכר מהמשרות במשק. האם העבודה בחברה גדולה מתאימה לך? מה היתרונות והחסרונות של עבודה כזו? התשובות לפניכם

קיבלתם הצעת עבודה מחברה גדולה? רגע לפני קבלת ההחלטה לחיוב או לשלילה, כדאי להבין כי לעבודה מסוג זה משמעויות משלה - ולהכיר אותם.

כמו בכל תחום, יש בעבודה בחרות גדולות יתרונות וחסרונות. מאחר שמשרות רבות לסטודנטים, חיילים משוחררים ועובדים חסרי ניסיון מוצעות מטעם החברות האלה - כדאי לחשוב על התמונה המלאה ולהחליט אם זה מסלול הקריירה המתאים לכם.


האם כדאי לנסות להתקבל לעבודה בארגון גדול?

 

מהם היתרונות בעבודה בארגון גדול?

1. העשרת הרזומה ושדרוג קורות החיים
עבודה בחברה שהיא מותג, גם אם בתפקיד זוטר -  היא תוספת מצוינת לקורות החיים, שתיראה טוב למגייסים עתידיים.
2. העשרת הניסיון המקצועי
המנהלים בחברות אלה נהנים מתקציבים גדולים - והם יכולים להגיע להישגים בזכות זה, ובדרך לתרום גם להישגים שלך. חוץ מזה, עבודה בחברה גדולה היא כמו בית ספר מקצועי שלא על חשבונך - לומדים שם איך להתנהל בחברה, איך להתקדם, כלים ומיומנויות שונות, יחסי עבודה ועוד.
3. צ'ופרים, צ'ופרים, צ'ופרים
סל הרווחה בחברות כאלה הוא בדרך כלל רחב ומובנה, ולעתים מכיל גם ארוחות, הסעות, הטבות ופעילויות רבות.
4. פיתוח רשת קשרים עסקית (נטוורקינג)
בגלל שיש אלפי עובדים, תמיד תמצא מביניהם מישהו שתשמח לאכול איתו בארוחות הצהריים. חוץ מזה, גודל החברה ועבודתה עם ספקים חיצוניים רבים מייצרים עבורך רשת קשרים ונטוורקינג - שתימצא מועילה גם בעתיד.

ומהם החסרונות?

1. שכר נמוך למתחילים ולעובדים זוטרים
בגלל שהחברה היא מותג והיא יודעת שיש תחרות רבה על תפקידים בתוכה - לעתים השכר שיוצע בה עבור תפקידי שירות, מכירה ושימור, ולעתים אף בתפקידי ניהול זוטרים - יהיה נמוך יחסית.
2. קשה להתבלט ולהתקדם
או במילים אחרות: מרוב עצים לא רואים את העובד. המבנה של חברות גדולות הוא נוקשה והיררכי מאוד מבחינת תחומי האחריות, כך שלעתים קשה להתבלט בהן.
3. "אווירה משפחתית"? כנראה שלא
ככל שהארגון גדול יותר, כך הוא גם מאמץ אופי תאגידי קר ומנוכר. וככל שיש יותר אנשים, כך יש יותר ברגים קטנים במערכת. קחו בחשבון שבארגון מהסוג הזה אווירה חמימה ויחס אישי לכל עובד יהיה בערבון מוגבל ואוליי תלוי צוות.
4. תהליכי גיוס ומיון ארוכים במיוחד
לרוב בחברות גדולות מתבצעים גם גיוסי מסה בכמויות גדולות, והן בוחרות לגייס עובדים באמצעות ימי מיון והערכה, מבחנים פסיכוטכניים ועוד. תהליכים אלו יכולים להרתיע את מי שחושש מהם, ולהתיש את מי שהחליט ללכת על זה.


אז האם כדאי לעבוד בארגון גדול? התשובה היא אצלכם. חשבו על היתרונות והחסרונות שציינו, שקללו אותם עם מה שמציעים לכם ועם הצרכים האישיים שלכם - וקבלו החלטה מושכלת, לפי מה שהכי חשוב לכם.

למציאת עבודה ראשונה ללא ניסיון, לחצו כאן>>>

שתף