צור קשר או 077-6-000-000
  |
  |
  |
מצאו עבודה
2025
 
הכנס כתובת אימייל:
הכנס סיסמא:
שכחתי סיסמא
חזור
 
שלום,
התחבר
|
 
 

להשיב נכון: "ספר לי על עצמך"

שימו בכיס וצאו לראיון: התשובה המושלמת לשאלה שמצליחה להרתיע את רוב המרואיינים. במקרה היא גם זו שיש להם למעלה מ-90% סיכויים להיתקל בה

איך אפשר להצליח לקלוע לשאלה פתוחה שמזמינה אתכם פשוט "לספר על עצמכם"? שירלי חמני, מאמנת בצוות ההכנה לראיונות עבודה מציעה לכם מודול מובנה בן 5 שלבים, שיעזור לכם להתכונן לראיון עבודה עם תשובה מוכנה מראש לשאלה הזו.


אבל לפני הכל, איך לא כדאי להשיב לשאלה זו?

תשובות שגויות נפוצות של מרואיינים לשאלה "ספר לי על עצמך"

נתחיל בנוסח הארוך ורצוף במידע שאינו רלוונטי: "אני ענת בת 29. במקור אני מבאר שבע, עד שהגעתי לגבעתיים בה אני מתגוררת, הספקתי לטייל ברחבי העולם. אני אמא לתינוקת בת שנתיים, נשואה לניר ויש לנו שני אוגרים. אני אוהבת לבשל וכל החברים שלנו מגיעים אלינו לטעום ממעשי ידי."

לחילופין, הקוטב הנגדי של התשובה הארוכה מדי: "מה את\ה רוצה לדעת?"

נסו זאת בעצמכם - מודול 5 השלבים להצגה עצמית בראיונות עבודה

1. פרטים אישיים: נעים מאוד, ________.

2. השכלה: יש לי תואר ב/ יש לי הכשרה בתחום ה _________.

3. ניסיון: יש לי ניסיון של למעלה מ-X שנים ב ­­­­­­­_________ (ניסיון רלוונטי בלבד).

4. תפקיד אחרון: בתפקידי האחרון /בשנים האחרונות אני ___________  (2-3 דברים שעשיתם שדומים או רלוונטיים לתיאור התפקיד במודעת הדרושים).

5. התאמה לתפקיד/מוטיבציה: למה אני מעוניין בתפקיד או בארגון? (מה מעניין אותך במודעה שבעקבותיו פנית לפרסום, חשוב שזה יהיה עניין בתפקיד הנוכחי ולא בדברים כמו "קידום").

דוגמא לתשובה מוכנה על פי מודול 5 השלבים

1. נעים מאוד, שמי נורית, אני בת 34, רווקה וגרה בתל אביב. 2. יש לי תואר בכלכלה עם התמחות במימון ואני בעלת רישיון ייעוץ השקעות. 3. ועם ניסיון של למעלה משנתיים בניהול ובקרת תקציבים. 4. בשנים האחרונות אני עובדת ככלכלנית בחברת הייטק ובמסגרת התפקיד ניהלתי תקציבים של למעלה מ10 מיליון ש"ח, ויש לי שליטה מעולה באקסל, שבלעדיה לא הייתי מסוגלת לבנות קריטריונים טכנו –כלכליים מורכבים. 5.כשראיתי את הפרסומת שלכם זו היתה הזדמנות שלא יכולתי לפספס. החברה שלכם הינה חברה משמעותית בעלת היקף תקציבים גדול ומערכות מורכבות המהווים אתגר ועיניין רב עבורי, ואני מאמינה שהיכולת שלי בין היתר לניתוח נתונים  ושיטתיות יתרמו לביצוע התפקיד.

המודול באדיבות שירלי חמני, מאמנת בצוות ההכנה לראיונות עבודה, AllJobs

צפו: שחקני בית צבי התגייסו כדי להמחיז דרכים נכונות ולא נכונות להתמודד:

קרא עוד - להשיב נכון: "מדוע עזבת את העבודה הקודמת?"

להגיע לראיון העבודה הכי מוכנים שאפשר - בעזרת שירות הכנה לראיון עבודה

שתף
 
אמון הציבור אנו מתחייבים למקצוענות, יושרה והגינות צרכנית מלאה. קרא עוד על האני מאמין שלנו  |  כל הזכויות שמורות לחברת All U Need בע"מ - אריה רגב 6, אזור תעשייה פולג נתניה. ת.ד 8784 מקבוצת