עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » 10 עבודות שאפשר לעשות מהבית

10 עבודות שאפשר לעשות מהבית

נמאס לכם לעמוד בפקקים? כשכל מה שצריך היום זה מחשב וחיבור אינטרנט, כבר אין בכך צורך. נציגי טלמרקטינג, גרפיקאים, שיווק ואפילו שירות לקוחות - לפניכם 10 עבודות שיאפשרו לכם לעבוד בנוחות מהבית

מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה ב-AllJobs
 
כולם מדברים לאחרונה על הפקקים, על הרכבת הקלה, ועל כמה כמעט בלתי אפשרי להתנייד פה ממקום למקום. אבל יש אנשים שלא מתלוננים על הנושא הזה, פשוט בגלל שהם עובדים מהבית.
 


עבודה מהבית אולי לא מתאימה לכל אחד, במיוחד למי שזקוק לטקס היומי של להתלבש ולפגוש אנשים. עבור אחרים, זה עשוי להיות פתרון מצוין. אמנם, לעומת משרות "רגילות", ההיצע נמוך משמעותית, אבל עבור מי שנחוש לעבוד בפיג'מה, הכל אפשרי. לפניכם המשרות הנפוצות ביותר לעבודה מהבית, בסדר יורד:


1. נציגי טלמרקטינג / טלמיטינג

זה אולי ישמע מפתיע, אבל המשרה הפופולרית ביותר המוצעת מהבית היא עבודת טלמרקטינג הנעשית מביתו של העובד. בדרך כלל, מוצע החזר הוצאות טלפון לכיסוי הוצאות הנלוות לעבודה. 
 


2. גרפיקאים וביצועיסטים

עבודת גרפיקה בעידן שלנו הינה הכרחית לבתי עסק קטנים ולחברות גדולות. החברות הגדולות, בדרך כלל יכולות להרשות לעצמן העסקת גרפיקאים במשרה מלאה, בעוד שעסקים רבים אחרים, עשויים להזדקק לשירותים שונים בהיקפי משרה מצומצמים יותר, ובהתאם לצרכים. במהלך 2015, הוצעו 212 משרות לגרפיקאים וביצועיסטים לעבודה מהבית.
 


3. מתרגמים

מעברית לאנגלית, מרוסית לעברית ובחזרה - כשכל מה שצריך זה מחשב, עבודות תרגום הן אידיאליות לביצוע מהבית. במקרים רבים, הצורך בעובד מהבית יהיה במשרה חלקית, כשהיקף העבודה אינו גדול.
 


4. אנשי שיווק

כיום, כאשר רוב מלאכת השיווק נעשית אונליין באמצעות פלטפורמות הפצה שונות, רשתות חברתיות ועוד, אנשי שיווק יכולים לבצע את מרבית עבודתם, מהמחשב בבית. בנוסף, כמו בתחומים אחרים, לא כל המעסיקים זקוקים לאנשי שיווק במשרה מלאה, ולכן הדרישה לעובדים מהבית עשויה לעלות.
 


5. משאבי אנוש

עוד תחום מפתיע שניתן לבצע מהבית שייך לעולם משאבי האנוש. בתחום זה, זקוקים לאנשי גיוס שיוכלו לבצע את עבודתם מהבית, כשלרוב מדובר בסינון קורות חיים של מועמדים, ביצוע ראיונות טלפוניים ואף בתיאום של ראיונות עבודה במשרדי המעסיק, או קיום ראיונות פרונטליים - תלוי במשרה. 
 


6. מתכנתי Web

מתכנתי Web עשויים להיות עסוקים גם בעבודה מהבית. אם זה לעסקים קטנים, או לחברות שלא מעסיקות עובד במשרה מלאה, עבודה בתחום זה יש ואם לשפוט על פי המצב הנוכחי - עשויה רק לעלות בעתיד. במהלך 2015, הוצעו 148 משרות למתכנתי Web, ועוד 103 משרות למתכנתי PHP.
 
 

7. אדמיניסטרציה

חשבתם שרק למתרגמים יש הצעות לעבודה מהבית? מסתבר, שגם בתחום האדמיניסטרציה יש דרישה לעובדים ועובדות. לרוב, מדובר בעבודה פקידותית שאינה דורשת קבלת קהל, כמו למשל, ניהול יומנים, מענה לטלפונים, ועוד משימות שוטפות. במהלך השנה האחרונה, הוצעו 118 משרות בתחום האדמיניסטרציה, לעבודה מהבית.
 


8. סטודנטים למדעי המחשב

העסקת סטודנטים במהלך לימודיהם עשויה להשתלם עבור שני הצדדים. הסטודנטים, צוברים ניסיון תעסוקתי חשוב עוד במהלך הלימודים, והמעסיקים, מרוויחים עובד מעודכן, בעלות זולה. לפעמים, היחסים ממשיכים גם לאחר תקופת הלימודים ומוצעת לסטודנט עבודה במשרה מלאה לאחר התואר. סטודנטים למדעי המחשב דרושים גם לעבודה מהבית, וגם היא, בוודאי נוחה לשני הצדדים.

למשרות עבור סטודנטים למדעי המחשב מהבית
 

9. אנשי תוכן

כיום, נוכחות ברשת הינה בגדר חובה עבור חברות ועסקים רבים. התקשורת עם הגולשים והלקוחות נעשית מן הסתם, באמצעות טקסט. אם מדובר בכתבות, בלוגים, מידע ואפילו כתיבה של ניוזלטרים - יש צורך באנשי תוכן שיבצעו את המשימה. גם במקרה זה, לא כל מעסיק זקוק לאנשי תוכן במשרה מלאה, וגם כאן, אפשר לנהל את כל העבודה מהמחשב הביתי. אז למה לא? 
 
 

10. נציגי שירות לקוחות

אם הרשימה נפתחה באנשי טלמרקטינג, היא לבסוף נסגרת בנציגי שירות לקוחות. גם בתחום זה, קיימת דרישה לעובדים שיעניקו מענה ללקוחות - מהבית. זה אולי נשמע תמוה, מכיוון שאנו רגילים לדמיין את העבודה ככזו הנעשית רק מתוך מוקד מרובה נציגים. אך למעשה, כשצריך רק טלפון ומחשב, הכל אפשרי. 

למשרות בתחום שירות לקוחות מהבית >>
 

אל תפספסו אף משרה! קחו אותי לחבילת AllJobs VIP >>>

שתף