עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » חיפוש עבודה תוך כדי עבודה: היתרונות והחסרונות

חיפוש עבודה תוך כדי עבודה: היתרונות והחסרונות

גם אתם מחפשים עבודה מאחורי הגב של המעסיק? אתם לא לבד. מגייסים כבר רגילים למועמדים שעושים שמיניות באוויר כדי לצאת מהעבודה ולהגיע לראיון - העיקר לא להיות "בין עבודות"

מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה

***נא לשמור על דיסקרטיות***

לגשש בנבכי המשרות בלי שהמעסיק ישים לב, ללכת לראיונות בחשאי, לקבל הצעה טובה, לסיים את זה יפה תוך נתינת ההתראה הנדרשת ועוד לצאת מזה עם ממליצים... [אנחת רווחה] נשמע מוכר? אם אתם לא רוצים להיות "בין עבודות", כנראה שכן.

למה אנשים עושים את זה לעצמם?

כרמית, אשת מכירות בחברה גדולה ומוכרת מעדיפה שלא להיכנס לקרקס הזה של חיפוש מקביל. היא לא מרוצה מהעבודה שלה, אבל בכל זאת מעדיפה קודם כל להתפטר. "אני רוצה לחפש עבודה בראש שקט, בלי לחץ ובלי להרגיש כמו סוכנת סמויה בכל פעם שאני חומקת מהעבודה כדי להגיע לראיון. חוץ מהתחושה הלא נעימה, בחברה שאני עובדת בה יש צי של אנשי מכירות שמגיעים לדלת של כל חברה אפשרית, אז כשאני ממתינה לראיון אני כל הזמן דרוכה למקרה שאתקל במישהו מוכר".

כרמית צודקת, אבל ברגע האמת, לא בטוח שיהיה לה את האומץ להתפטר ולקחת את הסיכון של לא למצוא עבודה בזמן כדי לשלם את שכר הדירה. במקרה כזה, יתכן מאוד שגם היא תעשה את מה שכולם עושים, פשוט בגלל שמלבד להיתפס, אין בתסריט הזה הרבה סיכונים:


תמונה: חיפוש עבודה תוך כדי עבודה - התרחישים האפשריים

היתרון הגדול של חיפוש במקביל: לא מסתכנים באיבוד ההכנסה

חיפוש עבודה תוך כדי עבודה יכול להיות מאתגר, אבל עבור רבים, התרחיש של להתפטר קודם ורק אז להתחיל לחפש - הוא בגדר מותרות. במצב כלכלי ממוצע, רוב האנשים יעדיפו לא להסתכן בישיבה בבית למשך שמונה חודשים, רק כי שוק העבודה הפתיע אותם. במצב כזה, במיוחד כשלא חותמים בלשכת התעסוקה, ההימור של "תוך חודשיים אני מוצא משהו" עשוי להתברר כיקר מאוד. גם אם מוסיפים לזה את הפיצויים, שחלק מהעובדים מצליחים לפעמים לקבל למרות שהם עצמם התפטרו, עדיין יוצאים מזה בשן ועין, ובעיקר - עם חור גדול בחשבון הבנק.

ואם חשבתם שאתם היחידים שמחפשים עבודה מאחורי הגב של הבוס, אז זהו שלא. הנה סקר שהעלינו באתר שמראה כי דווקא המיעוט מעדיף לחפש עבודה כשהוא כבר אינו מועסק. היתר, ממשיכים לעבוד עם עין אחת פקוחה:

כשעובדים ומחפשים, איך עונים נכון לשאלה "למה עזבת?" 

לא משנה אם המחפש מועסק כרגע או לא, אם יש שאלה אחת שצריך להתכונן אליה זו השאלה שבאה לברר את נסיבות סיום העבודה הקודמת, או את הרצון לסיים את העבודה הנוכחית. זו שאלה עם פוטנציאל נפיץ ופליטת פה אחת לא מחושבת יכולה להחריב ראיון שלם.

יעל פרימק, מנהלת מחלקת ראיונות עבודה ב-AllJobs, מסבירה שכדי לצאת טוב מכל שאלה שעולה בנוגע למקום העבודה הקודם, צריך להיזהר מלהשמיץ אותו - לא משנה מה היה שם: "ראיון עבודה הוא פשוט לא המקום המתאים לפיזור האשמות ושחרור כעסים. במקום, צריך לדעת להציג את הדברים בצורה שלוקחת אליכם את הפוקוס באופן חיובי ולא מוציאה אתכם כשעיר לעזאזל שנמלט מהעוול שנעשה לו. בכל מקום יש יתרונות וחסרונות - גם במקום שאליו אתם מנסים להתקבל, והמראיין שלכם עשוי לתהות אם תצליחו להסתדר עם הבעיות שממתינות לכם במשרה שעליה אתם מתמודדים".

קראו את הכתבה של יעל פרימק ולמדו להתכונן לשאלה הזו

ובינתיים, בצד השני: מה חושב המראיין על המועמד העובד?

אין ספק שלחיפוש עבודה תוך כדי עבודה יש חיסרון. המראיין, גם אם יעריך מאוד את היכולת לנהל חיפוש מקביל תוך שמירה על יחסים טובים עם מקום העבודה הקיים, לא יכול שלא לחשוב שבמידה ויעסיק אותו, עובד כזה יכול לחמוק גם ממנו באותה אלגנטיות. מצד שני, חיפוש עבודה כשלא עובדים מעלה אוטומטית שאלות בנוגע לסיום העבודה הקודמת. הרי מי שלא לחוץ, לא עוזב - אלא אם כן פוטר.

יוגב גולדיס, רכז גיוס ומשאבי אנוש בקבוצת איסתא סיפר לנו מה הוא חושב על מועמדים שמחפשים עבודה במקביל לעבודה קיימת. גם לדעתו, אי אפשר להפריז בחשיבות אופן הצגת הדברים:

האם לדעתך יש מוניטין פחות טוב למי שמחפש עבודה תוך כדי עבודה?
"אין תשובה חד משמעית, אבל כשהדבר מופיע בקורות החיים, אני לא רואה זאת כדבר שלילי לכשלעצמו".

מתי זה כן עשוי להשפיע על הסיכויים של המועמד בעיניך?
"זה מאוד תלוי בתשובות שהוא מציין בראיון הטלפוני. למשל, אם מועמד מספר לי שהוא הסתכסך עם המנהלים שלו, והוא רוצה למצוא עבודה בהקדם כדי להודיע להם שהוא עוזב – זה יוצר מוניטין פחות טוב. לעומת זאת, אם המועמד מספר שהוא עדכן אותם שבכוונתו לחפש מקום עבודה חלופי והוא הגיע איתם להסכמות בנוגע לעזיבה מסודרת, למשל עם לו"ז מוגדר מראש - ההסתכלות שלי תהיה אחרת".

לסיכום מוסיף גולדיס: "חיפוש עבודה בזמן עבודה כ- Stand Alone איננו בעייתי. מה שיקבע את ההתייחסות שלי לנושא הוא ההקשר והסיבות לחיפוש, או המעורבות של המנהלים הנוכחיים. ישנן הרבה סיבות לגיטימיות לחפש עבודה במקביל לעבודה נוכחית, וכדאי להיזהר מלנקוט בעמדה שיפוטית לפני בירור ההקשר".

איך תדעו אם חבר מהעבודה מחפש עבודה במקביל? הסימנים המחשידים:
- הוא מפציע מדי פעם בתלבושות מהודרות יותר מכל הממוצע השנתי שלו
- כשהוא לבוש יפה, הוא בדרך כלל גם מגיע מאוחר לעבודה, או יוצא ממנה מוקדם מהרגיל
- כשהוא מקבל שיחת טלפון, הוא מתרחק עד לחומת סין כדי לנהל אותה בלחש
- הוא עובד על שני דפדפנים ומחליף ביניהם בזריזות כשעוברים לו מאחורי המסך

למציאת עבודה חדשה לחץ/י כאן>>

קראו עוד בנושא - 10 הכללים לחיפוש עבודה בזמן שעובדים

שתף