עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » מתי יודעים שהגיע הזמן להתפטר?

מתי יודעים שהגיע הזמן להתפטר?

אף אחד לא אוהב להיות מפוטר, אבל לפעמים דווקא אנחנו שוקלים לקום וללכת. הנה 4 סיבות פופולריות שבגללן אנשים מחליטים להתפטר

מאת יעל פרימק, מומחית הצלחה בראיונות עבודה 

עבור רבים מאיתנו, מקום העבודה הוא עוגן, סמל לביטחון ומשהו להיאחז בו. לכן, גם במקרים שבהם זה כבר לא עובד בשבילנו, אנו נוטים להישאר רק מכוח ההרגל. אז איך בכל זאת מקבלים החלטה לגבי עזיבה של מקום עבודה?

4 סיבות שבגינן אנשים מתפטרים מהעבודה - מוצדק או לא?

1. מערכות יחסים עכורות במקום העבודה (עם מנהל, חברי צוות או עמיתים)

בניגוד לזוגיות, בה יש לנו בחירה - במקום העבודה מערכות יחסים נכפות עלינו ולעתים מזדמן לנו לעבוד עם אדם ששונה מאתנו בתכלית - עד כדי חוסר יכולת לגשר על הפערים.

האם זה מצדיק עזיבה? חשוב קודם לברר אם באמת ובתמים עשינו את כל מה שניתן לעשות כדי לשפר את מערכות היחסים הללו. אם לא הצלחנו למרות הכול, יש מקום לחשוב על עזיבה, או לפחות על מעבר בין מחלקתי בתוך מקום העבודה.


2. שכר נמוך מהשכר שאנו מצפים לקבל או מהשכר שלו אנו זקוקים

שכר שאינו הולם את המקצועיות ואת ההשקעה שלנו בעבודה, עשוי לתסכל ולדכא מוטיבציה. לעתים קיימים תנאים אחרים המפצים על השכר הנמוך, כמו תנאים סוציאליים נרחבים, שעות עבודה גמישות במיוחד או משרה שעשויה להוות מקפצת קריירה והזדמנות מקצועית שמפצה על גובה השכר. במידה ואין משהו מיוחד שעושה חשק להישאר והשכר עצמו נמוך מדי - רבים מתחילים לחשוב על התפטרות.

האם זה מצדיק עזיבה? קודם כל, במקרה כזה חשוב מאוד לבדוק את המציאות בשוק ולוודא שאנו לא שוגים בדמיונות שווא אלא מצפים לשכר ריאלי עבור התפקיד והניסיון שלנו. לפני שמחליטים לעזוב עבודה בגלל שכר, כדאי מאוד לנסות ולדבר עם הממונים על הנושא ולעשות זאת בצורה מנומסת ודרך הצינורות המקובלים. אם למרות כל אלו עדיין קיבלנו סירוב ואנו לא רואים אופק להתקדמות בשכר בעתיד הנראה לעין - אז שווה לחשוב על החלפת מקום העבודה.
 
3. חוסר הלימה בין מערכת הערכים שלנו לדרך ההתנהלות של החברה

מערכת הערכים הפנימית והאישית שלנו היא המצפן על פיו אנו מתנהלים בחיים. קשה מאוד לעבוד במקום שבו אנו צופים או לוקחים חלק בעבודה הנוגדת את הערכים והעקרונות שלנו ובמקרים מסוימים פשוט לא ניתן להשלים עם זה לאורך זמן. 

האם זה מצדיק עזיבה? אם ניקח לדוגמא אדם מוסרי שלוקח חלק בהטעיית לקוחות - הרי שיש בפנינו מצב בעייתי. ברגע שאנו נדרשים לעשות דברים אשר נוגדים את מצפוננו, או כאשר אנו יודעים שדברים כאלו מתרחשים בחברה שאנו עובדים בה - זה בהחלט רגע ראוי לעצירה ולבחינה של "פנינו לאן" בארגון זה.

4. החברה נמצאת במצוקה או בשינויים ארגוניים

שמעתם שהחברה נקלעה לחובות? או שהיא עתידה לעבור שינויים ארגוניים שיהיו בעוכריכם? קודם כל, היזהרו בנבואות הזעם ובררו עד כמה המידע שבידיכם אמין. לעיתים התקשורת או הרכילות הפנים ארגונית מציגות את המצב גרוע יותר ממה שהוא באמת.

האם זה מצדיק עזיבה? אם אתם בטוחים באמיתות הדברים, אני מציעה שלא להישאר במקום עבודה מתמוטט מתוך סנטימנטים אישיים, כדי לא למצוא את עצמנו מתחת להריסות. חשוב לזכור שלרוב, כשמגיע רגע האמת שבו חברה נדרשת להתייעל, אין התחשבות בעובד והרבה עובדים טובים ומוכשרים מוצאים עצמם מפוטרים עקב קיצוצים.

בשורה התחתונה, אין ספק שעזיבה של מקום עבודה היא החלטה מורכבת שדורשת מאיתנו להתייחס לכל המרכיבים בתמונה הכללית. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון את האלטרנטיבות שניצבות בפנינו ואת מצבנו האישי ולוודא שאנחנו לא פועלים באופן שבסוף יפגע בנו. 

אם עדיין לא החלטתם אם הגיע הזמן בשבילכם לחפש את העבודה הבאה, צפו בינתיים בסרטון הבא. כי לפעמים "צרת רבים" זה בדיוק מה שצריך...

הכתבה פורסמה גם ב-Ynet קריירה. לקריאה

שתף