עולם העבודה - מאמרים » מדור ראיון עבודה » להשיב נכון: "מדוע עזבת את העבודה הקודמת?"

להשיב נכון: "מדוע עזבת את העבודה הקודמת?"

לא כולם עוזבים מקום עבודה על הצד הטוב ביותר. לפעמים, מדובר במצב שקשה להסביר במעמד ראיון העבודה. כמה עצות שיסייעו לכם להתמודד

מאת: יעל פרימק, מומחית הצלחה בראיונות עבודה

פרידה מרגשת ממקום עבודה ומהעמיתים היא לא מנת חלקם של כולם - רבים עוזבים מקום עבודה עקב חוסר סיפוק או פיטורים. מאחר ונושא זה הנו טעון רגשית, קיים קושי להסבירו בראיון עבודה מבלי להסתבך; אי אפשר להשמיץ את הבוס, אך יחד עם זאת קשה שלא להסתכן באמירות מסגירות.

כיצד יוצאים מהתסבוכת ומשיבים לשאלה הזו?

 

1. אומרים את האמת, אך מציגים אותה בחוכמה. פתחו במספר מילים טובות על מקום העבודה והבוס הקודמים. את סיבות העזיבה הציגו כשהפוקוס הוא עליכם ולא על גורמים אחרים. למשל: "אני מרגיש שלמדתי מדני, הבוס האחרון שלי, המון. אבל עם הזמן הבנתי שהתחום הזה אינו בשבילי ואני שייך יותר לתחום שאתם עוסקים בו".

2. לא סוגרים חשבונות עם הבוס. גם אם פוטרתם, נסו להסביר את העובדות ולהימנע ככל האפשר מהבעת כעס וסגירת חשבונות עם מי שפיטר אתכם. אם זה קשה לכם מדי, נסו להתאמן על הצגת הדברים מול חברים ולערוך מעין סימולציה לתשובה שלכם. זכרו: מרירות וכעס לא מוציאים מכם את האדם שאתם אלא רק את הצד השלילי, זה שלא יעזור לכם לעבור את ראיון העבודה.

3. משתמשים בשאלה הזו כדי לקידום עצמי. נצלו את השאלה הזו כדי להדגיש שאתם חותרים וצועדים קדימה, מבחינה אישית ומקצועית. למשל, במקום לומר "השקעתי את הנשמה וקיבלתי שכר שהוא מהנמוכים בתחום", נסו לומר: "אחרי שנתיים בתחום התמקצעתי ואני מרגיש שהגיע הזמן להמשיך הלאה ולשדרג עצמי מקצועית וכלכלית כאחד".

מתוך ההרצאה של יעל פרימק, "להצליח בראיונות עבודה", כנס AllJobs השנתי 2011:

הצלחה בראיון העבודה - בעזרת שירות הכנה לראיון עבודה של AllJobs

 

 

שתף