עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » ואם העובד שלידך מרוויח (הרבה) יותר ממך?

ואם העובד שלידך מרוויח (הרבה) יותר ממך?

לא נעים לגלות שהעובד שלידנו מרוויח יותר. עם זאת, כל אחד מגיב בדרך אחרת, אם בכלל. הנה שני סיפורים לדוגמא - באיזו תגובה הייתם בוחרים?

מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה

לאחרונה הוגשה הצעת חוק שיאסור על מעסיקים לדרוש מעובדים לשמור על נושא השכר בסודיות, בטענה שזה מעודד אפליה. הרי, אם לא נדע כמה פלוני מרוויח, איך נדע אם אנחנו מופלים לרעה? המשמעות רבה יותר כשמכניסים מגדר וצבע עור למשוואה. אך המעסיקים מצידם, כנראה חוששים שכשהעובדים ידברו ביניהם, הם גם יגיעו בהמוניהם לבקש העלאה.

רוצים לדעת, לא מתמודדים עם המידע
לפני מספר חודשים ערכנו ב-AllJobs סקר שכלל את השאלה - "גילית שעמית לעבודתך מרוויח יותר ממך בתפקיד דומה או זהה - איך תגיב?" על הסקר השיבו כ-1,200 עובדים ורובם לא התלהבו מהרעיון: 40% אמרו שילכו לבקש העלאה, 11% יחפשו עבודה אחרת ו-21% יאכלו את הלב בשקט.


איך אתם הייתם מתמודדים? 

שני סיפורים דומים, שתי תגובות שונות

כשזה נוגע לשכר, יש כאלה שיחשבו שהמושג "רחוק מהעין, רחוק מהלב" לא יכול להיות נכון יותר מבמקרה הזה:

אורן, מנהל בכיר בחברת שיווק נזכר בחוויה שעבר בתחילת דרכו "כשהייתי נציג במחלקת שירות של אחת החברות הסלולריות הגדולות הגשתי בקשה לקידום פנימי למשרה במחלקת השיווק של החברה. התעוזה השתלמה והצלחתי להיכנס למחלקת השיווק ובעצם, לתפקיד הראשון שלי בתחום. לאחר כשנה במחלקה היו דיבורים על בונוס שנתי וכך קרה שהעובד שלידי במחלקה סיפר לי כמה הוא מרוויח. באותה תקופה כבר היינו די קרובים אז הוא כנראה הרגיש בנוח ולא היה לו מושג שאני מרוויח לפחות 3,000 ש"ח פחות ממנו - סכום משמעותי למדי."

"החברה נקטה במדיניות מאוד חריפה לגבי נושא השכר ואסור היה לנו לדבר על זה בכלל. אז ידעתי שגם אם אבקש העלאה לא אוכל לנמק אותה בהשוואת תנאים, רק לביצועים שלי. כל הגילוי הזה עשה לי בעיקר רע ובסופו של דבר גם לא עשיתי שום דבר בנושא. מאז אני משתדל שלא לדעת בכלל כמה הקולגות שלי מרוויחים, כי שום טובה לא תצא מזה, חוץ מלקחת את זה ללב. מי שרוצה להרוויח משכורת טובה צריך לעשות תחקיר לפני שהוא מתחיל לעבוד ולנהל משא ומתן מוצלח לפני שהחוזה חתום. אחר כך, כשכבר עובדים בתוך הארגון קשה יותר להשיג העלאה משמעותית."

שרית (שם בדוי), התחילה לעבוד כמזכירה בחברת היי טק. לא רק ששרית עמדה בקצב העבודה המטורף במחלקה, אלא שהצליחה גם לקחת על עצמה מטלות נוספות. כולם היו מרוצים, עד שגויסה מזכירה חדשה למחלקה ושרית התבקשה להדריך אותה. במהלך ההיכרות, העובדת החדשה הרגישה בנוח לספר על עצמה, וגם על גובה המשכורת שלה: 8,000 ברוטו. שרית היתה המומה, פשוט כי היא עצמה עובדת שם כבר חצי שנה ומרוויחה 1,000 שקלים פחות. 

אחרי שהתאוששה מעט מהעלבון, שרית לא היססה ליזום שיחה עם המנהל של שתיהן "תראה, הנושא עלה בתום לב, אבל אני יודעת עכשיו שהיא מרוויחה יותר ממני באופן משמעותי. זה פגע בי מאוד כי התפקיד שלנו זהה ואני יודעת שמרוצים ממני מאוד. מה גם שאין לה יותר ניסיון, או יותר השכלה ממני."

שרית הגיעה למסקנה שיש סיכוי טוב לבקשה שלה, במיוחד בגלל התפקוד הטוב שלה ואכזבות מעובדים קודמים בתפקידה "בהתחלה חשבתי שלא יעזור אם אגש לדבר על זה עם המנהל שלנו, אבל סיפרו לי ששלוש מזכירות לא שרדו פה לפני שהגעתי, מה שאומר שהחברה תצטרך למצוא מזכירה חדשה אם לא אהיה מרוצה לאורך זמן והחלטתי להמר על זה ולדרוש את מה שמגיע לי."

ההימור של שרית היה מוצלח, כי לאחר כשבוע היא כבר קיבלה הודעה רשמית, על גבי מכתב מהחברה על העלאה בשכר "בעקבות ביצועיה הטובים".

תמונה:Iskonno ru 

שתף