עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » מרגישים לבד בחיפוש העבודה? תנו לנו לעזור

מרגישים לבד בחיפוש העבודה? תנו לנו לעזור

אנשים שמחפשים עבודה לא תמיד מבינים כמה זמן זה באמת לוקח, איך נכון יותר לנהל את התהליך ולמה חודש וחצי בבית, מרגיש כמו שנתיים. שירות חדש שהשקנו נותן לכם ארגז כלים, לא רק עד לעבודה הבאה - אלא לתמיד

מאת: מערכת AllJobs
 
תקופה של חיפוש עבודה מלווה בדרך כלל בחוסר וודאות לגבי האופן שבו אנחנו פועלים בתהליך: האם אנחנו עושים את זה נכון? האם אחרים עושים את זה טוב יותר מאיתנו? מה עוד אפשר לעשות כדי להצליח? העובדה שאף אחד אינו משקף לנו את התהליך - מתסכלת. אז מה הפלא שאנחנו מרגישים כל כך בודדים במהלכו?

האמת היא, שאף אחד לא באמת יודע איך מחפשים עבודה. לא למדנו את זה בבית ספר, גם לא אחרי זה, ואיש לא עבר איתנו על רזי התהליך. בגיל מסוים אנחנו פשוט נכנסים לזירה ולומדים על בשרנו מה עובד ומה פחות. ומשם מתקדמים.
 


אז למה זה בעצם כל כך קשה?

כשזה נוגע לחיפוש עבודה - כל גיל מביא איתו קשיים אחרים. בתחילת הדרך, ההיצע שעומד בפנינו רחב אך סוג העבודות לא תמיד מתאים לנו ואנחנו פחות יודעים מה אנחנו רוצים ולאן לכוון. עם השנים אנחנו נהיים ממוקדים יותר, אך לא מבינים מדוע הטלפונים מהמעסיקים הולכים ומתמעטים, כי פעם היו חוזרים אלינו יותר. בחלק מהמקרים, אנשים מבינים, מעט באיחור, שהכיוון התעסוקתי שבחרו לא מתאים להם ומחליטים לנווט מחדש. ואז, מגלים שכשיש ניסיון בתחום אחד - קשה למצוא עבודה בתחום שונה לחלוטין. והזמן? הוא חולף לו, ולא בנחת.

תוך כמה זמן בממוצע אנשים מוצאים עבודה?

רבים לא יודעים זאת, ומן הסתם מכניסים את עצמם ללחץ מיותר בתהליך, אבל חיפוש עבודה יכול לארוך מספר חודשים. זה תלוי מאוד בגורמים חיצוניים כמו היצע המשרות שיש בתחום שלנו בשוק העבודה, רמת ההתאמה שלנו אליהן ונתונים "יבשים" כמו מרחק והיקף משרה.

ומה חוץ מזה? דברים שכן תלויים בנו. כמו האופן שבו אנחנו מציגים את עצמנו (בקורות החיים ובראיונות) לאן שלחנו קורות חיים, אם עשינו נטוורקינג בדרך ועוד. את שלל הדברים האלו - בהחלט ניתן ללמוד.

רוצים לתת לך יד וללוות אותך בתהליך

שירות חדש שהשקנו, ממש בימים אלו, מציע למחפשי העבודה את מה שהם הכי זקוקים לו - שירות ליווי אישי למציאת עבודה.

השירות נולד מתוך ההבנה שיותר ויותר אנשים יודעים שכדי לא להתפשר על המשרה הבאה שלהם חשוב לצאת לתהליך הזה כמו מקצוענים. הרי אם בעבודה שלהם הם נוהגים במקצועיות, מדוע בחיפוש העבודה הם מרשים לעצמם להתפשר ולחפש ללא שיטה וללא תהליך מסודר ומבוקר?

מאז שהשירות הושק קיבלנו עשרות פידבקים חיוביים. מחפשי העבודה שהתנסו בו למדו על עצמם דברים שהפתיעו אותם; שהם עושים טעויות שלא היה להם אפילו מושג שהן טעויות, קיבלו שיקוף לאיך הם מצטיירים בעייני המעסיק ועוד.

התוצאה: חיפוש העבודה שלהם השתנה מקצה לקצה, הם צברו ביטחון ומגיעים היום לעולם התעסוקה עם ידע ומיומנויות חדשות.

אז מה זה בעצם ליווי אישי למציאת עבודה?

התהליך כולל 5 מפגשים פרטניים מול יועצת מקצועית. תוכן המפגשים נתפר לפי הצרכים האישיים והמקצועיים בתחום העיסוק של מחפש העבודה. כל זאת, כדי שתהיה במיטבך ותסיים במינימום זמן את תהליך החיפוש.

בואו לראות איך זה עובד>> 
 


ידע זה כח: היתרון המשמעותי ביותר בתהליך הוא הקניית כלים שישרתו אותך במהלך כל החיים. כי היום מוצאים עבודה חדשה, ומחר עשויים להיות שוב בין עבודות - אך עם המון ידע וביטחון שהופך את האדם שעבר את התהליך למחפש עבודה מיומן. הנה מכתב שקיבלנו מלקוח מרוצה:

"היי מיטל,
לפני הפגישה איתך חשבתי שאני יודע הכול על חיפוש העבודה ולא הבנתי, מדוע אני נשאר כל הזמן מחוץ למשחק. את נתת לי כלים - נכונים ויעילים, שבעזרתם הצלחתי לחזור לזירה, להתמודד ואף לקבל פניות ממעסיקים. למדתי איך לעבוד עם קבצי קורות חיים, איך לכתוב מכתב מקדים ואיך להתנהג בראיון עבודה. גרמת לי שוב לקבל ביטחון עצמי ואמונה, שאני יכול להצליח. את עושה דבר טוב ועושה אותו מצוין.
המון תודה לך!"


רוצה שנעזור לך למצוא עבודה? קליק אחד ומתחילים>>
שתף