עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » עבודות זמניות - זה הזמן

עבודות זמניות - זה הזמן

עבודה זמנית היא הפיתרון האולטימטיבי לשלבים מסויימים בחיים המקצועיים. חודשי הקיץ ותקופת החגים מציעים מגוון רחב של עבודות זמניות בכל התחומים.

אם אתם בין עבודות, השתחררתם הרגע מהצבא, סיימתם תואר ועוד לא בחרתם כיוון מקצועי, אתם כבר עובדים אבל מעוניינים להרוויח עוד קצת כסף או מחפשים להתנסות בעבודה מסוג אחר - עבודה זמנית היא הפיתרון האולטימטיבי עבורכם!
 

עבודה זמנית – עניין של טיימינג

 

יש תקופות בחיים שעבודה זמנית היא האופציה שהכי מתאימה לנו בחיים. למשל, השתחררנו מהצבא ונרשמנו לשנת הלימודים הבאה וכעת יש לנו זמן מוגבל לעבוד. לעיתים עבודה זמנית יכולה להוות פתרון טוב להכנסה כספית כשנמצאים בין עבודות תקופה ארוכה. עבוד מי שאינו עובד תקופה ארוכה זוהי הזדמנות להיכנס למסגרת של עבודה ואולי אף להתקדם ולהפוך את העבודה הזמנית לקבועה.

בחודשי הקיץ ותקופת החגים עולה הביקוש לעובדים זמניים. בחגים עולה הביקוש לרשתות השיווק - החל מסדרני סחורות, דרך דיילות מכירה ועד לקופאיות ואורזים, עובדים למפעלי מזון, מובילים, נהגים, מוכרים בדוכנים בקניונים ובחנויות, עובדים למלונות ולמסעדות. בחודשי הקיץ עולה הדרישה למדריכים, מפעילי אתרים ותגבור צוותים בתקופה הבוערת.

 

עבודות זמניות בכל התחומים    

 

עולם התעסוקה מציע לכם שפע של עבודות זמניות – להחליף עובדת שיצאה לחופשת לידה, להתברג בפרויקט חד פעמי מעניין או לאייש משרה באופן זמני עד שתתחילו לימודים או תמשיכו הלאה בחיים המקצועיים שלכם.
אומנם, במסגרת של עבודות זמניות, לא תמיד תוכלו לבחור אם להישאר במקום העבודה, לפעמים מדובר בעניין פורמאלי של העדר תקנים או עובד שהחלפתם וחזר לעבודה, אבל בהחלט תוכלו להחליט אם התחום המקצועי בו עבדתם מעניין ולהשתמש בכלים שרכשתם במקום העבודה הזמני לשדרוג הרזומה והעשרת הניסיון המקצועי.
 

ישנו מגוון רחב מאוד של עבודות זמניות בכל התחומים: סדרנים, דיילות מכירה,נהגים, מוכרים, עובדים למלונות ועוד ועוד. ישנן משרות זמניות אטרקטיביות מאוד כמו פקיד אדמיניסטרציה לשגרירות ארה"ב, נהג חלוקה לחברת שטראוס, תועמלן רפואי לחברת מטרנה, טלרים לבנק הבינלאומי, עבודה בחו"ל ורבות נוספות.

 

איך הופכים עבודה זמנית לקבועה?עבודה זמנית היא סוג של קרש קפיצה, בכוחה לשלב אתכם בתחום מסויים או במקום עבודה ספציפי. לעיתים, תוכלו להיכנס למקום עבודה על תקן של מזכירה מחליפה, להתחבב על הממונים ועל הקולגות ולסלול דרך לתפקיד אחר. כדי להשתלב במקום העבודה הזמני, כדאי להשקיע בעבודה, כי יתכן, שגם אם לא תישארו בעבודה הזו עכשיו, אולי תרצו לשוב אליה בשנה הבאה או בתקופה אחרת בחייכם ולכן, כדאי להותיר רושם טוב וגם לשמור על קשרים עם עמיתים לעבודה.
כמו כן, אל תקבלו את הסטטוס שלכם כעובדים זמניים כגורל חתום – בדקו אם יש אפשרות להישאר, להרחיב משרה וכדומה, הראו שאתם מעוניינים להישאר ואולי תקבלו הצעה למשרה קבועה.  

דעו מראש, שבמרבית המקרים, עבודה זמנית לא מבטיחה לכם כלום והיו מוכנים לרגע העזיבה. אם בסופו של דבר, יחליטו הממונים להשאיר אתכם – הרווחתם ואם לא – גם לא הפסדתם, השוק שופע הצעות עבודה אחרות, תוכלו להמשיך לעבודה זמנית אחרת או להשתלב בעבודה קבועה.

 

שתף