עובדים גויסו
1733
התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים
דף הבית - גיוס עובדים » מדור עולם הגיוס » 6 צעדים שיזרזו לכם את תהליך הגיוס

6 צעדים שיזרזו לכם את תהליך הגיוס

רוצים לגייס את העובד המתאים במינימום זמן? קבלו 6 צעדים מעשיים שיעזרו לכם לחסוך כסף ומשאבים בתהליך הגיוס

מאת: בתיה וייסמן

הידעתם שעל כל יום בו תפקיד אינו מאויש – החברה שלכם מפסידה כסף? 
 

בתקופה בה עובדים לא חוששים לעזוב מקום עבודה בגלל רצון מתמיד להתפתח – המגייס צריך להיות מוכן מראש לתרחיש של עזיבה פתאומית של עובד. מאידך, בתקופות של קיצוצים ואבטלה גוברת – גם עולה מספר המועמדים המתחרים על כל משרה.

כך המגייס ניצב בפני מצב בו פשוט, בו הזמן העומד לרשותו הוא מועט – והמלאכה מרובה. כל זאת בתקופה כלכלית לא פשוטה כמו זו, בה חברה לא יכולה להרשות לעצמה להפסיד כסף שלא לצורך
יותר מדי מועמדים, פחות מדי זמן? הגיע הזמן להתייעל

מחפש/ת עובד חדש ולא יודע/ת איפה להתחיל? לחץ/י כאן

6 דברים שכדאי לכם לעשות כדי להחיש את תהליך הגיוס   

1. הגדירו באופן ברור את התפקיד

בהיעדר הגדרת תפקיד ברורה, ממוקדת ונכונה – יפנו אליכם מועמדים לא מתאימים רבים. כדי לחסוך זמן יקר, הבינו מה בדיוק אתם מחפשים: האם ניסיון ספציפי של X זמן? השכלה או מקצוע מסוימים? יכולות מעשיות ותכונות שהעבודה מחייבת

3. יידעו את צוות העובדים הקיים על כך שאתם מחפשים

לפרסום מודעה יש כוח לא מועט. אבל מדוע לא לנצל את המשאבים הקיימים והחינמיים שברשותכם ולהשתמש בכוח העובדים הקיים לאיתור העובד הבא? ייתכן והם מכירים מישהו מתאים וגם אם לא – הם יכולים לפרסם זאת באופן ויראלי - וכך למשוך מועמדים לא צפויים.

3. בררו בקפדנות את המרואיינים 

הגדרתם את התפקיד? מצוין. כאשר מגיע שלב זימון המועמדים – הציבו לעצמכם את הרשימה וזמנו רק מועמדים שעומדים בדרישות ההכרח שלה. זמנו מועמדים עם אוריינטציה לאופי התפקיד – אך במקביל שמרו על ראש פתוח ואל תפסלו מועמדים באופן שרירותי.

4. אל תוותרו על הראיון הטלפוני 

גילוי מידע שחיוני למשרה רק במהלך הראיון הפרונטאלי מטיל צל כבד על המקצועיות שלכם ועל מקצועיותה של החברה שאתם מייצגים. בנוסף, הסיטואציה מבזבזת זמן גם לכם וגם למועמד. כדי להימנע מלהגיע למצב כזה, כדאי לברר את כל מה שניתן - עוד בשלב הטלפון.

5. בקשו המלצות מהמועמדים מבעוד מועד

רבים בוחרים לבדוק את ההמלצות בשלב בו נותרו להם שניים שלושה מועמדים סופיים. עדיף לעשות זאת עוד לפני שלב הראיון הטלפוני, על מנת לחסוך בזמן ובמשאבים במידה וההמלצות לא ישביעו את רצונכם.

6. שקלו להיעזר בעזרה חיצונית מקצועית

בימינו מציעות חברות רבות שירותי מיון – ביניהן גם אנחנו. על ידי ביצוע אאוטסורסינג לתהליך הארוך והלא פשוט הזה תורידו מעצמכם עול לא קטן – ותשאירו אותו בידיים אמונות ומקצועניות.

רוצה לגייס את העובד הבא שלך בקלות ובמהירות? לחץ/י כאן

שתף