התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים

עובדים בניהול עצמי

כיצד יוצרים ניהול עצמי של עובדים ומעודדים צמיחה והעצמת מוטיבציה אצל עובדים בארגון? טיפים למעסיקים

אחד האתגרים הגדולים ביותר בניהול עובדים הוא ליצור תהליך המעודד צמיחה והעצמת מוטיבציה אצל העובדים בארגון. סוד הקסם הוא היכולת לשמור על עצמאותם התפקודית, לאפשר יכולת ניהול עצמאי של זמנים תוך כדי יצירת סביבת עבודה חופשית ואפקטיבית עם רף ביצועים גבוה.

ניהול עצמי של עובדיםלדברי אילת שלום, העומדת בראש ארגון SUNVISION מאמנים לניווט התודעה, הכוח האמיתי בניהול עובדים הוא היכולת שלנו, כמעסיקים, לייצור רמת מוטיבציה – הנעה גבוהה.
"חברות ועסקים רבים רואים ברמת מוטיבציה גבוהה אצל עובדיהם כחלק בלתי נפרד מאסטרטגיית החברה. מעסיקים ומנהלים מחויבים לדעת כי אחת מהנחות היסוד החשובות בתורת ההנעה היא ההנחה כי העובד מונע להשקיע מאמץ, בעיקר מתוך שיקולי כדאיות, תועלת ותגמול. מחקרים רבים הראו כי עובדים נטולי מוטיבציה פוגעים  באופן ישיר באיכות ובתפוקת העבודה". 

כיצד יוצרים ניהול עצמי של עובדים?

לפי שלום, עובדים לא אוהבים להרגיש מנוהלים! "לעיתים זה יוצר אצלם תחושה של סירוס. אך יחד עם זאת הם מרגישים טוב יותר כשיש להם מסגרת לעבודה. כדי ליצור מסגרת עבודה נכונה, קבעו מטלות ויעדים מאתגרים, אישיים וקבוצתיים. אפשרו להם לבחור את דרך הפעולה וודאו שהדרכים אכן הגיוניות ויעילות". 

בנוסף, וודאו כי העובד מבין ויודע את הקשר בין ערך התוצר שהוא אחראי עליו לבין  ערך התוצר הכללי של החברה.  ככל שקשר זה יהיה ברור יותר כך ישמר ערך התוצר גם במהלך שחיקת היומיום.

היו קשובים לזרימת המידע, גלו מעורבות ועניין בכל תהליכי העבודה ובדרכי הפעולה בהם בחר העובד, היו פסיביים על מנת לאפשר פעילות יצירתית ואפקטיבית של העובד.
זכרו! רק אדם המקבל חופש פעולה יכול לחוש חופש ליצירתיות. אך יחד עם זאת תפקידו של המנהל הוא לשמור על איזון במשולש שווה הצלעות של חופש, יצירתיות ותפוקה.

"גאוות יחידה" – הוא אלמנט מנצח!  הדגישו את חשיבות תרומתו של העובד לארגון .

אלמנט הדיווח חשוב בהחלט. קבעו מועדים קבועים לעדכונים ולדיווחים של עובדיכם - הדיווחים הם נותנים את התשובה לשאלה "בשביל מה להתאמץ?"   

חשוב לדעת, שעובד "בניהול עצמי" נאלץ להתמודד עם סיטואציות שהם לעיתים "גדולות" עליו במידותיו. שלום: "בצעו אותם יחד איתו. אל תתנו לו את תחושת חוסר האונים באומרכם, "עזוב אני אטפל בזה" "תשאיר את זה לי" וכדומה. הבהירו והסבירו מראש ובבירור מהי המטרה שאליה הנכם שואפים כמנהלים להגיע – יחד עם עובדיכם. התנהלות בשקיפות מעודדת הישגיות, הסבירו להם כי הגעה אל המטרה חשובה ובעלת ערך גם להתקדמותם" .

ואל תהססו לצ'פר, לפרגן ולהביע הערכה. לעיתים הבעת שביעות רצון מעבודתו והתנהלותו של עובד בפניו, מהווה "זריקת מרץ" ממשית להמשך תרומתו.

כתבות נוספות:
שתף