נרשמים לאתר שירות התעסוקה ומגלים את הנטייה המקצועית

הגעתם לפרשת דרכים תעסוקתית? פוטרתם מהעבודה? אם אין לכם מושג מה הלאה, היכנסו לאתר שירות התעסוקה עוד החודש וקבלו קוד כניסה למערכת שתעזור לכם לנווט מחדש

מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה
 
 
לפני עשור או שניים, עובדים נהגו לדבוק במקום עבודה אחד, לפעמים לאורך כל שנות הקריירה שלהם, אך בעולם התעסוקה של היום, עובדים כבר מחליפים עבודה מדי כמה שנים, ונדרשים להיות עדכניים יותר ולשקול את מסלול הקריירה כל הזמן.
 
אם עד כה חשבתם שתפקידה של לשכת התעסוקה מסתכם בלעזור לכם למצוא עבודה, תתפלאו לגלות כי היא פה עם כלים מתקדמים, כדי לסייע לכם לתכנן את מסלול הקריירה שלכם - מבחירת הכיוון המקצועי ועד מציאת מסלול לימודים מתאים.
 
 
 

חדש בשירות התעסוקה: שאלוני הכוונה תעסוקתית

 
בחירת המקצוע שלנו, עשויה להיות אחת הבחירות הקשות ביותר שנעשה בחיים, כיוון שהשלכותיה ישפיעו עלינו באופן מהותי, כמעט לאורך כל חיינו הבוגרים. אך כדי לבחור מקצוע מתאים, דרושה התבוננות מעמיקה ברצונות ובשאיפות, בשילוב הבנה של הנטיות הטבעיות שלנו. איך עושים את זה, ומי יכול לעזור לנו בתהליך?
 
בימים אלו, שירות התעסוקה יוצא בשיתוף פעולה ייחודי וחדשני עם מכון אדם מילוא, שמטרתו לעזור למחפשי עבודה בבחירת כיוון לקריירה חדשה. מחפשי עבודה שיירשמו לאתר שירות התעסוקה עוד החודש, יקבלו הטבה ייחודית – שימוש ללא עלות במערכת השאלונים iAM Career - שתעזור להם לזהות את הנטייה התעסוקתית, יחד עם מידע על מסלולי לימוד אפשריים בהתאם.

שאלון iAM Career מחלק את העולם התעסוקתי לשישה טיפוסי אישיות במטרה לאתר את הנטיות המקצועיות של כל נבדק בהתאם לטיפוס האישיות המאפיין אותומנוע החיפוש במערכת כולל מעל ל- 10,000 מסלולי לימוד ו- 600 מקצועות, יחד עם הסברים אודות כל עיסוק.
 
 

גלו מהו המקצוע הטוב ביותר עבורכם באמצעות שני שלבי אבחון:

 
  1. שאלון נטיות קריירה

    
שאלון "המקצועות שלי" הוא שאלון דיווח עצמי המציג בפניכם 72 מקצועות, אשר לגביהם תסמנו את רמת העניין שלכם. בסיומו, תקבלו את סיכום הבחירה שלכם וסיכום התוצאות הכולל הסבר על דפוסי העדפות המקצועיות ורשימת מקצועות שעשויים להתאים לתחומי העניין ולהעדפות שלכם.
 
 
  1. שאלון צרכים וערכים בעבודה

  
השאלון השני, יסייע לזהות את הצרכים האישיים החשובים ביותר בבחירת מקצוע ומסלול לימודים ולהגדיר את העקרונות המנחים כגון עבודה בצוות, רצון להנהיג, ביטחון תעסוקתי ועוד.
בשאלון תוצג בפניכם רשימת צרכים וערכים בעבודה אותם תצטרכו לסווג על פי מידת חשיבותם בעיניכם וכך, לזהות את סדר העדיפויות שלכם במקום העבודה. בסיום, תקבלו דוח סיכום תוצאות הכולל הסבר ופירוט הצרכים האישיים בליווי רשימת סביבות עבודה המתאימות לכם.
 

השלב הבא: מידע אודות מסלולי לימודים רלוונטיים עבורכם

 
בסיום השאלון, תקבלו את סיכום ההמלצות שיסייעו לכם בלבטים בנושא הקריירה המתאימה לכם. הסיכום יכלול את מפת ההעדפות התעסוקתיות שלכם ולא פחות חשוב - המלצות פרקטיות למימושם בעולם התעסוקה והלימודים. מעבר לזה, תוכלו לשוב ולבחון את האפשרויות העומדות בפניכם, באמצעות הסינון החכם, שיאפשר לכם לחפש מסלולי לימוד מותאמים אישית ולהשוות ביניהם, כך שלבסוף, תצליחו לאתר את המסלול הנכון ביותר עבורכם.
 

"לשכה בקליק" - מתייצבים בלשכה מהבית

 
מהיום, אפשר להירשם ללשכת התעסוקה בקלות ובנוחות מהבית, שירות זה נועד לזרז הליכים עבור מי שצריך להגיע פיסית, בפעם הראשונה ללשכה ולעקוב אחר ההתייצבויות. באתר הלשכה תוכלו ליהנות גם מעזרים כגון אשף קורות חיים, מגוון קורסים ללמידה במתכונת אונליין, לשיפור מיומנויות עבודה ללא עלות.
 
 
כמו כן, באמצעות מאגר המשרות שבאתר שירות תעסוקה תוכלו לחפש עבודה בעצמכם, לבחון את המשרות הפתוחות שעשויות להתאים לכם ולהגיש אליהן מועמדות.
 
 
(ההטבה לנרשמים עוד החודש - אל תחמיצו!)
שתף