עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » מה אנחנו חושבים על עבודה בהייטק?

מה אנחנו חושבים על עבודה בהייטק?

שהייטקיסטים מקבלים רכב צמוד, סושי, מסעדות יוקרה, הרבה כסף, אופציות והרבה נסיעות לחו"ל. ואיך המציאות? כנסו תקראו

נכון, הייטק הוא מנוע צמיחה משמעותי בישראל, ותנאי העבודה בתחום ההייטק נחשבים לטובים יחסית. נכון גם שזה תחום שבו הגילאים הממוצעים נמוכים יחסית מתחומים ותיקים יחסית. מה עוד? רוב פעילות ההייטק מתרכזת במרכז הארץ, ויש הרבה ממשקים עם חו"ל.

אז איך החיים בהייטק? בדקנו איך זה להיות עובד הייטק בישראל 2010.

רכב ליסינג? בדרך כלל לא. על פי תוצאות הסקר, רק 39% מעובדי ההייטק מחזיקים כזה. 40% מהם לא מקבלים רכב ליסינג ולא רכב חברה. 7% בלבד נוהגים ברכב חברה, ו-12% מקבלים החזר הוצאות נסיעה בלבד.

עובדים אצל מי שמשלם הכי הרבה? לא בדיוק. בשאלה מהם הפרמטרים שהכי חשובים לכם בבחירת מקום העבודה, רק 26% דירגו את המשכורת כפרמטר החשוב ביותר. מתברר שהייטקיסטים רוצים גם עניין ואתגר בעבודה (23%), יחסי עבודה טובים (9%) וגמישות בשעות העבודה (7%).  

רוצים אופציות ולצאת באקזיט? בכלל לא. רק 1% מהמשיבים ענו שהסיכוי שהחברה תבצע אקזיט הוא חלק ממכלול השיקולים שלהם בבחירת מקום עבודה.

ובכל זאת, האם הייטקיסטים הם הרפתקנים? ייתכן שכן. רק 9% מהמשיבים ציינו "ביטחון ויציבות" כשיקול בבחירת מקום עבודה. כנראה שעובדי הייטק מורגלים בכך שבכל רגע חברה יכולה להיסגר, פרויקט יכול להתבטל, סטארט-אפ יכול לקרוס וחברה מצליחה יכולה להיקנות, ולא מתרגשים מזה יותר מדי.

הייטקיסטים מבסוטים מתנאי העבודה שלהם? מתברר שלא יותר מכל האחרים: רק 29% מהמשיבים שבעי רצון משכרם. רק 31% מהמשיבים מסופקים מהתפקיד שלהם. רק 31% שבעי רצון ממקום העבודה שלהם.

אבל לפחות יש להם אייפון! ובכן, דווקא לא. רק ל-11% מההייטקיסטים יש אייפון, ול-17% מהם יש טלפון חכם מתוצרת נוקיה. ל-64% מההייטקיסטים אין טלפון חכם בכלל.

שוקלים שינוי? לא ממש. בדקנו גם את המודעות והמוכנות לעשות את ההסבה להוראה במסגרת תכנית משרד החינוך להסבת עובדי הייטק לתפקידי הוראה במערכת החינוך. מצאנו שאין התלהבות גדולה מתכנית זו. המודעות לתכנית גבוהה - 86% מהמשיבים שמעו עליה, אך רק  16% מקרב המודעים לה מתכוונים להירשם או ישקלו בחיוב. שיעור המצהירים כי יירשמו לתכנית עומד על פחות מאחוז.

בסך הכל עבודה בהייטק היא כמו הרבה סוגי עבודה אחרים: יש יתרונות, יש חסרונות, ויש הרבה מאוד הזדמנויות ואפשרויות. הייטק הוא הכיוון שלכם? כנסו לנישת "עבודה בהייטק".

המחקר נעשה באמצעות חברת המחקר Zeta_tools

שתף