התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים
דף הבית - גיוס עובדים » מדור עולם הגיוס » עניין של גישה: מדוע גישה של עובד חשובה כקריטריון להעסקתו

עניין של גישה: מדוע גישה של עובד חשובה כקריטריון להעסקתו

מגייסים - מהו הדבר הראשון אותו אתם מחפשים בעובד הבא שלכם: ניסיון מקצועי עשיר? השכלה מתאימה? סט כישורים ספציפי? דבר אחד שאתם אולי לא מתמקדים בו מספיק, והוא חשוב לא פחות, זו גישה המתאימה למשרה

כאשר חושבים על "גישה טובה" חושבים מיד על חייכנות, אדיבות ואופטימיות. אך כאשר מדובר בעבודה, ובמיוחד עבודה כשכיר, מתווספות למונח זה כמה משמעויות נוספות, כגון: משמעת, חריצות, "ראש גדול", יכולת עבודה בצוות ועוד.

חשיבותו של גיוס עובדים בעלי גישה מתאימה הולכת ומקבלת הכרה בקרב המגייסים - עד כדי כך שחברות גדולות ורבות כבר משלבות אותה כחלק מאסטרטגיית הגיוס שלהן.

מדוע גישה של עובד חשובה כל כך?

אין ספק כי כישורים מקצועיים הם חשובים, אבל אין להתעלם מחשיבותה של הגישה בעבודה. מעבר לכך שנעים וכיפי יותר לעבוד עם עובד בעל גישה שמתאימה למשרה שלו ולמקום העבודה – רוב הסיכויים הם שעובד כזה פשוט יבצע את עבודתו הרבה יותר טוב וביעילות.


אילו תכונות אופי אתם מחפשים בעובד הבא שלכם?

 

לראות את המאקרו, לא רק את המיקרו

אך לא בכך מסתכמת חשיבותה של גישת העובד: נראה כי גיוס עובדים בעלי הגישה הנכונה חיונית לא רק לעבודתו הפרטנית של אותו עובד, אלא גם למרקם הארגוני של החברה כולה.

אספנו ארבעה טיפים שאולי יועילו לכם בעת גיוס מועמד תוך התחשבות בקריטריון הגישה.

1. הגדירו מראש ציפיות מהעובד ובדקו האם הוא עומד בהן

אילו תכונות אופי אתם מחפשים בעובד הבא שלכם? האם חשוב לכם שהוא יהיה "שחקן קבוצתי"? שיהיה חדור מוטיבציה לעבוד? שירצה להשתקע בחברה שלכם לטווח הרחוק? מצוין. הקפידו לשאול את כל השאלות הללו בראיון ולנסות לחוש אם התשובות אליהן כנות.

2. בחנו את התנהגות המועמדים מחוץ לראיון

להרשים בראיון עבודה זו מיומנות נרכשת. אך מה קורה כאשר המועמד לא נמצא ב"מוד ראיון"? נסו לאמוד את התנהגותו של המועמד שלכם דווקא ברגעים בהם הוא לא "מתראיין" עבורכם. האם הוא פיתח שיחה עם מועמדים אחרים? היה נחמד לפקידת הקבלה? דיסוננס בין האישיות שהוא מציג למציאות הוא גורם שתצטרכו לקחת בחשבון.

3. השתמשו במבחן מקצועי כמבחן אישיותי

נסו את המבחן הבא: הכינו משימה מקצועית קצרה עבור המועמדים שלכם והציגו אותה בפניהם במהלך הראיון באופן לא צפוי. לאחר מכן בדקו: האם הם נלחצים ומאבדים פוקוס, או דווקא מקבלים אותה בקלילות? ייתכן והתגובה שלהם לבדה תסגיר מאפיינים אישיותיים חשובים.

4. התמקדו באדם ולא בקורות החיים שלו

אי אפשר לסכם אדם בעמוד אחד. זכרו את הנתון הזה בהגיעכם לראיונות העבודה. לא תמיד משקפים קורות החיים את תכונותיו האישית של המועמד– לטוב ולרע. בסופו של דבר, גישה המתאימה לעבודה יכולה להימדד בעיקר באמצעות הראיון, ועל כן הקדישו חלק ראוי ממנו לבדיקת הנושא – זה ישתלם לכם.

רוצים להשאר מעודכנים? הצטרפו לקהילת מנהלי הגיוס שלנו בלינקדאין!

שתף