עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » העבודות הזמניות הכי שוות על הגלובוס

העבודות הזמניות הכי שוות על הגלובוס

כשחושבים על עבודה זמנית, מיד מדמיינים משרה אפורה וסיזיפית. אבל עבודה זמנית יכולה להיות גם חוויה מרתקת ונטולת התחייבות. יצאנו בשבילכם לסיור סביב העולם בכדי למצוא את העבודות הזמניות הכי מדליקות שם

כשמחפשים עבודה חדשה, בדרך כלל מבקשים יציבות, קריירה, ובחלק מהמקרים גם אופק ניהולי. למרות זאת, בתקופות מסוימות בחיים, עבודה זמנית מעניינת היא בדיוק מה שצריך: היא מאפשרת הצצה לתחום מסוים, מעבה את הניסיון התעסוקתי וקל יחסית להתקבל אליה.

אם אתם גם קמים בבוקר בחוסר חשק לעבודה, או מחפשים עבודה במשך הרבה זמן ולא מוצאים - אולי עבודה זמנית היא הדבר הכי נכון עבורכם כרגע. הרשימה הבאה אולי לא מתאימה לכל אחד, אבל מי שרוצה לראות עולם ועל הדרך להרוויח גם כסף – ימצא בה כמה הצעות טובות.

1. איש צוות על יאכטה

המקום הכי טוב למצוא בו ג'וב כזה: האיים הקריביים.

מה הוא כולל? טיול במקומות שתמיד חלמתם להגיע אליהם, אבל לא היה לכם מספיק כסף להגשים זאת.

יתרונות: שהות סביב האיים הקריביים, או בדרום האוקיינוס השקט, היא הוצאה יקרה וחברוּת בצוות של יאכטה פרטית, יכולה להיות דרך מדהימה לחוות חופים חבויים ונמלים אקזוטיים ללא העלות הנלווית לזה בדרך כלל. וכמובן - ללא הצורך לרכוש יאכטה כזו בעצמכם.

חסרונות: לא הכל ורוד על הסיפון של "הכל כלול 123". בחילות ומחלות ים הן נקודת פתיחה שכיחה, ובנוסף, המשכורת לא בשמיים ומושפעת מהוותק של העובד. כך שאם זו הפעם הראשונה שאתם הולכים על חוויה כזו – דעו שהפז"ם משחק פה תפקיד.


2. מנהל דוכן טוסטים

המקום הטוב ביותר למצוא בו ג'וב כזה:
תל אביב, ישראל.

מה זה אומר: נכון שיש שוקולטייר? ופסטייר? חשבתם פעם כמה כיף להיות טוסטייר? הכנת טוסטים היא מנהג ישראלי ידוע, עוד מימי הצבא שבהם היינו מכינים את המאכל הלאומי על תנור החימום של הבסיס. אם אתם רוצים להפוך את התחביב הטעים למקצוע, ולנהל טוסטייה תל אביבית מגניבה - הגישו מועמדות כאן.

יתרונות:
בדוכן הספציפי הזה אתם הולכים להיות הבעלים כך שהרווחים הולכים לכיס שלכם. שווה.

חסרונות:
אפשר לעבוד בצמוד לטוסטים מבלי להעלות כמה קילוגרמים. קחו את זה בחשבון.3. קטיף ענבים 

המקום הטוב ביותר למצוא בו ג'וב כזה:
איטליה וצרפת

מה זה כולל:
בזמן בציר כמעט תמיד מחפשים עובדים נוספים שיתגברו את כוח האדם הקבוע. רוב הכרמים אמנם מחפשים קוטפי ענבים מנוסים, אך בכרמים המשפחתיים של איטליה וצרפת, יש מוכנות (ואפילו להיטות) לארח תיירים אנרגטיים שמוכנים לעזור בקציר. 

יתרונות:
בחלק גדול מהמקרים כרמים קטנים בבעלות משפחתית יערבו אתכם בתהליך ייצור היין ויספקו אווירה קהילתית ונעימה לעבוד בה.

חסרונות:
קטיף ענבים היא עבודה קשה ומיוזעת. בנוסף, כיוון שבצהריים החום נמצא בשיאו, מתחילים לעבוד בשלב מוקדם מאוד. קטיף ענבים הוא עבודה קשה ומיוזעת. בנוסף, כיוון שבצהריים החום נמצא בשיאו, ענף החקלאות ידוע בסדר יום ה"זקן" שלו: מתחילים לעבוד בשעות מוקדמות, מה שאומר שגם הולכים לישון מוקדם בערב.4. עבודה בפאב

המקום הטוב ביותר למצוא בו ג'וב כזה:
אירלנד ובריטניה.

מה הוא כולל: מזיגת משקאות, הגשת מזון, שמירה על חוליגני כדורגל וביצוע כל משימה אחרת שיכולה לקרות בתוך פאב.

יתרונות:
כיוון שרוב המשמרות בעבודת הפאב מתחילות בשעות הערב, הימים שלכם יישארו חופשיים ותוכלו לנצל אותם לעיסוקים ותחביבים אחרים (מלבד שינה). בחלק מהמקרים פאבים מספקים לעובדים שלהם ארוחות ולינה – כך שהחיסכון משמעותי במיוחד. באזורים כפריים, במיוחד בסקוטלנד ואירלנד, עבודה בפאב גם יכולה להיות דרך נפלאה לחוות את החיים המקומיים.

חסרונות:
השעות יכולות להיות ארוכות ומאוחרות והעבודה מול אנשים לא תמיד קלה. בלונדון, לינה שמסופקת על ידי הפאב נוטה להיות מחורבנת ובכל מקרה, עיר הבירה הבריטית כל כך יקרה שעבודה בפאב יכולה דווקא להוציא אתכם בהפסד.5. או- פר

המקום הטוב ביותר למצוא ג'וב כזה: ארצות הברית ומערב אירופה.

מה זה כולל:
סיוע למשפחה, בכל הקשור לטיפול בילדים, הוא אחת הדרכים הקלות ביותר למצוא עבודה במדינה אחרת. מאחר ורוב המשפחות משלמות במזומן – זה מאפשר לעקוף את הבירוקרטיה של הנפקת היתרי עבודה. לחלק מהמדינות, כולל ארצות הברית, יש גם תוכניות ויזה מיוחדות לאו-פר.

יתרונות: עבודת או-פר מוגבלת בדרך כלל לתקופה שסוכמה מראש עם בני המשפחה, מספקת לינה ומזון ומכינה אתכם לאותו שלב בחיים שבו אתם תשוועו לאו-פר.

חסרונות: טיפול בילדים הוא לא דבר קל. כמו כן, הסיכוי שלך למצוא עבודה בתחום הוא קלוש.


שתף