עובדים גויסו
1978
התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים
דף הבית - גיוס עובדים » מדור עולם הגיוס » חוגגים 100 מגזינים: 10 כתבות הגיוס שלנו שהכי קראתם

חוגגים 100 מגזינים: 10 כתבות הגיוס שלנו שהכי קראתם

לא שאנחנו צריכים סיבה למסיבה, אבל אף פעם לא נוותר על אחת כשהיא נקראת בדרכנו: לכבוד השקת 100 מגזינים בנושא גיוס וקריירה, החלטנו לבחון מה היו 10 הכתבות שהכי עניין אתכם לקרוא. הרי הן לפניכם

 
מאת: בתיה וייסמן
 
 
מגזין ה-100 שלנו הוא מבחינתנו - לא פחות מסיבה לחגיגה. בעיקר כי אנו עובדים קשה, כל הזמן, כדי לאסוף, לכתוב ולהביא אליכם - את המידע הכי מעניין, עדכני ורלוונטי בתחום הגיוס (ומקווים שגם מצליחים).
 
 
מסיבה זו, וכדי לציין את המאורע, הכנתי עבורכם מגזין מיוחד, המרכז את 10 הכתבות שהכי אהבתם. למי מכם ש(איכשהו) פספס, או שרוצה להתרענן - הנה כתבות הגיוס שהכי נקראו על ידיכם, מסודרות ממקום אחרון - לראשון. תהנו!
 
 
 

קורסים ונשחקים במלאכת הגיוס? זוהי לא גזירת גורל

אם יש משהו שאנחנו יודעים על מגייסים, ובעיקר על מגייסים ישראלים - זה שהם עובדים קשה (אולי יותר מדי קשה) במעט מדי זמן. לכן לא הופתענו לגלות כי אחד המגזינים הכי נקראים שלנו היה זה שנתן טיפים לצמצום שחיקה בעבודה. אם אתם מסיימים את הימים שלכם מאוחר, עם הלשון בחוץ, ודכדוך מלווה את היציאה שלכם מהמיטה בבוקר - אולי זה הזמן להעיף בו מבט.
 
 
 

5 דברים על מחפשי העבודה של 2014 שלא בטוח שידעתם

רגע לאחר עזיבתה של שנת 2015 את חיינו, נחמד להיזכר בנקודת הפרידה שלנו משנת 2014, ולבחון את מצב שוק מחפשי העבודה בה, עליו עמדנו לאחר מחקר מעמיק בנושא. מה היו התחומים הכי מחופשים? כמה מועמדים התמודדו על כל משרה? ומה היה מצב היי-טק? כל התשובות, כמובן, בפנים.

אגב, גם השנה הפיקה מחלקת המחקר של AllJobs את דו"ח מצב שוק התעסוקה, המסכם את שנת 2015 ונותן תמונת מצב מלאה ועדכנית אודות שוק העבודה בישראל. מבטיחים שגם שם יש תובנות מעניינות (ובעיקר עדכניות) עבורכם.
 

המדריך למגייס/ת העצמאי/ת בשטח

 
לא לכל חברה, ולמעשה אנו מאמינים שלרובן - יש צוות גיוס שמעניק למגייס/ת העיקרי/ת שלה  מערך תמיכה. לרוב מדובר באיש או אישה שמוטל/ת עליו/ה משימה כבדת משקל וחשובה מאין כמוה, ולכן גם חשוב במיוחד שיידע/תדע כיצד להתמודד איתה. במיוחד עבור מגייסים אלו, הכנו מערך של טיפים למגייס/ת הבודד/ת, שאולי יקלו עליו/ה את המשימה הלא פשוטה הזו, גם אם הוא/היא לבד במערכה.
 

צריכ/ה למצוא עובד חדש במהירות? צא/י לדרך!

 
לפעמים בא לנו פשוט לעצור הכל, לעזוב את האסטרטגיות המתקדמות ולחזור לבסיס. יכול להיות שזו הסיבה לכך שהתעניינתם במיוחד במדריך שלנו ב-9 שלבים למציאת העובד/ת המתאים/ת: החל משלב הגדרת התפקיד, דרך ניסוח מודעת הדרושים ופרסומה, מיון קורות החיים, שלבי הראיון השונים ועד להחלטה הגורלית. אין ספק שכשמסתכלים עליו ככה - התהליך נראה הרבה פחות מאיים.
 
 

אילו תכונות הופכות מגייס/ת - למגייס/ת על?

מה הופך מגייס/ת מסויימ/ת למוצלח/ת יותר מאחרים? זוהי שאלה שיכולה לעורר דיון (שלא נאמר - ויכוח) רציני בקרב כל שמכיר את התחום, בצורה זו או אחרת. אך לדעתנו ומניסיוננו - ישנן 6 תכונות חשובות במיוחד שצריכות להיות בארסנל של כל מגייס/ת עובדים איכותי/ת ומקצועי/ת.
 
 

"שפתי ברווז" זו עילה לפסילת מועמד?

אין להכחיש שהמדיה החברתית הפכה לערוץ חיפוש עבודה פופולארי בקרב מחפשי העבודה. אך זה נכון גם לצד השני: ישנם מגייסים המשתמשים באפיק זה כדי לחקור את המועמדים שעל הפרק, כדי לנסות לעמוד על קנקנם (והתאמתם לארגון/תפקיד). בין אם זה כדאי או לא, לכל מגייס/ת שבחר/ה לעשות זאת - כדאי להכיר סימני אזהרה מובהקים בפרופילים החברתיים של המועמדים שלהם.
 

לגייס את מיקי ודונלד ולהישאר בחיים

 
כאשר אנו שומעים את המילה "דיסני", המחשבה שלנו נודדת כמעט אוטומטית למושגים של צבעוניות, קסם ופנטזיה. אולי בגלל זה התעניינתם במיוחד לדעת כיצד נראה מאחורי הקלעים של גיוס העובדים של דיסני  (ואולי סתם רציתם ללמוד דבר או שניים על הגיוס של אחד התאגידים הכי מפורסמים, מצליחים ואמריקאיים שיש). כך או כך - אנחנו שמחנו לספר לכם על זה.
 

שקרים שקטים, שקרים קטנים (וגם גדולים)

 
אף פעם זה לא נעים כשמשקרים לך. אבל כשהשקר מתבצע במסגרת ראיון עבודה, בו מוטלת עליך האחריות להחליט אם אותו אדם מתאים לארגון, השקר הופך מאי נעימות - לבעיה של ממש. לכן, הגדרנו עבורכם סימנים היכולים לאותת לכם האם המועמד/ת שלפניכם משקר/ת לכם, ברמה זו או אחרת (וכמובן שאפשר לעשות במידע הנ"ל שימוש גם מחוץ לכותלי המשרד...)
 

סימני אזהרה, סימני אזהרה בכל מקום

מאחורי המקום השני עומדת שאלה מעניינת: האם מראיינ/ת יכול/ה (וצריכ/ה) להסתמך רק על האינטואיציה שלו/ה, או רק על תשובות לשאלות אותן הוא/היא מעלה בפני המועמד/ת? לדעתנו, לפחות - לא. לכן, ניסינו לעמוד על 5 סימנים שיכולים להתריע שלאדם שמולכם יש היבטים בעייתיים, ושהופעתם מסמנת כי כדאי לעצור רגע לפני שמקבלים אותו לעבודה - ולחשב מסלול מחדש.
 

ובמקום הראשון...

 
לא הופתענו כלל לגלות במיקום הראשון והמכובד כתבה בנושא שהעסיק רבים בחודשים האחרונים. אחד הדברים הטעונים בתהליך הגיוס, הן עבור המגייסים והן עבור מחפשי העבודה, הוא כל הנושא של השבה וחזרה למועמדים. למחפשי העבודה קשה להישאר תלויים באוויר; למגייסים הקושי המרכזי הוא למצוא את הזמן והאנרגיה להשיב לכל מי שהחל מולם בתהליך. התיקון החדש לחוק הודעה לעובד טרף את הקלפים עבור המגייסים, ואין פלא שרציתם לגלות כיצד הוא ישפיע על תהליך העבודה שלכם ישירות. בפנים, אגב, ניתן גם למצוא 5 סיבות (מצוינות) שבגללן חייבים להחזיר תשובה למועמדים, ללא קשר לחוק.
 
 
 
זהו להפעם. מקווים שנהניתם (ונתראה במגזין ה-200, אה?)
 
 
 
 
 
 

 

 
שתף