עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » מחפשים עבודה? פתחו פרופיל ב-Linkedin (לינקדאין)

מחפשים עבודה? פתחו פרופיל ב-Linkedin (לינקדאין)

נוכחות ברשת המקצועית לינקדאין יכולה להועיל מאוד בקידום הקריירה, והיא כלי חשוב במיתוג אישי

הרשת החברתית ואני

רבים מאיתנו לא מבינים מה העניין עם רשתות חברתיות. למה צריך לדווח לכל כך הרבה אנשים איפה הייתי, מה עשיתי, את מי פגשתי ומה שתיתי. ובסוף גם איך היה. יש שחושבים שזה דבר נפלא ומתאים להם, ויש מי שבכלל לא.

לצד הרשתות החברתיות השונות שפורחות, גם בארץ וגם בחו"ל, יש רשת אחת שהיא הרבה פחות "חברתית" והרבה יותר "מקצועית", וקוראים לה Linkedin (ובעברית לפעמים כותבים לינקדאין). הרשת הזאת לא מתעניינת במה שעשיתם ואיפה הייתם, אלא אם כן הדברים האלה קשורים לעבודה, למקצוע, ללמידה ולהתפתחות.

מה המשמעות של להיות חלק מהרשת המקצועית לינקדאין?

בעבר, היה די בלעבור על לוח משרות בעיתון או באינטרנט כדי לחפש עבודה, אבל היום המעסיקים מחפשים אתכם מיוזמתם - גם כשאתם כבר מועסקים.

Linkedin מאפשרת לכם להציג את עצמכם מקצועית בלי שתצטרכו להיות פעילים חברתית לצורך העניין. וזה מאוד נוח למי שהוויית הרשתות החברתיות לא מתאימה לו. בנוסף, באתר לינקדאין יש מגייסים רבים שמשוטטים באתר ומנסים לצוד טאלנטים בשביל לגייס אותם לתפקידים שונים שהם מחפשים להם מועמדים.

אם לא תהיו שם, איך ידוגו אתכם?

אז תשקיעו כמה שעות, הקפידו על הפרטים, עשו את הדברים בצורה מסודרת ומדויקת, ותפתחו לעצמכם הזדמנות למיתוג אישי מקצועי מוצלח ולהזדמנויות מקצועיות שעשויות לצוץ ברגע שתשימו את עצמכם שם, "על המדף".

כך נראה פרופיל Linkedin:

 פרופיל Linkedin

איך עושים את זה?

פשוט מאוד, נכנסים לעמוד הבית של לינקדאין, נרשמים, ופותחים שם פרופיל. את כל הפרטים יש למלא באנגלית ורצוי שהיא תהיה טובה.

העמוד האישי בנוי מחלקים מוגדרים הכוללים את פרטי הניסיון המקצועי שלכם, ההשכלה שלכם והמומחיות הייחודית שלכם.לצד אלה, יש מנגנון יצירת קשרים (Connections) עם אנשים שפגשתם במהלך לימודיכם או במהלך עבודתכם. זה המקום לבנות ולתחזק רשת קשרים מקצועית רחבה וטובה. כמובן שרצוי שתהיה שם תמונה טובה שלכם, גם רצוי שתמלאו את פרטי ההתקשרות שלכם, ושכל מה שאתם יכולים לכתוב על עצמכם בצורה מתומצתת ומקצועית - יהיה שם.

כך תהיו חלק ממאות אלפי ישראלים הקשורים ברשת החברתית המקצועית - לינקדאין, ואשר יכולים לאתר אחד את השני ולחבור לצורך הזדמנויות עסקיות ומקצועיות.

הצטרפו לקבוצות שלנו בלינקדאין

הדרך הטובה ביותר לחפש עבודה בעזרת הלינקדאין היא להתחיל ולהצטרף לקבוצות בנושא. רוצים לפנות ישירות למעסיקים ולהישאר מעודכנים בכל המשרות החמות? אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לקבוצת הלינקדאין הרשמית שלנו ולקבל מידע אודות חיפוש עבודה וניהול נכון של קריירה.

בנוסף לקבוצה הראשית, פתחנו מספר קבוצות נוספות לפי תחומים:

קבוצת בכירים
קבוצת כספים וכלכלה

קבוצת הנדסת תעשייה וניהול
קבוצת אינטרנט
קבוצת שיווק ופרסום
קבוצת נדל"ן
קבוצת תוכנה
קבוצת מנהלי גיוס (מיועדת למנהלי גיוס בלבד)


על ידי הצטרפות לקבוצות הלינקדאין תוכלו:

1.
להכיר באופן אישי מגייסים ומנהלי משאבי אנוש בחברות שונות ומגוונות במשק.
2. למצוא משרות שונות שמתאימות לכם, בתוך תתי הקבוצות שיצרנו.
3. למשוך את המגייסים הרשומים בקבוצה על ידי הודעה בדבר התפקיד שבו אתם מעוניינים.
4. לבצע פנייה אישית למגייסים בחברות שמעניינות אתכם ולהציע את מועמדותכם לחברה באופן ישיר.
 
בהצלחה!

יש לכם שאלות אלינו?  אני וכל המומחים של AllJobs לצידכם, ואנחנו זמינים בכל מקום שבו נוח לכם להיות:בטלפון 077-6-000-000, בלינקדאין, ב
פייסבוק, ובאתר.

שתף