עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » קדמו את עצמכם באמצעות בלוג מקצועי

קדמו את עצמכם באמצעות בלוג מקצועי

בלוג מקצועי נחשב לכלי משמעותי ויעיל לקידום העסק או הקריירה, למדו איך לקדם את עצמכם באמצעותו.

מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה

ברחבי העולם, בלוג מקצועי נחשב לכלי משמעותי ויעיל לקידום העסק או הקריירה. במיוחד אם אתם עוסקים בתחום שבו חשוב שתמתגו את עצמכם כמומחים בעלי ידע.

אנשי מקצוע רבים כמו מעצבים גרפיים, צלמים, מאמנים אישיים ועוד רבים אחרים מתחזקים באופן שוטף בלוג שבו הם משתפים את הקהל הרחב במומחיות שלהם, על ידי כתיבה, דיון ודוגמאות עבודה אחרונות.

בלוג מקצועי

איך מקימים בלוג? כיום קיימות ברשת האינטרנט פלטפורמות רבות להקמת בלוג אישי (למשל, בלוגר של גוגל, שאינו דורש אפילו רכישת דומיין או אחסון). מדובר במערכות קלות לתפעול ולתחזוקה ובעלות עורך טקסטואלי שלא דורש ידע בתכנות.

מה כותבים בבלוג? כדאי לחשוב קודם על מטרתו של הבלוג ועל חומרים שיכולים למשוך אליו גולשים. הבלוג האישי יכול לשמש אתכם גם כתיק עבודות שאליו תוכלו להפנות את המעסיקים ולכן מומלץ לכתוב בנושא התחום שבו אתם עוסקים, לתת מענה לשאלות נפוצות ולעדכן בעבודות שכבר ביצעתם.

איך מפיצים את הבלוג? כשאנשים ישאלו אתכם שאלה מקצועית, יבקשו מידע או יזדקקו לעצה בתחום שלכם - תוכלו להפנות אותם לבלוג. אם תכתבו בנושאים מעניינים ובעלי ביקוש, גולשים יגיעו אליו גם דרך מנועי החיפוש. בנוסף, המדיה החברתית היום היא כלי בעל ערך רב לקידום הבלוג שלכם. מומלץ להקים עמוד פייסבוק לבלוג, ובו לקדם את כל הפוסטים החדשים שתכתבו. 

תחזוקה שוטפת - כדי שהבלוג שלכם לא יעמוד כאבן שאין לה הופכין, חשוב לעדכן אותו באופן שוטף ולא פחות מאחת לחודש. כמו כן, אל תצפו לנהירה מיידית של גולשים, כי זה לוקח זמן. התאזרו בסבלנות, וזכרו שעם התמדה ומסירות, הגולשים יגיעו ואיתם התגובות וההתעניינות.

אם יש לכם שאלות, המומחים של AllJobs לצידכם, זמינים בכל מקום שבו נוח לכם להיותבטלפון 077-6-000-000 בפייסבוק  ובאתר.  

 

שתף