עולם העבודה - מאמרים » מדור First Job » כך תעברו בהצלחה את ראיון העבודה הראשון שלכם

כך תעברו בהצלחה את ראיון העבודה הראשון שלכם

מעסיק הזמין אתכם לראיון ורוצה לתת לכם הזדמנות? כדאי שתבואו מוכנים. כך תתכוננו לראיון העבודה הראשון שלכם

צעדים ראשונים במציאת עבודה הם עניין לא פשוט. השאלות בנושא זה ממחפשי עבודה ראשונה חוזרות על עצמן, ובולטת מתוכן השאלה "כיצד להתכונן לראיון עבודה בפעם הראשונה?" 


יש, זימנו אתכם לראיון עבודה! עכשיו כדאי להתכונן...


אספנו עבורכם כמה עצות בנושא שיעזרו לכם להגיע מוכנים לראיון ולצלוח אותו:

1. עבדו על ההצגה העצמית שלכם 
כדאי לפתוח את הראיון בכמה מילים על עצמכם (גיל, סטטוס בחיים וכו'). לאחר מכן ,כדאי לדבר על הניסיון התעסוקתי שלכם או הרקע הצבאי ממנו באתם. זהו המקום לציין את הכישורים שאתם מביאים לתפקיד ולספר למה אתם רוצים את התפקיד. כדאי לסיים במשפט אופטימי להמשך שיתוף פעולה ביניכם כמו "התפקיד הזה הוא בדיוק מה שאני מחפש".

2. הכירו את החברה אליה אתם מתראיינים
האינטרנט הוא חלק מחייכם? השתמשו בו! מומלץ מאוד לעשות מחקר מקדים גם על החברה אליה אתם מגיעים לראיון עבודה וגם על המראיין. בנתונים שתאספו תוכלו להשתמש לשיחה כללית, ולשאלות שלכם בנוגע לחברה ולתפקיד.

3. בררו מראש מה כולל התפקיד המיועד
בנוסף לחברה, חשוב לברר גם על מהות התפקיד אליו אתם מתראיינים, מה הוא כולל, מה הוא דורש, איך נראה היומיום שלו וכו'. הדרך לגלות זאת לפני
ראיון עבודה היא לשאול חברים שעובדים בתחום (אפילו בארגון אחר), להקליד בגוגל את שם התפקיד ולקרוא מה כתוב ולהפנות שאלות לפורומים רלוונטיים.

4. היו פתוחים לגבי עצמכם
מהאופן בו תספרו על עצמכם המראיין יוכל ללמוד הרבה על מי אתם, איזה כישורים יש לכם, איזה מין עובדים אתם ועוד. לדוגמא, אם נהגתם להדריך קייטנות בחופשות הקיץ בתיכון ואתם פונים לתפקיד של נציג שירות לקוחות - אפשר ללמוד על יחסי האנוש שלכם, על היכולת שלכם להיות אסרטיביים, היכולת שלכם לעבוד בצוות ועוד.

רוצים לקבל את הכלים המקצועיים ביותר ולהגיע הכי מוכנים שאפשר? אל תתביישו לקבל הכוונה מקצועית ולהיעזר בהכנה לראיון עבודה

 

שתף