עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » עבודה מהבית: עובדים מהמרחב הפרטי

עבודה מהבית: עובדים מהמרחב הפרטי

מרגישים חנוקים במשרד? אם עבודה מהבית נשמעת לכם לא מציאותית אז תתפלאו – יש חיה כזאת.

מאת: צוות AllJobs

עבור רבים עבודה מהבית נשמעת לא מציאותית אבל בפועל יש דווקא לא מעט משרות שמאפשרות לנו להישאר בפיג'מה ולקבל משכורת. מה דעתכם על עבודה מהבית?

לפי סקר שערכנו בAllJobs בפייסבוק, 47% מהעונים בחרו שהיו מעדיפים לעבוד מהבית.

עבודה מהבית

כיום עבודה מהבית אפשרית יותר, וזאת הודות לתחומי עיסוק שעבור ביצועם אין צורך בנוכחות תמידית במשרד ואת תפוקת העבודה גם ניתן לאמוד מבלי לראות את העובד פנים מול פנים. בינינו, היום כמעט בכל בית יש חיבור לאינטרנט ובכל בית קפה יש WI-FI, אז למה בכלל צריך להגיע למשרד?

יתרונות מול חסרונות בעבודה מהבית

עבודה מהבית חוסכת כסף למעסיק והתייבשות בפקקים לעובד ובנוסף, היא מאפשרת עבודה לאנשים שגרים באזורים מרוחקים בארץ. מצד שני, יש יתרונות לעבודה בחוץ כי עצם היציאה מהבית מהווה מעין ניתוק בריא מהשגרה – יוצאים מהפיג'מה, פוגשים אנשים ובכלל, יוצרים הפרדה ברורה בין הבית לבין המשרד. עם זאת, עבודה מהבית לא מתאימה לכל אחד, למשל, חשבו בעצמכם האם תוכלו לעבוד בשקט כשהכיור מלא בכלים? בסופו של דבר כל אחד עושה את החישוב הפרטי שלו ומחליט מה טוב עבורו.

תחומי עיסוק אפשריים לעבודה מהבית

יש תחומי עיסוק רבים שכדי לעסוק בהם אין צורך לצאת מהבית, מנינו עבורכם את המשרות הנפוצות:

1. מתכנתים, בוני אתרים, גרפיקאים ואנשי תוכן

בתחום התוכנה, האינטרנט והסלולאר, העבודה שתעשו בבית טובה בדיוק כמו זו שתעשו במשרד, ויש חברות שגם יעדיפו להעסיק אתכם באופן הזה.

 

2. מכירות, טלמרקטינג וטלמיטינג

אם אתם יודעים למכור, אתם יכולים לעשות את זה גם מהבית. חברות רבות מפרסמות מודעות דרושים  במכירות מהבית בתחום המכירה הטלפונית או בתחום של תיאום פגישות מכירה דרך הטלפון.

 

3. אנשי מקצוע בתחומים שונים

בחיפוש מורחב של עבודה מהבית, ניתן להבחין בדרישה לאנשי מקצוע מתחומים כמו אופנה, עריכת דין, קידום אתרים, משאבי אנוש, כתיבת תוכן ותרגום ועוד רבות אחרות.

לכתבות בנושא חיפוש עבודה

שתף