עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » האם מותר לצאת לראיון עבודה מהעבודה?

האם מותר לצאת לראיון עבודה מהעבודה?

כשכמחצית ממחפשי העבודה הם אנשים עובדים וכשרוב המראיינים מזמנים לראיונות בשעות העבודה שלהם, איזו אפשרות אחרת יש וגם - האם זה חוקי?

מאת: צוות AllJobs

התחלתם לחפש עבודה? שיהיה בהצלחה כמובן. אבל הגיוני שלחיים שלכם מתווספים עכשיו טלפונים ממגייסים שרוצים לדעת עליכם יותר וכמובן, מתקשרים בשעות העבודה שלכם ואם הכל נראה מתאים - מנסים לתאם אתכם ראיון עבודה לשעות הבוקר, מקסימום צהריים.
 


מזמנים אתכם לראיון שמתקיים במהלך שעות העבודה?

 


זה לא נעים, אבל זה גם לא נורא. פשוט בגלל שהנתונים היבשים מראים לנו בעקביות של שנים רבות, כי כמחצית ממחפשי העבודה בישראל הם למעשה, אנשים עובדים. ובינינו, זה רק הגיוני כשהממוצע של זמן חיפוש העבודה בישראל על פי כל סקר שערכנו אורך בין חודשיים לשלושה - תלוי בתחום החיפוש. כשצריך לשלם חשבונות, זה הופך להיות נתון שקצת קשה לחיות איתו - גם אם משלמים לכם פיצויים. כי הרי מי מבטיח שתמצאו עבודה בדיוק בזמן הנכון לכם? אף אחד.

מעבר לזה, כדי למצוא את העבודה המתאימה ביותר בשבילכם, צריך לחפש ברוגע. כי הרוגע, משדר ביטחון עצמי, מאפשר לבחור במקום עבודה ממקום נכון יותר ועוזר לכם לעבור את כל התהליך הזה בתחושה חיובית. זו הסיבה שבגללה מחפשי עבודה רבים כל כך עורכים את החיפוש שלהם במקביל. המציאות הזאת לא זרה לאנשי הגיוס, והם, ברוב המקרים יודעים להתנהל מול מחפשי עבודה המועסקים בזמן החיפוש שלהם.

יחד עם זאת, רוב המגייסים לא ייפגשו אתכם מעבר לשעות העבודה שלהם. נכון? נכון.


אז איך מחפשים עבודה במקביל לעבודה הקיימת, מבלי לשרוף את הגשרים?

 


גם אם החלטתם שהיחסים עם מקום העבודה הנוכחי שלכם הסתיימו וגם אם כרגע אתם חשים שהמעסיק הקיים "ממרר לכם את החיים" במידה מסוימת, חשוב מאוד לשמור על קשר סביר מולו. אתם לא יודעים מתי תצטרכו המלצה, עזרה או מתי תפגשו באנשים שעובדים אתכם עכשיו ואיפה.


חיפוש עבודה תוך כדי עבודה - מילה מעורך דין

 


עו"ד (כלכלן) ירון חיים, מומחה ליחסי עבודה ולמיסוי שכר עבודה, מסביר כי "אין מניעה חוקית שעובד יחפש מקום עבודה חדש. כמובן, שהיציאה ביום העבודה ממקום העבודה לראיון עבודה היא על חשבון העובד. המגבלה היחידה היא בחוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, תשס"א-2001, המחייב, בין היתר, את העובד להודיע למעסיק על התפטרותו בכתב ומראש."

ומה לגבי הודעה מוקדמת? עו"ד ירון חיים מוסיף: "תקופת ההודעה המוקדמת תלויה בוותק שנצבר במקום העבודה. כאשר מדובר בעובד בעל ותק של שנת עבודה אחת ואילך, הוא מחויב למתן הודעה מוקדמת של חודש ימים. במהלך התקופה ממתן הודעת ההתפטרות ועד סיום העבודה, המעסיק חייב להעניק לעובד את כל תנאי העבודה שהיה זכאי להם לפני כן. מנגד, העובד מצדו מחויב במהלך אותה תקופה להעמיד את עצמו לרשות המעסיק ולהמשיך לעבוד באותו היקף ובאותה רצינות, כפי שנדרשו ממנו לפני כן."


האם אתם חתומים על חוזה מגביל מול המעסיק שלכם?

 


עו"ד ירון חיים מסביר כי יש מגבלות נוספות הנובעות מסוג ההסכם עליו חתמתם מול המעסיק שלכם: "מגבלות נוספות על מעבר ממקום עבודה אחד למשנהו עשויות לנבוע מחוזה העבודה האישי שבין העובד למעסיק. המגבלה הנפוצה ביותר מעוגנת ב"סעיף אי-תחרות" המגביל את העובד בתנאים מסוימים להתחרות במעסיק. סעיף כזה מעורר סוגיות משפטיות כבדות משקל ועל כן מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בטרם קבלת החלטה על עזיבת מקום העבודה."

יחד עם כל הנאמר פה, אנחנו קוראים את שוק העבודה ורואים כי למרות רגישותו של הנושא, אנשי הגיוס כבר לא מביטים בעין שיפוטית על חיפוש עבודה דיסקרטי ומבינים את כורח המציאות, כך שבשורה התחתונה אפשר לומר שחיפוש עבודה תוך כדי עבודה הנעשה בצורה דיסקרטית המכבדת את המעסיק ולא פוגעת בהסכמים מולו או נערכת על חשבונו, היא כנראה הדרך המקובלת ביותר למעבר בין עבודות.

*אין באמור להחליף ייעוץ משפטי
שתף