עולם העבודה - מאמרים » מדור חרדים ודתיים » איך מתכוננים לראיון עבודה?

איך מתכוננים לראיון עבודה?

שיווק עצמי, שפת גוף, לבוש שמקרין ביטחון ותשובות נכונות לשאלות מכשילות: הצלחה בראיון עבודה מחייבת הכנה מקדימה

ראיון עבודה הוא מעמד חשוב להמשך הקריירה שלכם, בו אתם למעשה נבחנים על ידי המעסיק. ואם לכל מבחן אחר אתם מתכוננים - מדוע לא להתכונן גם לראיון עבודה?

5 עצות שישפרו את סיכוייכם להצליח בראיון בעזרת הכנה מראש:

1. קראו חומר על החברה
קראו על החברה באתר החברה ובאתרים אחרים. בימים בהם כולם מכירים את גוגל, פייסבוק ולינקדאין - זה אמור להיות קל מתמיד עבורכם. ציינו לעצמכם נקודות לזכות החברה, זה יגביר את ההתלהבות שלכם בראיון. זה גם הזמן לרשום לעצמכם שאלות שאולי תשאלו בראיון העבודה.

2. הכינו שאלות על התפקיד
נסו להכין שאלות לבירור הגדרת התפקיד: מה הוא כולל? למי אתם כפופים? את מי אתם מנהלים? מה גודל הצוות? האם אתם מחליפים מישהו או מאיישים תפקיד חדש? מהו השכר? מתי תחילת העבודה? מתי מקבלים תשובה אם התקבלנו? אלו שאלות שחשוב לקבל עליהן תשובות בראיון. אם לא יינתנו מעצמן - שאלו אותן.

3. נא להתלבש בהתאם
בגדים הם חלק מהתדמית שלכם וגם הם מעבירים מסרים. חשוב להיראות טוב ומרשימים, אבל לעשות זאת בטווח הסביר והאופנתי. אל תבואו בחולצה בלי שרוולים, בטח שלא בסנדלים, לא בג'ינס קרוע ולא בבגדים מרושלים.

4. הכינו הצגה עצמית
רוב הסיכויים הם שתשמעו מהמראיין את המשפט "ספר לי על עצמך". התכוננו מראש לספר על עצמכם, על התפקיד הקודם שלכם, וגם על הקשיים או המגרעות שלכם. הרגישו שלמים עם מה שאתם אומרים - כל דבר עדיף על גמגום והתפתלויות. הנה, למשל, סרטון הממחיש דרך להצגה עצמית בראיון עבודה:

5. הפגינו ביטחון עצמי
רהיטות וזרימה הן לרב תוצאה של הביטחון שיש לכם. לכן, לפני שאתם ניגשים לראיון, עבדו על נושא הביטחון שלכם וכיצד ההתנהגות שלכם משדרת אותו. מרגישים שאתם מתקשים? בקשו מחברים או בני משפחה שיעבדו איתכם על סימולציות המדמות ראיון עבודה, כדי שתוכלו לתרגל זאת.

6. עבדו על שפת הגוף שלכם
 70% (!) מהרושם הראשוני אותו אנו יוצרים נובע משפת הגוף שלנו, ולכן קריטי מבחינתנו לשדר מסרים נכונים בראיון עבודה.  אל תתעסקו עם הידיים, אל תתמרחו על הכיסא, אל תשלבו ידיים על החזה. 

7. הכינו תשובות לשאלות קשות
בראיונות עבודה ישנן שאלות נפוצות שחוזרות על עצמן. ניתן להכין עצמך למענה על שאלות אלו מראש. כתיבת תשובות לשאלות הנשאלות לרב בראיונות תאפשר לכם לשקול את תשובותיכם כשאתם נינוחים ורגועים. כך תנסחו תשובות בהירות, הממוקדות בהבלטת החזקות הרלוונטיות לתפקיד אליו אתם מתמודדים.

להגיע לראיון העבודה הכי מוכנים שאפשר - בעזרת שירות הכנה לראיון עבודה

 

כתבות נוספות:
שתף