עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » 5 סימנים שהגיע הזמן להתקדם לעבודה חדשה

5 סימנים שהגיע הזמן להתקדם לעבודה חדשה

התעוררת הבוקר וקינאת בחתול שלך? הנה 5 סימנים שיעזרו לך לבדוק אם הגיע זמנך להתקדם לעבודה חדשה. לקרוא ולשמור

מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה

מכירים את האמרה "העבודה היא כל חיינו, אבל היא לא בשבילנו"?

העבודה שלנו משמשת לנו כעוגן (כלכלי ואישי) ולכן ברוב הפעמים אנחנו נוטים להיאחז בה. אך בכל עבודה, נהדרת ככל שתהיה, יש ימים טובים יותר וימים מוצלחים פחות. הסוד הוא במינון: בכמה ימים מתוך השבוע אנחנו קמים בשמחה לעוד יום עבודה, לעומת הימים שבהם אנחנו סורקים את מודעות הדרושים (רחוק מעיני הבוס והעמיתים) ובוחנים אם משהו טוב יותר מחכה לנו בחוץ.

אז איך יודעים אם הגיע הזמן להתקדם לעבודה חדשה?

אין עובד שלא נתקל בדילמה הכל כך מוכרת - "האם הגיע הזמן לעזוב"? אך האמת היא שאין סיבה אחת וחד משמעית שיכולה לומר לנו במפורש שהגיע הזמן להתקדם הלאה. הלוואי והיתה. המציאות הרבה יותר מורכבת, וכדי להסיק את המסקנה הנכונה, צריך לבחון את הדברים באופן רחב ומהרבה זוויות.


אז אם גם אתם מתלבטים לגבי חיפוש עבודה חדשה - קיבצנו עבורכם 5 סימנים שיעזרו לכם לקבל החלטה. קראו ושמרו.
 

העבודה הבאה שלכם מסתתרת כאן>>

1. משעמם לך

תיאור הבעיה: שעמום אמנם נראה כמו "בעיה של עשירים", כזו שבגללה לא ראוי לעזוב מקום עבודה, או לחפש את האושר התעסוקתי שלנו במקום אחר. אבל אתה זה שמגיע מדי בוקר לעבודה, ומה לעשות - אין לך עניין אמיתי במה שאתה עושה.

למה זה סימן שהגיע הזמן להתקדם לעבודה חדשה: כי מגיע לך לספר לאנשים בגאווה על מה שאתה עושה בחיים.

זה אולי נשמע כמו קלישאה, אבל אין כל פסול בלעבוד במשהו שמעניין אותך ועושה לך טוב על הלב. אחרי הכל, מקום העבודה תופס חלק ניכר מהזמן שלך ומשפיע מאוד גם על ההערכה העצמית שלך.

2. זה לא אתה, זה הם / הוא / היא

תיאור הבעיה: מהיום הראשון שלך בעבודה, או במהלך כל התקופה שלך שם, לא היתה לך הרבה כימיה עם האנשים שעובדים איתך או עם המנהלים שלך - דבר שמנע ממך להשתלב היטב במארג הארגוני. מצב כזה מערים קשיים על ביצוע העבודה עצמה, מכיוון שאין תקשורת טובה עם יתר הגורמים המעורבים. בנוסף, זה מביא לחסכים חברתיים במקום העבודה - מחסור במישהו לשוחח עימו, לשתות איתו קפה או לאכול צהריים.

למה זה סימן שהגיע הזמן להתקדם לעבודה חדשה: כי האווירה בעבודה רעילה עבורך, וגם בבית אתה ממשיך להרהר בסיטואציות שליליות שקרו במהלך יום העבודה.

הסיבה לחוסר כימיה עם אנשים שונים אינה תמיד ברורה; לפעמים, אדם בוחר לעצמו עבודה עם סביבה אנושית לא טובה, לפעמים הוא עצמו לא מצליח ליצור מערכות יחסים טובות, ולפעמים - זה פשוט מקום העבודה הספציפי שלא עובד בשבילו, וגם לא יעבוד בעתיד. בדיוק כמו מערכת יחסים גרועה, לא ברור לאן זה כבר יכול להתקדם, אם בכלל.

3. יש לך בעיה מוסרית הנוגעת לערכי החברה

תיאור הבעיה: יש מקרים בהם עובד יכול למצוא את עצמו מובך בגלל מה שמתרחש במקום העבודה שלו. זה יכול להיות מקרה קיצוני, כמו חברה שמרמה את לקוחותיה, או סתם מקרה רגיל שבו החברה שבה הוא עובד עוסקת בעולם תוכן שנוגד את ערכיו. אי הלימה שכזו, עשויה לפגוע בסוף באפשרות לחוש סיפוק אישי מהעבודה שעושים.

למה זה סימן שהגיע הזמן להתקדם לעבודה חדשה: כי זה פוגע לך במוטיבציה, וכי אין לך סיפוק אמיתי מהעבודה.

אוקיי, אז זה לא חדש לך שאתה עובד במקום שאינו הולם את עולם הערכים שלך. יכול להיות גם שהערכים שלך השתנו לאורך הדרך וזה כבר לא זה. בכל מקרה אם זה המצב, כנראה שהגיע הזמן להתקדם, ולחפש את העבודה שבה הצלחת החברה תהיה גם ההצלחה שלך.

4. אתה מסוגל ליותר מזה

תיאור הבעיה: בניגוד לסעיף הראשון, לא ממש משעמם לך. דווקא יש בך אהבה לעיסוק שלך, ואתה עושה אותו על הצד הטוב ביותר. הבעיה עם העבודה הזו היא שאין לך לאן להתפתח. אתה מרגיש את הרצון לעשות דברים מורכבים יותר, ללמוד עוד דברים ולהתפתח - אבל זה לא קורה. בנוסף, אפשרות לקידום או להרחבת התפקיד הקיים - אינה אפשרית.

למה זה סימן שהגיע הזמן להתקדם לעבודה חדשה: כי הזמן שבו אינך לומד דברים חדשים הולך לאיבוד.

יש לך יכולת, אך אין לך איך למצות אותה. זה אומר שלא יזיק לבדוק חלופות תעסוקתיות שיעזרו לך להתפתח מבחינה מקצועית. אפשר לבחון אפשרויות להרחבת האחריות בתוך התפקיד הקיים, אך בהיעדר כל אפשרות כזאת, מומלץ לרחרח קצת אחרי אפשרויות חדשות.

 5. לא משלמים לך מספיק

תיאור הבעיה: ידוע לך באופן וודאי שלא מתגמלים אותך בהתאם לכישוריך ובהתאם לנחיצות שלך בשוק העבודה. נכון, לכל עבודה יש פלוסים ומינוסים, ולפעמים אנשים מוותרים על שכר גבוה תמורת עבודה גמישה, חמה ומפרגנת או כזו שחוסכת מהם עמידה בפקקים. אך במידה והיתרונות של המשרה לא מצליחים לגשר על השכר הנמוך, לא מזיק לבדוק אפשרויות נוספות.

למה זה סימן שהגיע הזמן להתקדם לעבודה חדשה: כי כסף אמנם אינו הדבר החשוב בחיים, אבל אין ספק שהוא עוזר.

החברה בקשיים כלכליים? או שהיא פשוט משלמת לכולם שכר נמוך? כשזה נוגע למקום עבודה, אין באמת מקום לסנטימנטים. יש חברות ועסקים שהם כמו משפחה, שנעים להגיע אליהם מדי יום והם מחזיקים ביתרונות אדירים שהופכים את השכר לנושא שולי. אך בראייה מציאותית, רוב מקומות העבודה אינם כאלה. מדובר בארגונים כלכליים שעובדים על עקרון הרווחיות וכפי שהם עושים שיקולים "קרים" בנוגע להעסקת העובדים, גם העובדים יכולים לעשות את אותו הדבר בבחירת מקום העבודה שלהם. 

 

 

 

ולסיכום…

חשים הזדהות עם חלק ניכר מהסעיפים? אתם לא חייבים להגיש מכתב התפטרות באופן מיידי. עם זאת, זה אף פעם לא מזיק לפתוח את הראש לאפיקים חדשים ולבדוק מה שוק העבודה יכול להציע לכם. בסופו של יום, חשוב לזכור שיש עוד הרבה עבודות שם בחוץ. ומי יודע? אחת מהן עשויה להיות העבודה הבאה שלכם.

 
שתף