עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » נוסח מכתב התפטרות לדוגמא – איך כותבים מכתב התפטרות?

נוסח מכתב התפטרות לדוגמא – איך כותבים מכתב התפטרות?

כיצד מדווחים על סיום עבודה? מדוע חשוב להודות למעסיק לפני שעוזבים? רעיונות ליצירת מכתב התפטרות

מאת: צוות AllJobs

למה בכלל כותבים מכתב התפטרות, לא די בהודעה בעל פה?

כמו שמעסיק חייב לכתוב מכתב פיטורין לעובד - לפי חוק הודעה מוקדמת לפיטורין ולהתפטרות, על עובד המבקש להתפטר, חלה החובה למסור למעבידו הודעה מוקדמת להתפטרות. ההודעה תינתן בכתב, ותציין את יום הוצאת ההודעה ואת יום הכניסה לתוקף של ההתפטרות.

איך לכתוב מכתב התפטרות?

איך לכתוב מכתב התפטרות?

במקרים מסוימים בהם הנכם זכאים לקבלת פיצויי פיטורין, או כשמצב העסקתכם אינו ברור לכם - מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני עבודה בטרם כתיבת מכתב התפטרות. במידה ואתם יודעים לאן פניכם מועדות, מכתב התפטרות נושא נוסח פורמאלי מקובל ומשמש כתבנית, שלתוכה יש לצקת את התוכן הנכון עבורכם. הנה מספר טיפים, שיעזרו לכם לעצב מכתב התפטרות:

הפתיח: מכתב התפטרות פותח בפנייה למנהל הישיר שלכם, למחלקת משאבי אנוש או לחברה באופן כללי. ציינו את תאריך כתיבת המכתב בראש הדף ובשורת הנדון ציינו כי מדובר בהודעה מוקדמת על סיום עבודה.

מילות הערכה:  פתחו בכמה מילות הערכה, גם אם אין לכם כאלה. משהו בנוסח "ברצוני להודות על ההזדמנות לעבוד בחברה". ניתן גם להבליט את הרזומה שצברתם במקום העבודה כמו למשל "הגעתי לכאן כסטודנט ואני מועסק בחברה מזה 10 שנים". זכרו, מכתב התפטרות צריך להיות קצר ולעניין, ברור ועם זאת אמוציונאלי.

סיבה לעזיבה:  משלב ההערכה למקום העבודה הגיעו לפואנטה "החלטתי להודיע על סיום עבודתי" מכתב התפטרות אינו המקום לפתוח בהאשמות כלפי החברה או הבוס, אתם לא רוצים להשאיר אחריכם רושם של העובד המריר. אם אין לכם סיבה עיקרית ולא פוגענית לעזיבתכם, עדיף לא לתת אחת.  

תאריך עזיבה:  ידעו את קורא המכתב לגבי תאריך העזיבה בפועל - בדקו מראש כמה זמן עליכם לתת למעסיק מבחינה חוקית. הוסיפו כי בכוונתכם לבצע חפיפה ושאתם מתכוונים לסיים את העבודה בצורה הוגנת לאחר שסגרתם את כל הקצוות.

לא לשכוח זכויות:  בקשו להסדיר את כל הקשור לזכויותיכם לפי הסכם העבודה או אם מגיע לכם לפי החוק, פדיון ימי חופשה שלא נוצלו. בנוסף, אל תשכחו לציין בסיום המכתב שתשמחו לקבל מכתב המלצה, חשוב לציין זאת כדי שיכינו את המכתב מבעוד מועד.

אופן ההגשה:  למרות כתיבת המכתב, מומלץ להודיע על סיום העבודה דווקא בעל פה. קבעו פגישה עם המנהל שלכם והודיעו לו פנים מול פנים על כוונתכם לעזוב, זה אישי יותר ונותן תחושה של כבוד כלפי מקום העבודה. המכתב הוא מסמך פורמאלי, אותו תוכלו להגיש בסיום השיחה, או במייל עם העתק למחלקת משאבי אנוש. 

 

דוגמא למכתב התפטרות:

 

 
1.1.2018
 
 
לכבוד:
גל, המנהל הישיר
העתק: מחלקת משאבי אנוש, חברת X
 
הנדון: הודעה מוקדמת על סיום עבודתי בחברה
 
בהמשך לשיחתנו בעל פה, אני רוצה להודיע על סיום עבודתי בחברה בתאריך 1.2.18.
בהזדמנות זו, אני רוצה להודות על כל התקופה הזו שבה עבדתי לצדכם, למדתי והתפתחתי.
כמובן שאשמח לבצע חפיפה מסודרת מול העובד שיחליף אותי בתפקידי.
במהלך החודש הקרוב אבקש להסדיר את כל זכויותיי הקשורות לסיום עבודתי בחברה (פדיון ימי חופשה, ימי הבראה וכיו"ב).  
אודה על קבלת מכתב המלצה שאיתו אוכל לצאת לדרכי החדשה.
 
בברכה,
גלית

 

לכתבות נוספות בנושא חיפוש עבודה

שתף