עולם העבודה - מאמרים » מדור שכר והטבות » מנהלים משא ומתן על שכר? אל תשכחו את ההטבות

מנהלים משא ומתן על שכר? אל תשכחו את ההטבות

שכר הוא רכיב משמעותי בתנאי העסקה, אבל יש הרבה הטבות, הנחות וצ'ופרים נוספים שלא כדאי להתעלם מהם

מאת גלית דוד-ותיקאי, סמנכ"לית כספים ומומחית שכר והטבות

כמה כסף מגיע לנו לקבל עבור העבודה שלנו? זוהי שאלה מצוינת, אבל היא לא מספיקה. רובנו מתייחסים למשכורת שלנו כאל המדד העיקרי שקובע את טיבם של תנאי העסקתנו. אנחנו מבקשים העלאת שכר, מנהלים משא ומתן על שכר, אך מתעלמים מאפשרויות נוספות לשיפור תנאי העבודה שלנו, הפנסיה שלנו ואיכות החיים שלנו. אפשרויות אלו הן ההטבות, שלעיתים עשויות לשפר באופן משמעותי את רמת השכר שלנו.


הטבות: חלק בלתי נפרד מתנאי ההעסקה

 

במסגרת משא ומתן – לבקש גם הטבות

 

נמצאים במסגרת של משא ומתן להעלאת השכר? מומלץ ואף לבקש גם הטבות שונות. לעתים, מסיבות תקציביות ואחרות, למעסיק קל יותר לתת הטבה במקום העלאת שכר. לכן, אם אתם מבקשים גם תנאים ולא רק שכר  אתם מגדילים למעשה את מרווח היכולת של המעסיק ומאפשרים לו לבוא לקראתכם.

קחו בחשבון שסוג ההטבה שתבקשו תלוי בארגון בו אתם עובדים ובתפקיד אותו אתם ממלאים. צריך להתאים את הדרישות לגורמים רבים ולמציאות (למשל, לא הגיוני לדרוש אופציות בתפקיד זוטר מאד או בארגון שאינו שייך לסקטור ההיי-טק).

להלן מספר דוגמאות להטבות נפוצות:

אופציות לעובדים, ביטוח מנהלים, קרן השתלמות, ביטוח בריאות, הגדלת מספר ימי חופש, הגדלת מספר ימי ההבראה, תשלום עבור ימי מחלה מעבר לחוק, משכורת 13, השתתפות בביטוח/אחזקת רכב, טלפון נייד, מימון אינטרנט בבית, הסעות למקום העבודה, ארוחות מסובסדות, השתתפות בהוצאות ביגוד, מימון השתלמות/קורס מקצועי, חדרי כושר, השתתפות בהוצאות החינוך לילדים ועוד.  

 

מתלבטים איזו הטבה לבקש? הישארו מעודכנים

 

כשאתם מתכוננים לראיון עבודה או לדיון שכר, כדאי שתציצו בטבלת השכר וודאו שאתם יודעים מהו השכר המקובל לתפקידכם, בהתייחס לרמת הניסיון שצברתם. כמו כן, כדי להגיע מוכנים עם דרישה נכונה להעלאה אל תשכחו גם את ההטבות הרלבנטיות המקובלות בארגון בו אתם עובדים, או שואפים להתקבל לעבוד בו.

מרגישים שמגיע לכם יותר? גלו כמה מרוויחים בכל תפקיד במתחם השכר הגדול בישראל

חושבים שמגיעה לכם העלאה ורוצים לדעת כמה לבקש מהבוס? היכנסו לטבלת שכר שלנו ודעו מה כדאי לכם לבקש בדיון השכר הקרוב.

לכתבות נוספות במדור שכר והטבות 

 כלים נוספים שיהיו לכם לעזר בתחום השכר: נטו ברוטו ומחשבון שכר

שתף