עולם העבודה - מאמרים » מדור קורות חיים » גוגל חושפת: הנוסחה הפשוטה לכתיבת קורות חיים מנצחים

גוגל חושפת: הנוסחה הפשוטה לכתיבת קורות חיים מנצחים

לזלו בוק, הממונה על גיוס העובדים בגוגל, מגלה מהי הנוסחה הפשוטה ביותר להצגת הישגים בקורות החיים, ובנוסף מספר על 5 הטעויות שנמאס לו לראות

מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה

החגים כבר ממש כאן, והם מהווים הזדמנות מצוינת ללטש את קורות החיים ולמקסם את הסיכויים למציאת עבודה טובה יותר בשנה הבאה. אבל איך ניתן להשתפר כאשר חוזרים על אותם דפוסים מדי שנה? נעזרים בגוגל. אבל הפעם, לא במנוע החיפוש, אלא באנשים שעומדים מאחוריו.


 הנוסחה המנצחת לקורות חיים בולטים


במהלך ראיון בסגנון "שאלה תשובה" עם לזלו בוק, סגן נשיא בכיר הממונה על גיוס עובדים בגוגל, הצליח המראיין לחלץ ממנו נוסחה לכתיבת קורות חיים מנצחים. וגם את העובדה כי קורות החיים "המסורתיים" נמצאים כאן כדי להישאר. הנה מה שהוא אמר:

"איך כותבים קורות חיים טובים?"
"המפתח", אמר [בוק], "הוא למסגר את נקודות החוזק שלך כ- "מה שהשגתי X, יחסית ל-Y, באמצעות עשיית Z". לדוגמה, רוב האנשים היו כותבים קורות חיים כך: "כתב מאמרים ראשיים לניו יורק טיימס. אבל יהיה נכון יותר לומר: 'פורסמו בשמי 50 מאמרי דעות בהשוואה לממוצע של 6 על ידי הרוב, זאת, כתוצאה מתרומת תובנה עמוקה לתחום במשך שלוש שנים". רוב האנשים לא מזינים תוכן נכון בקורות החיים שלהם."

למעשה, מדובר בחשיבה רציונלית שדוגלת בקורות חיים שמהם ניתן להבין את התוצאות וההצלחות של האדם שכתב אותם, בקלות ובצורה מדידה. טוב אמרנו גוגל, לא?

אז כמו שאמר לזלו בוק - כתבתם טור דעה כמומחים במהלך התפקיד האחרון שלכם? לא מספיק לומר שכתבתם - ציינו כמה טורים כתבתם, ואז הסבירו כמה זה ביחס לאחרים שכתבו. ואת אותה נוסחה כמובן, אפשר להמיר לכל תחום עיסוק. שימו לב שבדוגמה שבראיון למעלה מדובר בגוף שלישי (הוא) ובארץ מומלץ לכתוב באופן הבא:

"כתיבת 20 מאמרי דעה, בהשוואה ל1-2 מאמרים שכתבו אחרים בתחום, זאת, באמצעות חשיבה חדשנית ושאיפה לשיפור מתמיד בשיטות העבודה".

בנוסף, מחלקת שדרוג קורות החיים ב-AllJobs שמה דגש על שילוב ההישגים של המועמד בקורות החיים, מאחר והם יוצרים מוכנות חיובית לקריאת הקובץ ויכולים לרמז למעסיק על הישגים דומים שהמועמד יוכל להשיג בתפקידו בעתיד. עם זאת, יתכן מאוד שבמנטליות הישראלית, מומלץ דווקא להימנע מהשוואה למועמדים אחרים בהצגת ההישגים.


האם יש נוסחה אחת מוצלחת לכתיבת קורות חיים?

מלבד נוסחה זו, פרסם לזלו החודש בלינקדאין סיכום של 5 השגיאות הגדולות ביותר שהוא רואה בקורות חיים, וגם איך לתקן אותן:

1.שגיאות הקלדה

"זה דווקא נשמע מובן מאליו, אך זה קורה שוב ושוב" אומר בוק ומציין כי בסקר שנערך ב-2013 על ידי CareerBuilder נמצא כי ב-58% מקורות החיים יש שגיאות הקלדה. בוק מסביר כי שגיאה זו נפוצה דווקא אצל האנשים הכי קפדניים, אלו שעורכים את המסמך פעמים רבות, וכך קורה שדברים משתבשים. בקיצור, אפשר לומר שכל המוסיף גורע.

הפתרון: "קראו את קורות החיים שלכם מלמטה למעלה: הפיכת הסדר תעזור לכם להתרכז בכל שורה בנפרד, או, שתתנו למישהו אחר לעבור על המסמך עבורכם".

2. מסמך ארוך מדי


"כלל אצבע טוב למדידת אורך המסמך הוא עמוד אחד של קורות חיים עבור כל עשר שנים של ניסיון בעבודה. קשה להכניס את הכל למסמך קצר, נכון? אבל קורות חיים של שלושה או ארבעה או עשרה דפים פשוט לא ייקרא בתשומת לב ראויה".

הפתרון: עדיין לא מוכנים לוותר על מגילת העצמאות? חשבו על זה ככה: המטרה היחידה של קורות החיים היא להשיג לכם ראיון. זהו זה. הם לא נועדו לשכנע את מנהל הגיוס לומר לכם שהתקבלתם, או לספר את הסיפור של החיים שלכם (בשביל זה יש בני זוג סבלניים). קורות החיים שלכם הם כלי שמקבל אתכם לראיון הראשון. ברגע שאתם בחדר, המסמך הזה כבר לא משנה הרבה. אז קצצו את קורות החיים שלכם, הם ארוכים מדי".

3. עיצוב


בוק מסביר כי על קורות החיים להיות קריאים וברורים גם ברמת העיצוב, ויש לו המלצות טובות על איך להגיע למסמך כזה:
"גודל גופן, לפחות 10, חצי סנטימטר רווח לפחות מהשוליים. נייר לבן, דיו שחור. מרווח זהה בין השורות, עמודות מיושרות, פרטיך ופרטי אנשי הקשר שלך על כל עמוד. אם אתה יכול, להסתכל על זה ב-Google Docs וWord, ולאחר מכן לצרף את המסמך להודעת דואר אלקטרוני ולפתוח אותו בתצוגה מקדימה. עיצוב יכול להשתבש בעת מעבר על פני פלטפורמות - שמירתו כקובץ PDF היא דרך טובה לשמירת העיצוב".

ליאת בן תורה-שושן, מנהלת המחלקה לשדרוג קורות חיים ב-AllJobs מוסיפה כמה חידודים בנוגע לעיצוב הקובץ: "כדי להקל על הקורא של הקובץ, מבחינת עיצוב חשוב שהתוכן יופיע בצורה מאורגנת ומסודרת, רצוי בתבליטים (בשונה מפסקאות) כאשר אנחנו נותנים דגש על כך שכל שורה מעבירה מסר אחד ברור. כלומר, שורה אחת תדבר על ניהול צוות, שורה אחרת תדבר כל בנייה של תוכניות עבודה וניהול תקציבים ואחרת תדבר על הובלת מערך הדרכה". "כמו כן" מוסיפה בן תורה-שושן, "בנושא צירוף קובץ קורות חיים ב- PDF אנחנו בארץ עדיין ממליצים לשלוח קבצים בפורמט DOC (לא DOCX או PDF). זאת מאחר ובחברות קטנות אין תמיד תוכנה שפותחת את קבצי הPDF."

קראו עוד על עיצוב קורות חיים

4. חשיפת מידע חסוי


"קיבלתי פעם קורות חיים של מועמד מחברת ייעוץ משלושת המובילות. לחברה היתה מדיניות סודיות קפדנית: אסור היה לחשוף שמות של לקוחות. על קורות החיים המועמד כתב: "מתן ייעוץ לחברת תוכנה גדולה ברדמונד, וושינגטון". נדחה! יש קונפליקט מובנה בין הצרכים של המעסיק שלך (לשמור על סודות עסקיים) והצרכים שלך (להראות כמה אתה מדהים). אז מועמדים מוצאים לעתים קרובות דרכים לעקוף את הסכמי הסודיות שלהם. זו טעות. בעוד מועמד זה לא הזכיר את מיקרוסופט במפורש, כל מבקר ידע שלזה הוא התכוון. מצאנו כי לפחות 5-10% מקורות החיים מכילים מידע סודי. לי, כמעסיק זה אומר שאני אף פעם לא צריך לקבל מועמדים כאלה... אלא אם כן אני רוצה לשלוח את הסודות המסחריים שלי בדוא"ל למתחרים שלי".

הפתרון: Say No More…

5. שקרים


"זה שובר את לבי. זה אף פעם לא שווה את זה, להכניס שקר לקורות החיים שלך . כולם, עד וכולל מנכ"לים, יכולים להיות מפוטרים בגלל זה (תעשו גוגל על "המנכ"ל פוטר כי שיקר בקורות החיים שלו" ותראו)."

למרות שלא צריך להסביר למה לא צריך לשקר בקורות החיים, בוק מונה שלוש בעיות משכנעות:

"ישנן שלוש בעיות גדולות עם שקרים: (1) אתה יכול להיתפס בקלות. האינטרנט, מאפשר אימות נתונים, וגם אנשים שעבדו בחברה שלך בעבר יכולים לחשוף אותך. (2) שקרים הולכים אחריך לנצח. שיקרת בקורות החיים שלך ו-15 שנים מאוחר יותר קיבלת קידום גדול ואז השקר התגלה? פוטרת. עכשיו, נסה להסביר את זה בראיון הבא שלך. (3) האימהות שלנו לימדו אותנו טוב יותר. ברצינות".

ליאת מחזקת את דבריו של לזלו בנושא השקרים ומוסיפה סיפור שעשוי להרתיע את מי ששוקל את הרעיון: "אין דבר שפוגע ומכשיל מועמד בתהליך הגיוס יותר מאשר בעיית אמינות, ומראיינים מנוסים גם יודעים להצליב נתונים כך שהתוצאה עשויה להביך. אני מכירה סיפור על בחור ששיקר בקורות החיים והמראיינת שראיינה אותו, הכירה את מנהלת המוקד שהוא סיפר שעבד בו. כשהמראיינת קלטה במהלך השיחה שהוא לא מכיר את אותה המנהלת, שניהם הבינו שהוא משקר. הוא סיפר לי שזה היה הראיון הכי מביך ומביש בחייו. זה לא שווה את זה, נקודה".

לסיום, המעסיקים מגבשים עליכם דעה כבר בשלב קורות חיים ולכם יש זמן קצר מאוד להציג את עצמכם נכון ולהשאיר רושם ראשוני חיובי ככל האפשר. כדי ליצור מסמך מעולה וללא שגיאות היכנסו למדריך קורות החיים המקיף שהכנו עבורכם - והיעזרו בו.
בהצלחה!
 

הכתבה נכתבה במקור על ידי AllJobs עבור אתר "חורים ברשת".

שתף