צור קשר או 077-6-000-000
  |
  |
  |
מצאו עבודה
1429
 
הכנס כתובת אימייל:
הכנס סיסמא:
שכחתי סיסמא
חזור
 
שלום,
התחבר
|
 
 

עיצוב קורות חיים: הכללים

אל תשלחו קורות חיים לפני שעיצבתם אותם, בחרתם את הפונט הנכון והדגשתם את ההישגים. בואו לקרוא מהם הכללים לעיצוב נכון של קורות החיים

מאת ליאת בן תורה, מומחית כתיבת קורות חיים

שואלים אותי לפעמים בפייסבוק שלנו האם יש חשיבות לעיצוב של קורות החיים. התשובה היא: בוודאי שכן. עיצוב נכון של קורות החיים מקל על המעסיק ומסייע לו להבין במהירות מי הדמות שעולה מתוך המסמך- מי אתם ומה הייחוד שלכם.


תשומת לב לפרטים - תנו לעוד אדם לבדוק

הכללים לעיצוב וניסוח קורות החיים

1. תשומת לב לפרטים הקטנים
מסמך קורות החיים שלכם מאפשר למעסיק לבחון גם את היכולת שלכם לסדר וארגון. שימו לב לפרטים הקטנים כמו רווחים שווים בין השורות, עבודה נכונה עם מסמך Word, שמירה על ניסוח נכון ללא שגיאות כתיב וכמובן שגם מומלץ לנסות להדפיס את המסמך ולוודא שהוא מוכן להדפסה.

2. פירוט תפקידים: מהאחרון לראשון
חלקו את קורות החיים למספר חלקים, כשכל חלק נושא כותרת ראשית כמו למשל: ניסיון תעסוקתי, השכלה, שירות צבאי, ידע בתוכנות, שפות וכן הלאה. את הכותרות הראשיות כדאי להדגיש או לסמן בקו תחתון ולאפשר לקורא לאתר במסמך את מה שהוא מחפש. כמו כן, יש חשיבות רבה יותר לתפקיד העדכני או האחרון שעשיתם ולכן, יש לציין את התפקידים בסדר כרונולוגי הפוך – מהאחרון לראשון.

3. פסקאות קצרות ושימוש בתבליטים
לאנשים בדרך כלל אין סבלנות לקרוא פסקאות ארוכות מדי ולכן כשהמטרה משרתת את האמצעים, עליכם למצוא את הניסוח הקולע והענייני ביותר ולמקמו בצורה שגם קל לקרוא. שיטה מוצלחת שתגרום למעסיק לקרוא כמה שיותר ממה שכתבתם, היא החלפת התיאורים הארוכים בתבליטים קצרים וענייניים, כאשר כל שורה מתארת חלק בתפקיד ו/או כישורים שרכשתם.

4. אין צורך בשני עמודים
מסמך קורות חיים אמור לכלול עמוד אחד בלבד, מכיוון שמעטים הסיכויים שמישהו ימשיך לקרוא את העמוד השני. חוץ מזה, אין שום סיבה לגלוש לשני עמודים, כי אפשר לסכם את כל המידע הרלוונטי בתוך עמוד אחד. במידה וכיהנתם בתפקידים בכירים הדורשים פירוט רב יותר, השתדלו לפחות לכלול בעמוד הראשון את הפרטים החשובים ביותר כגון ניסיון תעסוקתי והשכלה ואת הפרטים הפחות חשובים להעביר לעמוד הבא.

5. פונט שלא גונב את ההצגה
בבחירת הפונט, צריך לקחת בחשבון שככל שהפונט הנבחר יהיה נקי יותר, כך הוא יעניק את הבמה לתוכן המועבר דרכו מבלי לגנוב את תשומת הלב. אילו פונטים מומלצים? הפונט הפשוט והקריא ביותר הוא Arial ומבחינת גודל הפונט כדאי לבחור בפונט לא גדול ולא קטן מדי - כשהגודל המומלץ הוא 11.

6. ללא שימוש בתמונות וצבעים
קורות חיים "מסורתיים" לא אמורים להיות המקום שבו אתם נותנים דרור ליצירתיות שלכם, אלא המקום לפרט בצורה עניינית את ניסיונכם המקצועי. לכן, הימנעו מלהכניס תמונות, ציורים, או לכתוב בצבעים שאינם "שחור". אם אתם עוסקים בתחום יצירתי, המקום הנכון יותר בו ניתן להביע את היצירתיות שלכם יהיה תיק העבודות.

זכרו - מעסיקים משקיעים בממוצע 30 שניות לקריאת קורות חיים, ולכן סגנון נקי ומסודר, יעזור להם לקרוא בקלות ובמהירות!

ליאת בן תורה-שושן, "איך לכתוב קורות חיים מנצחים", כנס AllJobs השנתי 2011: 

 

שתף
 
אמון הציבור אנו מתחייבים למקצוענות, יושרה והגינות צרכנית מלאה. קרא עוד על האני מאמין שלנו  |  כל הזכויות שמורות לחברת All U Need בע"מ - אריה רגב 6, אזור תעשייה פולג נתניה. ת.ד 8784 מקבוצת