עולם העבודה - מאמרים » מדור First Job » מחפשים עבודה ראשונה? דעו איפה לחפש

מחפשים עבודה ראשונה? דעו איפה לחפש

הגיע הרגע בו אתם מחליטים להתחיל לעבוד. אבל היכן הכי כדאי לחפש כדי למצוא עבודה הכי מהר שאפשר? לפניכם האפשרויות הטובות ביותר

עולם התעסוקה של היום הוא עולם של שינויים והזדמנויות. כדי לא לפספס אף אחת מהן בדרך לעבודה הראשונה שלכם, חשוב להיות מעודכנים ולהשתמש בכל האמצעים הקיימים לחיפוש עבודה.אז איפה מחפשים עבודה? האפשרויות המובילות לפניכם:

1. אתרי דרושים באינטרנט
על פי נתוני מחלקת המחקר של AllJobs, כ-90% ממודעות הדרושים המתפרסמות בישראל מפורסמות באתרי דרושים באינטרנט. משרות מתפרסמות בלוחות מקוונים, במדורי דרושים של חברות ועוד. היכנסו ל-AllJobs וחפשו בלוח החם שלנו את המשרות שלכם – בחינם.

2. רשתות חברתיות ואתרים רלוונטיים
פעילים בפייסבוק? יש לכם נקודת פתיחה מצויינת. השתמשו בפייסבוק כדי למתג את עצמכם, להפיץ בקרב חברים ומכרים את חיפוש העבודה שלכם ולחפש שם באופן אקטיבי (קבוצות, עמודים וכו'). אין לכם פרופיל ברשת לינקדאין? הגיע הזמן לפתוח אחד ולהתחיל להשתמש גם בו. אל תשכחו גם את טוויטר, גוגל פלוס, פורומים מקצועיים ועוד.

3. ירידי תעסוקה
ירידי תעסוקה הפכו בשנים האחרונות למקור חיפוש עבודה חשוב ביותר. הירידים מתקיימים מספר פעמים בשנה - לרוב באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ - וארגונים רבים, פרטיים וציבוריים, מציגים בהם מגוון רחב של הצעות עבודה בתחומים שונים. חשוב לעקוב אחר הפרסומים באמצעי המדיה השונים ולבדוק מתי ואיפה מתקיימים ירידי תעסוקה והאם מוצעות משרות שמתאימות לכם בין הארגונים המציגים. 

4. שירות התעסוקה
שירות התעסוקה מעניק שירות למחפשי עבודה, החל מאקדמאים, בכירים ועד עובדים מקצועיים, חיילים משוחררים ובני נוער, בכל רחבי הארץ. אם אתם עובדים ללא ניסיון מקצועי, תוכלו לבקש להצטרף לאחד הקורסים של משרד העבודה והרווחה, שבו תלמדו מקצוע ובזמן הלימודים גם לקבל שכר. חשוב לדעת: חיילים משוחררים בשנה הראשונה לשחרורם פטורים מתקופת הכשרה ורשאים מיידית אחרי השחרור לקבל דמי אבטלה. חייל משוחרר יכול בשנה הראשונה לשחרורו לקבל דמי אבטלה למשך 70 יום.

 

 כיצד תמצאו משרות המתאימות לכם? היעזרו בסוכן המשרות לאתר עבורכם משרות ללא ניסיון בתחומים הרלוונטיים. 

שתף